Skocz do zawartości

EXIDE ? Nie, dziękuję......


Rekomendowane odpowiedzi

...a było to tak:

kupiłem nowy akumul;ator w marcu br. i z rozpoczęciem sezonu uruchomiłem go zgodnie z dołączoną instrukcją obrazkowo-angielską ( bo polskiej nie było ! ) Motocykl uzytkowałem normalnie a z pierwszym śniegiem i przymrozkami odstawiłem do garażu. Jak wiadomo pogoda była sprzyjająca więc po ok 2 tygodniach, pewnej ciepłej niedzieli postanowiłem sprzęta przewietrzyć. Niestety amumulator odmówił wspólpracy a po naładowaniu (dedykowaną, automatyczna ładowarką EST-507) nic mu nie pomogło.

Złożyłem więc reklamację sądząc że wszystko pójdzie dobrze ale niestety Centra Poznań odmówiła wymiany z powodu ..." nieodwracalnego zasiarczenia płyt"...

Dziwne zdarzenie biorąc pod uwagę że oryginalna "YUASA" wytrzymała ponad 4 lata a postoje znacznie dłuzsze (ok miesiąca) jej nie szkodziły. Oto co napisał dział reklamacji Centra Poznań.:

 

Szanowny Panie,

Jak Pan zauważył akumulator, który Pan eksploatował był sprawny i nie można zarzucać zakupu produktu o złej jakości. W następstwie po dwu tygodniowym postoju motocykla akumulator stracił swoje parametry techniczno-elektryczne gdzie przyczyna jest zasiarczanienie ogniw akumulatora. Nie jest to wada fabryczna, która podlega wymianie gwarancyjnej a jedynie "uszkodzenie" ogniw spowodowane nie właściwą eksploatacją lub obsługa podczas ekslpoatacji. Zasiarczanienie ogniw następuje w przypadku:

- nie zapewnienia prawidłowych napięć alternatora - niedoładowywanie,

- eksploatacja akumulatora w stanie niedoładowanym,

- pozostawienie akumulatora rozładowanego przez dłuższy okres ( ...okres pozostawienia w zależności od stopnia rozładowania akumulatora)...

Nadmienaimy, że posiadamy instrukcje użytkowania i uruchomienia w języku polskim, które powinny być dołączone podczas sprzedazy akumulatora w punkcie detalicznym łącznie z karta gwarancyjną.

Pozdrawiam

Roman Buszewicz

DOK Centra S.A. Poznań

 

 

Instalacja w moto jest sprawna, mapięcia i prądy pomierzone a akumulator zdechł.

Co o tym sądzicie?

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a było to tak:

<ciach>

 

Odpisz im grzecznie że napięcie ładowania masz ok (podaj dokładne, zmierzone wartości dla wolnych obrotów i wysokich), oraz że akumulator był doładowywany dedykowanym prostownikiem więc ze swojej strony nie ma mowy o złej eksploatacji w wyniku której nastąpiło zasiarczenie.

 

A tak na marginesie to nie masz jakiegoś alarmu? Jaki masz pobór prądu na postoju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... co tu sądzić ... jeśli ładowanie masz ok ... to odpisz do producenta tak jak nam tutaj ... i żądaj wymiany bo to granda i złodziejstwo niezależnie od tego czy instrukcja była po polsku, angielsku czy obrazkowemu.

... takie moje zdanie ... w sumie jak o swoje nie powalczysz to nic nie będziesz miał ... a to pismo to podejrzewam gośc ma gotowe w komputerze "na wypadek" klienta który chce egzekwować gwarancję ... część ludzi oleje sprawę po takim piśmie ... ale pisz dalej ... powinno pomóc ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam złe zdanie o Exide. W VS 1400 wytrzymał mi niecałe poł roku, kumplowi w XVS 1100 padły 2 Exide w ciągu roku. Ja już nie kupię do swojego motocykla Exide. Chociaż, musże przyznać, że reklamacje były uwzględniane bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a było to tak:

kupiłem nowy akumul;ator w marcu br. i z rozpoczęciem sezonu uruchomiłem go zgodnie z dołączoną instrukcją obrazkowo-angielską ( bo polskiej nie było ! ) Motocykl uzytkowałem normalnie a z pierwszym śniegiem i przymrozkami odstawiłem do garażu. Jak wiadomo pogoda była sprzyjająca więc po ok 2 tygodniach, pewnej ciepłej niedzieli postanowiłem sprzęta przewietrzyć. Niestety amumulator odmówił wspólpracy a po naładowaniu (dedykowaną, automatyczna ładowarką EST-507) nic mu nie pomogło.

