Skocz do zawartości

Ułamany kawałek tłoka


miclaw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym sie troche bal na takim jezdzic :/ Musisz sprawdzic czy dalej ci sie nie bedzie kruszyl ten tlok. A jak ten kwalek ci odlecial?? Upusciles tlok czy sam odpadl?? Moze to nie wyglada groznie ale warto sie zastanowic bo jak ci czesci wleca do skrzyni to wtedy beda wieksze koszta :/ POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuzyn mial podobna sprawe w simsonie i zalozyl .. jezdzil z godzine i zaczal sie kruszyc i nalecialo do walu i nagle strzelilo i pekl tlok strasznie z charatal cylinder ze sie nie nadawal do szlifu no i mial syfu w wale ... rozkladac caly silnik trzeba ... lepiej kup bo potem bedziesz musial wpakowac kase ...

Co tanie to drogie ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema

Rozbierał dzisiaj silnik i uszczypałem kawałek tłoka :buttrock:

Foty:

Zdj1

Zdj2

Trzeba go wymienić ?? jak widzicie jest on prawie nowy...Przelatane ma 2h

Jeżeli to jest od strony okienka ssącego to nie ma po co go zakładać bo moto będzie miało zmieniony kąt otwarcia okinka ssącego i sie wszystko popieprzy, a przynajmniej nie będzie chodziło tak jak powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tloczek jest niestety wykruszony, mi sie zdaje ze od strony ssacego. Tak jak wyzej moze to miec wplyw na negatywna prace silnika. Odloz ten tloczek na polke i kup nowy. Chyba ze bedziesz na nim latal ale ciagle sumienie bedzie Cieibe dobijac " czy nic mi sie nie stanie, czy tlok nie peknie, czy wytrzyma" a z jazdy powinno sie cieszyc a nie :buttrock: Szczegolnie jesli to jest jazda na CZ CROSS :cool: :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Boze wy mowicie powaznie o lataniu tego tloka czy sie nabijacie?? Taki tlok trzeba bezwzglednie wymienic. Ja wiem ze w dzisiejszych czasach sa dobre keje itd., ale na litosc boska ....

:-))))))))))))). Przecież nikt go nie chce kleić. Długość płacza tłoka od strony okienka wydechowego nie ma takiego wielkiego znaczenia. Najwyżej można sie martwić o dalsze pękanie lub co raczej (to już apteka, bo jeżeli tłok nie jest oryginalny to i tak jest do kitu pod tym względem) o masę tłoka i wyważenie układu tłok - wał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam ze jest ukruszony przy kanale wydechowym.

:D

Nie ciesz sie, tylko sie szczerze przyznaj jak go uszczebiłeś bo będzie to dobra przestroga dla innych uczących sie kosztem własnego motocykla mechaników :-). Może lekcja jaką dostałeś przyda sie też innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...