Skocz do zawartości

Kamieniec Podolski na wiosnę 2007


Tomek Kulik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prośba do doświadczonych podróżników na wschód. Napiszcie jakie wydawnictwo ma mapy z których warto korzystać i nie wyprowadzą cię w pole.

 

To Ja Wam nie polecam Ukrainy 1:1mln wyd Demart :icon_biggrin:

Ten atlas drogowy z posta wyżej, chyba oglądałem w Bielskim Sklepie Podróżnika i był dość dokładny :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Rohatyn (miejsce rostrzelania jeńców polskich z KBW przez Rosjan w 1939r) (...)

 

O ja pier... Dopiero zauważyłem. Oczywiście chodziło nie o KBW (Korpus Bezpieczeństwa Wewnętrznego - formacje stworzone w "Ludowej Polsce" do walki z podziemiem wszelkiego autoramentu), a o KOP (Korpus Ochrony Pogranicza - poprzednik dzisiejszej Straży Granicznej, bardziej zmilitaryzowany a mniej policyjny). Wybaczcie :buttrock:

 

Jeszcze jedno - jak ktoś zna linki do miejsc gdzie napisano jak się przygotować (siebie i motocykl) do takiej długiej podrózy, co zabrac etc to byłbym wdzięczny. Jestem na razie laikiem :flesje:

Edytowane przez mario_BS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto propozycja terminu wyjazdu. Otóż Boże Ciało wypada 07.VI, zatem mamy długi łykend czerwcowy, bo tradycyjnie piatek 08.VI będzie jakoś odrabiany wczesniej czy później. Taka polska świecka tradycja :icon_razz:

Proponuję spotkac sie w Zamościu w sobotę 2.VI wieczorem w motelu Korona, gdzie tradycyjnie czeka nas impreza integracyjna, omówienie trasy i taktyki jazdy, oraz podział na podgrupy.

Niedziela 03.VI pobudka o świcie i atak na granicę w Hrebennem.

Dalej trasa na Lwów lecz bez zwiedzania, jedynie obiadek i runda honorowa pod pomnikami Mickiewicza i Szewczenki. Po obiadku wylatujemy ze Lwowa na szosę E40 w stronę Buska, Brodów, Dubna, skąd skręcimy na południe do Krzemieńca na drogę M19. Tam dojedziemy pewnie wieczorem, więc pierwszą rzeczą będzie jakieś ulokowanie się w hotelu lub czymś podobnym. Poniedziałek spędzamy na zwiedzaniu Krzemieńca, gdzie Słowacki chodził do ogólniaka, a po obiadku wyjazd do Wiśniowca (oglądanie zamku, nic więcej nie ma), i dalej do Zbaraża. Wieczór w Tarnopolu, gdzie znam czysty hotel, lecz bez ciepłej wody...

Z Tarnopola wyjazd we wtorek do Czortkowa, zwiedzanie zamku, obiad, podziwianie widoków, szukanie polskich dekli kanalizacyjnych. Stamtąd wyjeżdżamy do miejscowości Horodok (Gródek Jagielloński, chyba...) która jest poza granicami RP od trzystu lat, a miejscowa ludność mówi po polsku :D Nocleg w hotelu, lub (co bym wolał) w polskiej szkole. Z Gródka wyjazd nieco naobkoło do Kamieńca Podolskiego, gdzie można spędzić cały dzień, wódka jest tania w lokalach a obiady na zamku dają dobre.

Następnym miastem będzie Chocim (przed II wojną Rumunia), gdzie obejżymy zamek, a po obiadku pojedziemy do Okopów Świetej Trójcy, gdzie jest niewiele do oglądania, lecz warto z uwagi na historię miejsca.

Teraz dylemat, czy wracać na noc do Kamieńca, czy jechać do Czernowiców na noc. Chodzi o to że chciałbym pojechac do Zaleszczyków, gdzie na rzecze Prut stoi most którym ewakuowały się władze II RP 17 września '39 do Rumunii, a tam zostały zrobione w trąbę...

Jaki mamy dzień tygodnia? Chyba środa... Coś za szybko mi idzie...

Kolejnym miastem niech bedzie Kołomyja, następnie Iwano-Frankowsk, tak żeby w czwartek rano wyjechać do Rohatynia i Bieriezanów. Dlaczego tak? Żeby Lwów i okolice zostawić na koniec wyprawy i spędzić w mieście dwa dni.

We Lwowie meldujemy się w czwartek, a potem standart: Cmentarz Łyczakowski a na nim Orląt, Opera, Zamek, wsie pamiatniki, dworzec kolejowy (fajny), polskie dekle, itd...

Wyjazd ze Lwowa w sobotę 09.VI raniutko, żeby po południu być w Warszawie, lub skąd tam sie wzieliście...

Proszę o propozycje, korekty, pomysły, wnioski racjonalizatorskie, złote myśli, itp...

Kamandir Kulik.

