Skocz do zawartości

Ubezpieczenie AC


janekk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

wiem, że temat ubezpieczeń się już pojawiał, ale mam pytanie czy ktoś z Was miał styczność z http://www.ubezpieczenia-komunikacyjne.pl/.

Kumplowi za sprzet o wartości 18.000 tys wyliczyli w Wawie AC około 600 zł.

 

To chyba najlepsza oferta bo np.:

1. PZU 3000 zł/rok

2. Allianz 2200/rok

 

Straszne rozbieżności -wydawało mi się, że AC od takiej wartości to około 1000 zł, ale tu jakieś straszne pieniądze. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech sobie kolega poczyta warunki... link24 też niby jest najtańszy, ale w warunkach tej najtańszej oferty jest wysoki udział własny, nie ma wykupu amortyzacji. dla motocykli przeważnie najdroższym elementem jest ubezpieczenie od kradzieży, którego w postawowej ofercie może po prostu nie być. pomijając ten drobiazg, że agent mógł się po prostu pomylić...

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co widzę, to jest to jakaś multiagencja ubezpieczeniowa, a nie zakład ubezpieczeń. Oferują ubezpieczenia wielu firm. Może są dużymi dystrybutorami i mają trochę lepsze warunki wytargowane z zakładów.

Stawka AC (OC zresztą też) zależy od bardzo wielu czynników, więc ciężko się wypowiadać co do wyliczenia stawki. Dla przykładu mój roczny bandit 1200 S w wariancie OC, AC, NW i co tam jeszcze dołożyli w Allianzu wyszedł 1200 zł (przy wartości ok. 24 tys. zł). Przy czym mam duże zniżki za bezszkodowość i wiek już spoza grupy największego ryzyka :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie ma haczyka. Wszystko jest podane na ich stronach czarno na białym, tylko trzeba to przeczytać - i nie jest to gdzieć schowane, czy wynika z jakichś interpretacji. Zresztą sami zobaczcie:

http://www.ubezpieczenia-komunikacyjne.pl/...icle_constant/8

Moim zdaniem agent musiał się pomylić, albo firma stosuje szczególne preferencje, bo 8,0 (9,9) % z 18000 to 1440 (1782) zł. Do tego trzeba doliczyć 4,6 % za kradzież. Nawet po zastosowaniu 60% nie wyjdzie 600zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzanie tanio. Pamiętajcie, że wszystkie firmy bardzo życzliwie podchodzą do klienta w chwili zawierania wszelkich umów, natomiast schody zaczynają się, gdy chce się od nich wyciągnąć jakąś kasę. :biggrin:

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posta mi wcięło wrr...

 

Wygląda to na stronkę zwykłej multiagencji oferujęcej ubezpieczenia różnych firm, uwidocznionych u dołu stronki. Tak więc likwidacja szkody i wypłata kasy będzie zależała tylko i wyłącznie od danego zakłądu ubezpieczeń którego polisa zostanie kupiona.

 

Jak dobrze doczytałem, ubezpieczenie kradzieżone oferowane jest PONADTO w preferencyjnych cenach tak więc można domniemywać że nie jest ujęte w proponowanej cenie.

 

Duże multiagencje mogą mieć możliwość oferowania dodatkowych zniżek, warto więc zgłębić ich ofertę no i dowiedzieć się która to firma tak tanio sprzedaje AC na motocykle...

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe to jest.

Wyliczyłem sobie OC na swój samochód i w Warszawie, gdzie jest najdrożej w całej Polsce ze względu na wysoką szkodowość wyszło mi tyle samo, ile płace we Lwówku przy zerowej (najniższej) strefie taryfowej.

Edytowane przez lysy600
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak więc likwidacja szkody i wypłata kasy będzie zależała tylko i wyłącznie od danego zakłądu ubezpieczeń którego polisa zostanie kupiona.

 

Dokładnie tak, nadmieniam tylko, że jeśli działają tak, jak podają dane kontaktowe do zakładów ubezpieczeń w zakresie likwidacji szkód to już może być dobrze, bo

 

"Likwidacja szkód - W celu sprawnej likwidacji szkody prosimy o kontakt:

 

WARTA 0 801 308 308 lub 0 502 308 308

PZU 0 801 115 555 lub (48 22) 566 55 55

HESTIA 0 801 107 107 lub (48 58) 555 65 55

GENERALI 0 801 343 343 lub (48 22) 543 05 43

PTU (48 22) 575 98 98

HDI SAMOPOMOC (48 22) 505 60 22

ALLIANZ (48 22) 522 25 22 to jest telefon do ELVII - generalnie obsługuje polisy assistance, czyli związane z wydarzeniami na drodze, ale nie wypadkowymi (np złapanie gumy, brak paliwa, niemożność uruchomienia pojazdu itp) błąd - zgłoszenia pod numerem 0801 10 20 30 lub 022 567 12 02

GERLING (48 22) 525 05 85

TRYG (48 22) 572 94 60 - tej firmy już nie ma (przejęta, wykupiona przez HDI Samopomoc)

UNIQA (48 22) 529 84 85 nie wiem do kogo ten telefon - na stronie Uniqi są inne (w zależności od miasta)

COMPENSA 0 801 120 000 dodatkowo 022 501 61 00 oraz na stronie www.compensa.pl (formularz on-line)

 

Jak widać nie wszystko jest takie jak by się wydawało

 

pozdrawiam Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...