Skocz do zawartości

Mycie motocykla terenowego.


Magik8888
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a ja staram się nie myć za często bo jak umyję to mi potem nie chce za pierwszym razem odpalić i muszę trochę go pokopać

 

pewnie woda gdzies się dostaje, ale szukałem i nie znalazłem przyczyny i dlatego myję tylko jak jest strasznie brudny, albo ewentualnie myję z grubsza szczotką z wodą - bez spłukiwania wężem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myje moto myjka wysokociśnieniową i preparatem do czyszczenia silników. Każdy brud puszcza ale niestety plastki robia sie matowe i blakną. Najlepszym sposobem na to jest wypskikanie moto jakimś środkiem nabłyszczającym np.PLAk i potem uwierzcie mi błoto lepiej sie zmywa. Jest jeden tego minus kurz bardzo szybko osiada na moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tirol to tez nazwa właśnie tego preparatu do dętek

 

Ja to mam tzw. KARCHERA. namaczam błotą wodą żeby lepiej schodziło

nie kumam? brudną wodą z kałurzy myjesz moto? przecież to działa jak piaskowanie - ziarenka piasku uderzają z duzą siłą o powieszchnie i powodują jej matowienie :bigrazz:

 

ja tam do mycia moto używam wody z płynem i gąbki a do mycia silnika, kół i trudniej dostepnych miejsc dużej szczotki z miękkim włosiem - 10 minut i po krzyku :icon_razz:

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TIROL to taki płyn do mycia ciężarówek....:bigrazz: rozpuszcza się go 1:30 z wodą spryskuje tym moto i potem myje karcherem. to jest taki zmiękczacz brudu a nie do wypełniania opon:) kosztuje 8zł

dobra ale cos takiego jest tez do latania opon :icon_razz:

Ja tradycyjnie ... mieszkam w bloku wiec zadnych karcherow nie mam ... wiaderko wody dolewam troche plynu do garow pucu pucu najpierw szczotka a potem pasta polerska i motorek jak nowy ! Błysk !

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też Karchera nie mam, ale ostatnio zaczełem jeźdżić na myjnie przy miejscowej stacji paliw, wchodze sobie z moto do specjalnego pomieszczenia i za 5zł myje moto dużym Karcherem. Dodatkowo dobrą rzeczą jest jakiś szampon albo płyn do naczyń rozcieńczony z wodą i przelany do spryskiwacza takiego służącego do opryskiwania np. drzewek w ogrodzie. Machniemy pare razy, wytworzymy ciśnienie i bez dotykania opryskujemy moto płynem, czekammy chwile, traktujemy sprzeta Karcherem i jest czyściutki :) Pozdrooo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najpierw myje całay motocykl karcherem aż do ostatniego błota,a później piana aktywna chwile czekam i znów karcher i moto jak nówka.Mam taką piane aktywną że jak poczekasz z 5 minut to aluminium staje się czarne,felgi,tłumiki itd.Zajebsita rzecz !!

I myje moto po każdej jeździe a nie tak jak ktoś myje raz na pół sezonu ELO w OGÓLE :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

nie kumam? brudną wodą z kałurzy myjesz moto? przecież to działa jak piaskowanie - ziarenka piasku uderzają z duzą siłą o powieszchnie i powodują jej matowienie :)

 

błoto spryskuje kercherem jeszcze nie włączonym :) ciśnienienie jest takie jak w kranie np. w kuchni :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...