Skocz do zawartości

Czy warto kupic Yamahe WR 400?


artafon01
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nosze sie z zamiarem kupna Yamahy WR 400f. Motockl w moim przypadku przeznaczony bedzie glownie do jazdy enduro. Z cala pewnoscia jednak, planuje od czasu do czasu pojezdzic na torze, oczywiscie amatorsko.

Zdecydowalem sie na tem model ze wzgledu na jego pojemnosc i wage, mysle ze jest optymalny dla mnie (78kg/182cm), dodam ze nie jestem zupelnym laikiem, przejezdzilem jeden sezon na suzuki dr 125/honda xr 600. Zaobserwowalem ze na zawodach enduro jest takich maszyn (yamaha WR) jest calkiem sporo, wiec stwierdzilem ze sie nadaja. Biore pod uwage awaryjnosc, dostep do czesci oraz ceny.

Niedawno jednak w rozmowie z kolega dowiedzialem sie zebym dokladnie sie rozeznal w temacie, poniewaz byla jakas feralna seria WR'ek, podobno klopoty ze skrzynia biegow i w ogole cos sie tam psulo.

Zapytuje wiec ludzi obeznanych w temacie, czy to prawda?

Jesli tak, to ktore konkretnie modele z serii yamaha WR nie sa polecane?

Byc moze w ogole z jakichs przyczyn powinienem naprzyklad rozgladac sie np za WR 426?

Przy okazji prosze o wszelkie uwagi (pozytywne i negatywne) dotyczace yamahy wr 400.

Pozdrawiam

art

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli poprzedni właściciel dbal dobrze o moto to nie powinienies miec najmniejszych problemow :( Czesci tez jest dosyć duzo (uzywek). Co prawda 426 wydaje mi sie lepsza (bo to jednak ciut nowsza konstrukcja), ale 400 daje rade.

 

p.s. nitromen wydaje mi sie, ze chodzi o cene. WRka jest tansza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem wczesnijsze modele w tym 400 miały pare błedów i jak to sie mowi choroby wiekku dziciecego.

 

Ale ja mam na sprzedaż tez WR 450 > co do ceny mozemy sie sporo dogadac

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M307579

Jak co to pisz!

POZDR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami też sie zastanawiam , co mogłoby być po KLX'ie . No i jakoś mi ta WR 400 utkwiła w pamięci.. ceny robią sie coraz bardziej przystępne dla mnie , moze na przyszły sezon udałoby mi sie w jakąś zainwestować.. tylko czy ta inwestycja sie opłaci. Głownie chodzi mi o roczniki 1998-2000.. bo schodzą w okolice 9k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KTM EXC 400 to już droższa zabawka i pewnie dobrej sztuki nie kupie poniżej 12 tys. a jednak cenowa różnica jest dość znaczna.

 

Enduras , troche nie zrozumiałem przekazu Twojego posta .

 

 

Popatrzcie chociażby na to :

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M301981

 

:(

Edytowane przez RO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leprza.

Fajne słowo :notworthy:

Porównać nie zaszkodzi bo zamaist kupić dziadostwo w postaci WR można troche dołożyć i znowu nie taaaaka straszna różnica 1-3 tysiące (dla niektórych to niedużo :notworthy: )

Ja slyszałem od użytkownika YZ 426, że to niewypał, ale WR może być inna. Taki jeden koleś ma teraz w Chrzanowie WR 400 i żadnych narzekań z jego strony nie słyszałem :(

Edytowane przez Benek14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzcie chociażby na to :

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M301981

 

:notworthy:

Jak widze tą WR na otomoto to mnie serce boli :( Ona była na ebay.de, juz miałem klikać kup teraz ale ten handlarzyk mnie wyprzedził :notworthy: A cena kup teraz wynosiła 1350euro, ładnie co :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Polecam dokładnie zbadac skrzynię biegów starszych WR, miały odlewane a nie kute tryby, ktore lubiły się sypać. Jeśli poczujesz jakiekolwiek wątpliwości co do skrzyni licz się ze sporymi wydatkami (rzędu 500-1500 zł).

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...