Skocz do zawartości

Wydech strzela :-(


ildiavolo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemano!

 

Panowie mam pytanie. Dziś gdy jeździłem motocyklem (na 2 biegu) coś mi huknęło z tłumika, pomyślałem sobie że przypadek ale podczas dnia powtórzyło się to parę razy. Motocyklem jeżdżę niemal codziennie przebiegi między 10 a 100km/dzień i do tej pory mi się to nie zdarzyło. Co według was to może być? Czy mam się zacząć martwić, czy też poczekać z tym do "zimowego przeglądu"? Mój motocykl to 4-letni Suzuki DL 1000.

 

Dzięki wszystkim którym będzie się chciało poświęcić parę minut na odpowiedź. Ja na mechanice motocyklowej nie znam się w ogóle, także w grę wchodzi tylko udanie się do serwisu.

 

:) ZŁY BOB :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uboga mieszanka przy zamkniętej przepustnicy. to samo miałem. dałem iglicę najwyżej jak się dało. pokręciłem śróbką od powietrza i po wielu próbach przeszło. nie jest idealnie, trochę sobie jeszcze pryka, ale jest już lepiej. zimą pobawię sie jeszcze z większą dyszą i wyreguluję zawory. nie wiem ile obecnie wykręcona jest śruba od powietrza, ale chyba ok. 3/4 obrotu. pobaw się YAGO gaźnikiem, powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yago, sprawdz szczelnosc rury wydechowej w miejscu laczenia z glowica - powinna byc tam podkladka azbestowo miedziana i powinna byc w dobrym stanie.

Jezeli jest stara i zgnieciona, albo wogole jej tam nie ma to masz przedmuchy powietrza do glowicy i powod strzelania przy odjeciu gazu.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik ze mnie słaby, ale miałem podobny efekt w TDMie. I powodem była wydmuchana uszczelka w ukladzie wydechowym. Motocykl pierdział jak traktorek, a efekt uboczny to strzały przy odjęciu gazu.

 

 

W TDMie kolektory wydechowe wprowadzone sa do takiej zbiorczej puszki i tam nie miałem uszczelki

Edytowane przez MarianKa

Nie ma co płakać nad rozlanym szambem. Wsiąknie i smród minie [michoa]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może to sam tłumik Ci się rozleciał w środku, mam CBR 1000F i wydech z rodziny HAND MADE :banghead: rozsypał się w środku i przy wysokich obrotach a później nagłym odjęciu gazu słychać jak strzela, ciekawe czy z komina widać ogień .... heheehhe.... efekt jest całkiem fajny tylko że ja mam świadomość że coś się rozwaliło wewnątrz tłumika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie robi sie czasami taki "pffffffffff" z wydechu :banghead:- i tylko czasami -tzn jak dokrece do czerwonego na 1 i puszcze manetke gazu to przy jakichs 3-3,5 rpm potrafi puscic bąka :banghead: (takie "pfffffffffff"). Ale zaznaczam ze to sie udaje tak mi średnio - tzn raz na 10 :biggrin:. zaworki w normie, a gaźniki regulowane jakios w lipcu :biggrin:. Dodam że na filtrze K&N tego nie bylo :flesje:.

Edytowane przez kiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ja np to uwielbiam ... tylko u mnie w yamaszcze r6 mam caly tlumik DEVILA .... i mysle ze wlasnie tak powinno byc przy sportowym tlumiku :buttrock:

 

jezeli dla Ciebie sportowy znaczy pusty to gratuluje... :)

 

jak juz koledzy powiedzieli powodow moze byc kilka, zbyt uboga mieszanka - ale to powinienes odczuc, bo moto byloby bardziej mulaste i grzaloby sie bardziej, nieszczelny wydech w okolicy kolektora badz cos z zaworami wydechowymi, ale to raczej malo prawdopodobne.

 

ja stawiam na wydech. jesli to jest ta przyczyna to jezdzic sie da, tylko trzeba umiejetnie gaz odpuszczac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodem strzelania moga tez byc za niskie wolne obroty. Ja w moim Harleyu /Evo/ miale wolne ustawione na ok 900obr/min. Po zamknieciu gazu silnik strzelal w tlumik na kazdym biegu. Podwyzszylem obroty do ok 1000,jak instrukcja mowi, i strzelanie zniklo.Pzdr M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...