Skocz do zawartości

Udzielanie pomocy


joniec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się ilu z nas byłaby w stanie pomóc innym w sytuacji wypadku bądz innego nieszczęśliwego zdarzenia. Może ktoś z was był w takiej sytuacji, gdzie musiał bądz chciał udzielić pomocy innym. W czasach kiedy panuje totalna znieczulica na ludzki ból, może wyjątkowo u nas będzie inaczej. Piszcie co kto umie i co się komu wydaje o podsumowanie sposobów udzielania pomocy poprosimy kogoś kto się tym zajmuje na codzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc ja pierwszą pomoc przerabiałem w szkole na PO i miałem z tego 5, a nie było to tylko opisywanie. Ukłądaliśmy się na wsajem w pozycji bocznej ustalonej. Robiliśmy masaż serca na manekinie jak również sztuczne oddychanie. Był chwyt rauteka, było również wyciąganie poszkodowanych z samochodu.

 

Ogolnie to jakieś podstawy znikome mam, ale jak bym się zachował w sytuacji zagrożenia, tego nie jestem w stanie powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postarać się. swego czasu lotto sponsorowało szkolenia z pierwszej pomocy na drodze pod hasłem "motocyklista ratownik" - brałem w czymś takim udział. gdzieniegdzie w polsce nadal się takie szkolenia odbywają; szkoda, że w krakowie nie... ale tacy tu motocykliści, pożal się boże... :/

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc ja pierwszą pomoc przerabiałem w szkole na PO

Też miałem ostatni raz styczność z pierwszą pomocą na PO w LO, tak więc z chęcią załapałbym się na jakiś kurs-szkolenie z pierwszej pomocy przedlekarskiej celem odświeżenia/przypomnienia wiadomości z tego zakresu.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat w wawie jest to stosunkowo proste: tam organizowana jest większość kursów dla motocyklistów. proponuję po prostu śledzić pl.rec.motocykle / poszukać tam informacji

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdałem Kurs pierwszej pomocy organizowany przez PCK, teraz mysle jeszcze nad kursem rozszerzonym i kurcze nie wiem, bo zbytnio czasu nie mam, mysle, ze gdybym musial pomoc, to bym pomógł, w sumie jeszcze nic specjalnego sie nie przytrafilo, ale pare razy ktos zemdlal i wiedzialem co robic, a nie panika!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawą jest to żeby w ogóle chcieć pomóc. Jeżeli boicie się zrobić krzywdę poszkodowanemu to wiedźcie że bardziej zaszkodzicie nierobiąc nic niż robiąc cokolwiek ale z głową. podstawowe wiadomości wystarczą, przemyślcie sobie co chcecie zrobić zanim to zrobicie. Nie zapominajcie też zadzwonić po pomoc albo poprosić konkretną osobę z grupki gapiów, często zdarza się że stoi kilkanaścioro osób i żadna pomocy nie wezwie :icon_biggrin: POMAGAJCIE INNYM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ratuje człowieka, ocala cały świat.

Znaczy, ja wczoraj ocaliłem świat :clap: Niemen śpiewał "dziwny jest ten świat" i faktycznie :) świat przybrał postać pijanego dziadka zamarzającego na mrozie i nie będącego w stanie dotrzeć do domu. Nawet nie bardzo pijany tylko stary, źle się poczuł i gdyby nie dwa nastoletnie aniołki :clap: które przerażone zapukały do moich drzwi i ... "proszę pana tam na przystanku zamarza człowiek i nie wiemy co zrobić" zostałby tam. Pierw tradycyjnie, spychotechnika, telefon na policję ... dyżurny że wyśle radiowóz jak przyjedzie z interwencji a kiedy to nie wie ... Więc niechętnie, zebrałem dupę w troki, osiodłałem konia ... tzn. samochód, zabrałem dziadka i zawiozłem do domu.

Przyznam że bardzo mnie się spodobały te nastolatki, spodobały się w sensie że jednak są ludzie którzy bezinteresownie pomogą bliźniemu, nawet jak ten bliźni jest brzydki, stary i pijany ...

Świat stał się jakiś taki lepszy :clap: .

 

To tak trochę nie na temat ale nie chciałem zakładać nowego. A w końcu też o ratowaniu ludzkiego życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdałem Kurs pierwszej pomocy organizowany przez PCK

ile czasu trwa taki kurs?

 

też się wykręcam że nie mam na to czasu ale miałem dwie sytuacje w których nie wiedziałem do końca jak sie zachowac !! jeszcze w czasie technikum a więc po przeszkoleniu na PO

Edytowane przez robak

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zgadzam w zupełności z Raio. Trzeba chcieć, a poza tym należy zachować spokój. Nic nie da zdany kurs PCK, czy jakiś inny jeżeli nie jesteś w stanie dobrze ocenić sytuacje, a nie patrzeć na wszystko przez pryzmat strachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm..to ja powiem tak,ukonczyłam kurs pierwszej pomocy,a nawet zajełam pierwsze miejsce w "Medyku",ale gdy przyjdzie coś zrobić zaraz po wypadku,to nie wiem czy udaje sie postępowac jak należy przy ratowaniu =/ jednak strach i odpowiedzialność robi swoje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nauke udzielania pierwszej pomocy mialam w liceum. Oporocz lekcji PO doszedl jeszcze kurs PCK, ale nie zdawalam egzaminu. Czego teraz zaluje.

Mysle, ze jakies podstawy znam. Jednak to i tak za malo, wiec moze w przyszlosci pojde na jakis kurs doszkalajacy.

 

Pozdrawiam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem już taką nieciekawą sytuacje z ojcem w domu. Pił sobie grzańca i nagle stracił przytomność, przestał oddychać, Gałki oczne do góry :P

Matka Panika, siostra Panika, :D

Przyznam, ze sam prawie posrałem się ze strachu...

Naszczęscie wystarczyło że odgiąłem głowę ojca do tyłu i zaczął znowu samodzielnie oddychać.

Blizny po oparzeniach leczył jeszcze długi czas.

 

Wiedze z zakresu pierwszej pomocy posiadam z lekcji PO oraz kursów na prawo jazdy.

Myśle ze podstawy udzielenia pierwszej pomocy powinnien sobie przypominac kazdy przynajmiej raz na 2 miesiace.

Bo po sobie wiem, ze wiedza ta szybko ulatuje :D

--------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...