Skocz do zawartości

Klucz dynamometryczny


Gość Mzzz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ja szukałem klucza dla siebie to wszyscy byli podobnego zdania, że im większa skala tym mniejsza dokładność przy granicznych ustawieniach. Z tego co zauważyłem, niektórzy sprzedawcy dołączają certyfikat kalibracji co niejako chyba jest gwarancją dokładności momentu. Ja swojego Drapera kupiłem w firmie specjalizującej się w profesjonalnym wyposażaniu warsztatwów samochodowych, polecili, nalepsza relacja ceny do jakości. No i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

też używam tego 3/8go Drapera i nie narzekam, po prostu klucz jak klucz- dziala:)

Dolny zakres jest mało precyzyjny tak do 15Nm.Przydałby sie jeszcze jeden do małych śrub. Np MicroClick Proxxona, są świetne, ale sporo droższe.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też używam tego 3/8go Drapera i nie narzekam, po prostu klucz jak klucz- dziala:)

Dolny zakres jest mało precyzyjny tak do 15Nm.Przydałby sie jeszcze jeden do małych śrub. Np MicroClick Proxxona, są świetne, ale sporo droższe.

 

Fakt, Proxxony są bardzo drogie, ale zastanawia mnie działanie skali? Z tego co oglądałem za szybą to wygląda na niezbyt precyzyjne? Tak bynajmniej wyglada ta skala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś potrzebuje taki w miare dobry i uniwersalny klucz to ten Draper chyba będzie najlepszym rozwiązaniem.

 

Tylko nie kupować u polskich cwaniaków, tylko z zagranicy, na ebay.co.uk jak kolega wyżej podał linka są tańsze - 80 zł nie licząc przesyłki, ~120 z przesyłką. Bez dalszego komentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Fakt, Proxxony są bardzo drogie, ale zastanawia mnie działanie skali? Z tego co oglądałem za szybą to wygląda na niezbyt precyzyjne? Tak bynajmniej wyglada ta skala...

Właśnie kupiłem tego Proxxona (Microclick 5-30Nm) i muszę powiedzieć, że w rzeczywistości wygląda solidniej niz na zdjęciach. A ta skala też wydawała mi się jakaś zabawkowa ale wszystko jest ok. Bardzo precyzyjnie mozna nastawić moment. Wygląda na to, że będzie dobrze służyć. >Tutaj< na Allegro jest po 219 PLN, wg mnie dobra cena, ja dałem w przeliczeniu na Złote więcej :icon_rolleyes:. Drugi mam 10-210 Nm więc będzie do innych zadań.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zakupiłem klucz draper 10-80Nm. Zanim przeczytałem instrukcję pokręciłem pokrętłem poniżej zakresu co jest jedną z czynności, których wg instrukcji robić nie wolno :banghead:

 

Czy na wstępie rozkalibrowałem sobie klucz??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zakupiłem klucz draper 10-80Nm. Zanim przeczytałem instrukcję pokręciłem pokrętłem poniżej zakresu co jest jedną z czynności, których wg instrukcji robić nie wolno :banghead:

Co to znaczy?

Do przechowywania klucza należy sprężynę całkowicie rozprężyć, aby długo służył. Ja mam NEO 10 - 60Nm:

http://www.neo-tools.pl/PL/katalog/mechani...zne/08-803.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

jak oceniasz ten klucz neo? mam już klucz manesmana ale do małych wartości poniżej 40 to on się nie nadaje, z drugiej strony nie wiem czy ten neo nada sie do śrub typu 15nm, jak go oceniasz ?

To do mnie?

Zakupiłem kilka miesięcy temu Tengtools 40 - 200 Nm i mam porównanie do Neo.

Ten pierwszy troszkę gorsze wrażenie zrobił, bo regulacja momentu jest mniej schludna niż w Neo, ale klucz ma działać, a nie wyglądać ;)

Neo użytkuję od dwóch lat już prawie. Jego wygląd po odpakowaniu od razu wzbudza zaufanie.

Klucz ma oczywiście certyfikat kalibracji, w ładnym pudełku. Rękojeść i części ruchome wykonane porządnie. Mechanizm pracuje bez zacięcia z wyraźnym kliknięciem.

Używałem go już przy kilku motocyklach i żadne "kwiatki" się nie pojawiły podczas dokręcania nim śrub. Sądzę, że narzędzie wystarczy do amatorskiego użytku w garażu kilka razy w sezonie.

Tandety nie ma, a kupować Betę, czy Wurtha aby mało pracowały - bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...