 

P.S. Wojtasik z Baryłem prowadzą podgrupę abstynencką, zaś Śmigło podgrupę mocherową, gdzie dowcipy włochate są nie na miejscu. Głównym Nawigatorem zostaje Marysia, z Alicją do pomocy.

Sekcję techniczną i reanimacyjną poprowadzi Wieczny Student z Fxriderem, zaś rzecznikiem prasowym całości mianuję Klaudiusza. Posturę ma własciwą, a ruskiego chyba całkiem nie zapomniał od matury...

Edytowane przez Tomek Kulik

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Extra plan. Wypełniony na maxa. Tomku to ile to będzie na oko km?

Cieplutko będzie to i super będzie. Jak tylko Bozia da zdrowie, to piszę się

do grupy zółtodziobów amatorów. Wezmę lustrzanę to i kupę zdjęć będzie można

popstrykać. Zamki fantastycznie wychdzą na fotografiach. Szkoda, że do czerwca

jeszcze 7 miechów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

P.S. Wojtasik z Baryłem prowadzą podgrupę abstynencką, zaś Śmigło podgrupę mocherową, gdzie dowcipy włochate są nie na miejscu. Głównym Nawigatorem zostaje Marysia, z Alicją do pomocy.

Sekcję techniczną i reanimacyjną poprowadzi Wieczny Student z Fxriderem, zaś rzecznikiem prasowym całości mianuję Klaudiusza. Posturę ma własciwą, a ruskiego chyba całkiem nie zapomniał od matury...

 

Tomku, dwie uwagi:

 

Po pierwsze Primo - poprzestawiały ci sie beleczki :P Zamiast "VI" jest "IV" :)

 

Po drugie Primo - rzecznikiem moge być, wygadany raczej nie jestem ale konkretny no ale z tym ruskim może być problem, w L.O. mialem Hiszpański :) , no chyba że po Litrze ;) :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmm.... Panie Kulik! A o mnie Pan zapomnial w tym wyszczegolnieniu :biggrin:

 

Ja moge byc tlumaczem :bigrazz: W koncu mature pisalam z rosyjskiego! :wink: Jezyk przyda sie takze do pilotazu, jak by co.

I co nieco ciekawostek rowniez moge zdradzic na temat naszych wschodnich sasiadow. Ci, co czytali moje wspomnienia z wyprawy sprzed dwoch lat na Ukraine, to juz wiedza, co i jak :bigrazz:

Osobiscie polecam mapke samochodowa UKRAINA BIALORUS ROSJA wydawnictwa Demart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KO.. KO.. Komandir

Miej się ba baczności, bo za to ponoć można "w papę zaliczyć" od Kamandira :wink: :biggrin:

Dzisiaj w ramach pierwszych kroków nabyłem przewodnik Pascala - UKRAINA.

Brak wnikliwszej oceny. Na pierwszy rzut oka po przekartkowaniu wydaje się być O.K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Po pierwsze Primo - poprzestawiały ci sie beleczki :D Zamiast "VI" jest "IV" :biggrin:

(...)

Poprawiłem :)

Rzecznik dostaje do pomocy Adu. W takim zestawie Adu działa werbalnie, zaś Klaudiusz niewerbalnie :cool:

 

Widzę że fajna ekipa się szykuje. Im więcej nas będzie, tym łatwiej będzie podzielić peleton na podgrupy, w zależności od deklarowanej przelotowej prędkosci, oraz innych oczekiwań od wyjazdu. Ja osobiście jestem skłonny jechać do Zamościa w grupie szybkiej, tudzież indywidualnie, zaś po przekroczeniu granicy w grupie żółtodziobowo-emeryckiej. Mimo dorobienia się męskiego motocykla z wałem, planuję powolny i spokojny tryb pokonywania ukraińskich dróg. Dlatego chciałbym żeby Robson ze Śmigłem dowodzili podgrupą szybszą, z uwagi na ich zapędy szaleńczo-prędkościowe i doświadczenie w poruszaniu się po drogach naszych druzjej.

Ciesze się że temat nie został obojętnym, niech sie rozwija.

Czekam na Wasze pomysły.

Kamandir Kulik.

 

P.S. Sekcję kaskaderską prowadzą Andrzej Gwiazda, Paweł from Białystok, oraz honorowo Maryś (honorowo, bo prędkośc była niewielka) i ja z Adu...

Edytowane przez Tomek Kulik

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Sekcję kaskaderską prowadzą Andrzej Gwiazda, Paweł from Białystok, oraz honorowo Maryś (honorowo, bo prędkośc była niewielka) i ja z Adu...

Juz wiem dlaczego :)

To jest Tomku raczej hardcore a nie kaskaderstwo :) Tudziez hardcore'owe kaskaderstwo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witojcie,

W sumie to moj pierwszy post wiec wszystkich witam i mam nadzieje na rownie cieple powitanie :)

Teraz do zeczy. Tomek mnie tez,jak narazie, mozesz liczyc. O ile sprzet, uklad gwiazd na niebie itd. pozwoli to pojade.

 

Pozdrawiam

Pawel "Raku"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...