Skocz do zawartości

Zdławianie


Bajo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przeglądając forum zauważyłem to:

Ta SV-ka wcale nie jest takim ciężkim motocyklem do opanowania, a zawsze istnieje możliwość nabycia wersji zdławionej.

Słuchaj Dzejkob możesz nawet jeździć GSX-erem 600 tylko pod jednym warunkiem ma być to wersja zdławiona o mocy (20 KW) 27 KM.

 

I moje pytanie jest takie: o co chodzi z tym zdławieniem. Istnieje coś takiego w większych moto? Bo to ,że np.50 czy 125 są zdławione to wiem. Na jakiej zasadzie to polega?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zachodzie w wielu państwach bywa że przez pierwsze 2 lata czy rok jak dostaniesz prawko to możesz jeździć motocyklem np. do 34KM w niemczech. oswajasz sie z maszyną a po czasie odblokowujesz i amsz już doświadczenie jakieś tam. głupio to wygląda: R1 zdławione na 34 KM, ale cóż.. przynajmniej sie głupio nie zabijają początkujący

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób są one zblokowane? Bo R1 zdławić do 34KM to chyba duuuużo trzeba. Blokada na obrotach? komputer przestawiony? w przypadku gaźnika dysze czy coś? Trudno chyba duży motocykl do 34KM zdławić. Czy w Polsce jest coś takiego oferowane?? Bo np. Zamiast kupować na początek słabszy motocykl można zdławić i np. po roku odblokować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot to... EUREKA !!! ze ja tepy na to nie wpadlem...

 

niezla mysl, ostatnio moja ukochana wpadla na wrecz wspanialy pomysl posiadania motocykla... samochodem i rowerem jezdzi niezle, co do moto - nie wiem ale usrala sie na cus malego w owiewkach typu gs 500 - ale po mojemu to i tak o niebo za mocne. Interesujace nas modele to roczniki 95-97 - cenowo ok...

i ot pytanie....

jakby tak tanio bez wiekszych przerobek wykastrowac takie moto do 20 km albo i mniej, i po troszeczku dodawac ????

Uwazam to za dobry plan !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot to... EUREKA !!! ze ja tepy na to nie wpadlem...

 

niezla mysl, ostatnio moja ukochana wpadla na wrecz wspanialy pomysl posiadania motocykla... samochodem i rowerem jezdzi niezle, co do moto - nie wiem ale usrala sie na cus malego w owiewkach typu gs 500 - ale po mojemu to i tak o niebo za mocne. Interesujace nas modele to roczniki 95-97 - cenowo ok...

i ot pytanie....

jakby tak tanio bez wiekszych przerobek wykastrowac takie moto do 20 km albo i mniej, i po troszeczku dodawac ????

Uwazam to za dobry plan !!!!

No właśnie o to mi chodzi. Natknąłem się na to przypadkiem przeglądając forum. Teraz pytanie jak zdławić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej w warsztacie mi się wydaje. oni już sobie z tym poradzą. a taki domowy sposób to może by jakąś podkałdkę pod przepustnicę? nie otworzy się przepustnica - moto bedzie mialo gorsze przyśpieszenia i mniejszą prędkość max. szybko, tanio i nawet nieźle. ale raczej niech się ktoś inny wypowie, kto się lepie zna na tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej w warsztacie mi się wydaje. oni już sobie z tym poradzą. a taki domowy sposób to może by jakąś podkałdkę pod przepustnicę? nie otworzy się przepustnica - moto bedzie mialo gorsze przyśpieszenia i mniejszą prędkość max. szybko, tanio i nawet nieźle. ale raczej niech się ktoś inny wypowie, kto się lepie zna na tym

tylko ,że jak dasz podkładkę pod przepustnicę to zakres pomiędzy pełnym gazem a puszczoną manetką będzie bardzo mały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"tylko ,że jak dasz podkładkę pod przepustnicę to zakres pomiędzy pełnym gazem a puszczoną manetką będzie bardzo mały."

 

niby tak, ale pozwoli to uniknąć np. gumy z racji odkręcenia do końca. mówiłem, sposób raczej domowy szybki i tani, ale nie za dobry. najlepiej warsztat ;:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdlawianie :

Wstawienie dysz praktycznie nie przpuszczajacych paliwo

Zaspawac wydech i zostawic 5mm srednicy wylotu

Komputer przesterowac

Zablokowac manetke gazu tak zeby do polowy sie tylko dalo dac :wink:

Tak mozna zdlawic R1 :wink:

W polsce nie ma czegos takiego ale bylo by to super rozwiazania ... kupilbym majac 16 lat gs500 zablkowalbym do rejestracji i potem odblokowac stopniowo mozna ... zaoszczedzanie na moto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdlawianie :

Wstawienie dysz praktycznie nie przpuszczajacych paliwo

Zaspawac wydech i zostawic 5mm srednicy wylotu

Komputer przesterowac

Zablokowac manetke gazu tak zeby do polowy sie tylko dalo dac :banghead:

Tak mozna zdlawic R1 ;)

W polsce nie ma czegos takiego ale bylo by to super rozwiazania ... kupilbym majac 16 lat gs500 zablkowalbym do rejestracji i potem odblokowac stopniowo mozna ... zaoszczedzanie na moto :D

Proponował bym jeszcze:

Pozdejmować pierścienie z tłoków

Zapchać pakułami tłumik

Wywiercić po trzy dziury w każdym tłoku

A luz na zaworach ustawić na minus 0,2 tak żeby były cały czas troszeczke uchylone.

Przestawić o kilka ząbków łańcuszek rozrządu

Reszlifować krzywki zaworowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...