Skocz do zawartości

Motocykl na gaz


Meniu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja tego ruska widzialem na zywo!! Koles zrobil furore. Wjechal na zlocik, przed tym wlewajac chyba butelke denatu czy oleju w wydechy. Faktem jest ze niezly pokaz dal. A co do gazowni.

 

W Brzeznie Szlacheckim(nieopodal Bytowa) na zlocie spotkalem kolesia ktory mial gazownie w Janku. Tak, tak w naszym POLSKIM M10!!!!!!! Malo tego. Zeby bylo jeszcze zabawniej, koles wstawil jeszcze rozrusznik zeby nie musial nogi męczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z gazem jest glownie waga butli. Reszta,tj zmiany w elektronice silnika,gaznik albo wtrysk jest do rozwiazania bez problemu. Ja mialem samochod na gaz,2 butle w bagazniku,tj extra waga ok 150kg,same butle.

Gaz prawie nic nie wazy,moze ok 8 kg na butle. Czulem ta wage jezdzac, zarznalem tylne zawieszenie i lozyska w tylnym moscie. Co zaoszczedzilem na paliwie,wydalem pozniej na reperacje. W moto nie widze sensu,chyba ,ze nie ma juz innego paliwa na calym swiecie. PzdrM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inne paliwo oczywiście jest ja tylko pytam bo na czy będziemy jeżdzić gdy zabraknie ropy na świecie .

Wyobrarzacie sobie moto na prąd bez tego ryku z wydechu to nie ma sensu, więc może zostaje nam jeszcz wodór (Wydech nadal będzie gadał) chyba że zrobioł silnik na wodę( tak a prposilnika na wode to już chyba jest jakiś prototyp, słyszał ktoś o tym?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z gazem jest glownie waga butli. Reszta,tj zmiany w elektronice silnika,gaznik albo wtrysk jest do rozwiazania bez problemu. Ja mialem samochod na gaz,2 butle w bagazniku,tj extra waga ok 150kg,same butle.

Gaz prawie nic nie wazy,moze ok 8 kg na butle. Czulem ta wage jezdzac, zarznalem tylne zawieszenie i lozyska w tylnym moscie. Co zaoszczedzilem na paliwie,wydalem pozniej na reperacje. W moto nie widze sensu,chyba ,ze nie ma juz innego paliwa na calym swiecie. PzdrM

no to miałeś duże butle które w moto są nie potrzebne pozatm gaz nie jest taki lekki jak piszesz :buttrock: co do tematu to widziałem przerobionego skutera aprilie 150cm za zbiornik służyła zwykła butla turystyczna tak 5 kg koleś twierdził że teraz jeździ prawie darmo :icon_mrgreen:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inne paliwo oczywiście jest ja tylko pytam bo na czy będziemy jeżdzić gdy zabraknie ropy na świecie .

Wyobrarzacie sobie moto na prąd bez tego ryku z wydechu to nie ma sensu, więc może zostaje nam jeszcz wodór (Wydech nadal będzie gadał)

Z tym "gadaniem wydechu" to nie jest takie oczywiste. Honda pokazała teraz prototyp samochodu na wodór, jednak jest on w ogniwie paliwowym zamieniany na prąd elektryczny, a ten zasila silnik elektryczny (coś ok. 100 kW). Więc "0" gadania wydechu. Zresztą poniżej link:

http://motoryzacja.interia.pl/hity_dnia/ne...ho_i,794672,415

Spalanie wodoru w silniku tłokowym miało by sens gdyby używał on nie powietrza do spalania, a czystego tlenu. Inaczej w spalinach jest sporo szkodliwych związków azotu i nici z "eko".

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze nie ma zadnego problemu z zamontowaniem gazu do motocykla a szczegolnie do zasilanego gaznikami. Problem jest tylko z butla. Jestem pewien ze widziałem kiedys w jakiejs gazecie motoryzacyjnej motocykl na gaz. Zamiast zbiornika na bezyne był taki sam ale na gaz. Sam kiedyś myslalem jak by to bylo zasilic moja Hondzia gazem .... ale ona tak malo pali ze nie warto... no i brakowałoby mi tego pieknego zapachu etyliny przy tankowaniu haha . Co do gazu to kazde moje auto które miałem na to jezdzi i jestem do tego przekonany. Widzieliscie w programie Top Gear jak auta jezdziły na metanol uzyskany z krowich gówien....? Na tym bedziemy jezdzili w przyszłosci ... kto to wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim czasopismie jest wzmianka o motocyklu z instalacja gazowa, jest to BMW K 1200 GT posiada 10L zbiornik gazu w Top case.

Szukalem na podanej stronie internetowej ale nic nie znalazlem.

Jesli kogos zainteresowalo to podaje stronke:

www.wunderlich.de

Duzo tam gadzetow do moto marki BMW, wlasciwie tylko do BMW :)

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się czy ktoś kiedykolwiek próbował zamontować instalację gazową do motocykla. Byłoby to w ogóle możliwe od strony technicznej? :)

 

Nastepny bzdurny temat, po "motocyklu z dieslem" i dlaczego w Mechanice ???

Zamiast zadawac durne pytania zastanow sie najpierw czy chcialbys jezdzic takim

motocyklem, ktorego osiagi bylyby na poziomie o klase gorszym od "benzyniakow"

Wiekszosc ludzi by nie chciala i dlatego sie ich nie produkuje.

To samo z dieslem, koniec tematu.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...