Złożyłem więc reklamację sądząc że wszystko pójdzie dobrze ale niestety Centra Poznań odmówiła wymiany z powodu ..." nieodwracalnego zasiarczenia płyt"...

 

 

 

Instalacja w moto jest sprawna, mapięcia i prądy pomierzone a akumulator zdechł.

Co o tym sądzicie?

 

 

Ja podłączył bym pod normalny , tradycyjny prostownik bez zawodnej automatyki i probował bym ładowac go małym prądem . Byc moze ten automatyczny , ze względu na całkowite rozładowanie aku nie włącza sie prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejdź do jakiegoś biura rzecznika praw konsumenta i zgłoś sprawę. Przedstaw dowód poprawnej eksploatacji i nie ma leszcza, że wygrasz. Mi wygrali nawet z pozoru nie do wygrania sprawę z TP.SA na 2tys :icon_mrgreen:

 

Uwielbiam takie teksty. :)

Może nam zdradzisz w jaki sposób można udowodnić poprawną eksploatację akumulatora? W jaki sposób udowodnić że np nigdy nie zostawiliśmy motocykla na światłach na kilka godzin lub że ładowanie było prawidłowe 5 miesięcy temu? :bigrazz:

 

IMO w tym przypadku należy liczyć na dobrą wolę producenta.

 

Cały czas czekam na odpowiedź czy moto ma alarm i jaki jest pobór prądu na postoju. :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam takie teksty. :icon_mrgreen:

Może nam zdradzisz w jaki sposób można udowodnić poprawną eksploatację akumulatora? W jaki sposób udowodnić że np nigdy nie zostawiliśmy motocykla na światłach na kilka godzin lub że ładowanie było prawidłowe 5 miesięcy temu? :buttrock:

 

IMO w tym przypadku należy liczyć na dobrą wolę producenta.

 

Cały czas czekam na odpowiedź czy moto ma alarm i jaki jest pobór prądu na postoju. :bigrazz:

Taaaak, najlepiej usiąść i płakać :icon_mrgreen:

A może by tak jednak pójść do takiego biura i po prostu zapytać, co zrobić? Mają tam całkiem niezłych prawników a sklepy zazwyczaj w takich przypadkach idą na ugody i przyjmują reklamacje. Nieraz zdarzyło mi się odejść z kwitkiem od sprzedawcy a po interwencji biura konsumenta sprawę załatwiali z pocałowniem tyłka i uśmiechem.

Jeśli już są to trzeba to wykorzystać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykl ma alarm ale WYŁĄCZONY. Sprzęt stoi w garażu w domu jednorodzinnym gdzie zawsze ktoś jest więc alarm włączam tylko w przypadku wypadów na miasto, zakupy czy do pracy. Przy wyłączonych wszystkich odbiornikach miernik elektroniczny nie wykazuje w zasadzie znacznego "upływu". Wskazanie oscyluje w przedziale ok.2 mA, ale to chyba pobiera wskaźnik poziomu paliwa który stale pokazuje poziom nawet po wyłączeniu zapłonu

Edytowane przez Avalon

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie? a czy czasem nie zapomnieliście o takim parametrze jak maksymalny prąd rozruchu? :) :)

 

Oryginalny aku ma identyczne parametry i oznaczenia jak Exide który kupiłem więc powinien wytrzymać.

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaak, najlepiej usiąść i płakać :clap:

A może by tak jednak pójść do takiego biura i po prostu zapytać, co zrobić? Mają tam całkiem niezłych prawników a sklepy zazwyczaj w takich przypadkach idą na ugody i przyjmują reklamacje. Nieraz zdarzyło mi się odejść z kwitkiem od sprzedawcy a po interwencji biura konsumenta sprawę załatwiali z pocałowniem tyłka i uśmiechem.

Jeśli już są to trzeba to wykorzystać :clap:

 

Pójdź i zapytaj, a później opowiedz nam co Ci odpowiedzą. To że wygrałeś sprawę o rachunek z tepsą nie oznacza że jesteś w stanie wygrać z producentem reklamując zasiarczony akumulator.

 

@Avalon - zaraz dostaniesz priv'a :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...