Skocz do zawartości

Coś stuka ZZR


krzysiek8104
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!!

 

Mam problem! Otóż po niedawno podjechałem sobie do gościa, który chciał sprawdzić jak to moto wkręca się na obroty. Więc wkręcił go tak, że wskazówka doszła do czerwonego pola na 1s. Po tym zacząłem słyszeć stukanie, delikatnie. Dzieje się to powyżej 5 tys obrotów, i nasila się wraz ze wzrostem. Poniżej 5 tys obr nie słychać nic.

Motocykl nie stracił na mocy.

Co to może być?

Edytowane przez krzysiek8104
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech gosc od sprawdzania obrotow zaplaci za sprawdzenie i naprawienie w serwisie tego co stuka. I za kazdym razem jak jakis jelop bedzie chcial sprawdzic jak "sie wkreca na obroty" to zapytaj czy ma kase przy sobie.

Nie kreci sie silnikow do czerwonego pola bez obciazenia.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!!

 

Mam problem! Otóż po niedawno podjechałem sobie do gościa, który chciał sprawdzić jak to moto wkręca się na obroty. Więc wkręcił go tak, że wskazówka doszła do czerwonego pola na 1s. Po tym zacząłem słyszeć stukanie, delikatnie. Dzieje się to powyżej 5 tys obrotów, i nasila się wraz ze wzrostem. Poniżej 5 tys obr nie słychać nic.

Motocykl nie stracił na mocy.

Co to może być?

Witam.

Mam taki sam problem.

Tyle z moja ZZR-A stuka przy przedziale 4-5 tysiecy obrotow pozniej wszystko sie normuje i jest normaknie cicho.

Nie chcialem rzucac tego samego tematu wiec bede sledzil Twoj.

Moze zna sie ktos na tym i potrafi nam pomoc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

u mnie jak sie rozgrzeje tez coś stuka w przedziale od 2 do 5 tys i sie tym nie przejmuje zabardzo.

W serwisie mówili ze to chyba łańcuszek rozrządu odzywa sie.

A w Twoim przypadku nie sądze żeby tak szybko panewka siadła-mi tez zdarzało sie przytrzymac do odcięcia i nic sie niestało.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ZZR TO bankowo panewka główna na trzecim czopie ,ten temat przerabiałem już dwa razy.Co za cymbałdaje na czerwone pole bez obciążenia i to jeszcze w kawie ,która ze wszystkich japończyków ma największe problemy z panewkami.Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu też miałem zygzaka, :( u mnie też stukało na dużych obrotach, potem z czasem zaczęło trząść całym motorkiem, ale jezdziłem dalej i okazało się że wał był już do wymiany, bo przytarła się panewka a następnie wał, :) :clap: a mogłem od razu obejrzeć olej- czy jest w nim jakiś biału nalot - aluminium. Ale było to z mojej winy bo wlałem jakiś inny olej na dolewkę i zmieszałem syntetyk z mineralnym (czy też odwrotnie) :biggrin: I dopiero wtedy poznałem ceny części - np same uszczelki koło 500zł. Kupiłem wał z korbowodami, wstawiłem i po 500 km korbowód zrobił mi dziyrę w bloku bo "renomowany" serwis nie przykręcił dobrze korbowodu. A jak się z tym do nich zgłosiłem to powiedzieli, :clap: :clap: :) "spróbój podskakiwać - niejeden próbował" - od tego czasu robię wszystko sam :) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK! Na weekendzie sprawdzę, a do tego czasu nie dotykam motocykla.

A tak na marginesie to jak z nim gadałem to wskazówka doszła do czerwonego pola (nie do odcięcia zapłonu) na 1 sekundę. Czy Kawy są aż tak delikatne, że zaraz się coś w nich sypie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja tez sie podłacze :) ostatnio troche swirowalismy z kolegą ;] on simsonem ja Yamaha :buttrock: probowalismy dawac moto na koło :] i teraz słysze metaliczne stukanie [ sam nie wiem czy w silniku ] i czasami walnie mi w wydech :) mozecie powiedziec co sie stało ?:( przestawienie zapłonu ? zawory ? gaznik ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej na kole jeżdzić!!!to do lunatyka :biggrin:

 

 

A tak poważnie to nie wydaje mi się , aby przyczyną bezpośrednio była ta sytułacja z wkręceniem na czerwone pole,może to trochę wcześniej już ci stukało , nie zwróciłeś na to uwagi!!Ja również mam kawe i nie raz wkręcałem na obroty jak oczywiście silnik był zagrzany i nic się nie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...