Skocz do zawartości

Skrzynia do dniepra za taką kase??


Puzel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A teraz cos z cyklu "ooosssooochhooozzii" przyjżyjcie sie tej lampie, a własciwie wnetrzu i?

http://www.allegro.pl/item973110139_lampa_...hl_m04_wfm.html

 

Może sie mylę ale wkłady tego rodzaju sa w starszych tramwajach nad wejściem - wewnątrz.

 

 

O co chodzi z tymi wersjami eksportowymi? Kupował to ktoś poza krajem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tymi wersjami eksportowymi? Kupował to ktoś poza krajem?

 

Jasne......

SHL - podobnie jak i Junaki i WSK, szły zarówno na rynek krajowy jak i na eksport. Oczywiście te eksportówki były znacznie ładniejsze, lepiej wyposażone no i przede wszystkim troszkę lepiej wykonane.....

Jakieś 4 lata temu, na zlocie w Lesku, był gość taką "chromowaną Eshaelką"......nawet ładnie się to prezentowało....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie dotyczyło tego ile sztuk jakich motorków zostało zakupionych poza krajem z oficjalnego eksportu a nie ze fabryka rzeźbiła coś na targi czy wystawy i katalogi. Coś o junaku słyszałem, ze cieszył sie niesłychanym powodzeniem w stanach- dwadzieścia kilka sztuk tam poszło? :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie dotyczyło tego ile sztuk jakich motorków zostało zakupionych poza krajem z oficjalnego eksportu a nie ze fabryka rzeźbiła coś na targi czy wystawy i katalogi. Coś o junaku słyszałem, ze cieszył sie niesłychanym powodzeniem w stanach- dwadzieścia kilka sztuk tam poszło? :biggrin:

Eeeeee no - nie przesadzaj - na Kubie do dziś jeżdżą nasze "eksportowe Junaki"......

Co do całej reszty to muszę poszukać dokładniejszych informacji (na pewno w książce "Polskie motocykle 1946-1985" były podane ilości poszczególnych motocykli, które zostały wysłane poza granice kraju);

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, Janki szły na kube i do dzis podobno jezdza, był taki temat w weteranach, SHL M11 była eksportowana do Anglii, Francji, i na Indie a potem Hindusi kupili licencje, nawet Koprucha exportowali do Anglii na pewno, ale co do ilosci to nie bede fikcjował, ten temat dla mnie nie jest jakos szczególnie wazny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czlowiek jak popatrzy na te "cuda" PRLu to sie czasami za glowe lapie co to za barachlo bylo...

 

Dokładnie, np patrz co u mnie na wiosce jeździ:

http://photos.nasza-klasa.pl/18052077/134/...92517e19d8.jpeg

http://photos.nasza-klasa.pl/18052077/133/...4e7a06f693.jpeg

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, Janki szły na kube i do dzis podobno jezdza, był taki temat w weteranach, SHL M11 była eksportowana do Anglii, Francji, i na Indie a potem Hindusi kupili licencje, nawet Koprucha exportowali do Anglii na pewno, ale co do ilosci to nie bede fikcjował, ten temat dla mnie nie jest jakos szczególnie wazny...

Heh - jest jeszcze jeden przykład;

Polski "Komar" był sprzedawany w Niemczech pod nazwą "Condor" - z tabliczką znamionową w języku niemieckim - ale z oznaczeniami ZZR....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, Janki szły na kube i do dzis podobno jezdza, był taki temat w weteranach, SHL M11 była eksportowana do Anglii, Francji, i na Indie a potem Hindusi kupili licencje, nawet Koprucha exportowali do Anglii na pewno, ale co do ilosci to nie bede fikcjował, ten temat dla mnie nie jest jakos szczególnie wazny...

 

 

Widzialem reportaz w TV i tak zajechanych maszyn jak te ichniejsze junaki to porpstu w zyciu nie widzialem, gosc mial skrzynke czesci, ktore zajezdzil a kosz sprzeglowy doslownie nie mial zebow :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...