Skocz do zawartości

Czy jezdzi ktoś Cagiva Gran Canyon ( Grancanyon 900 )


Rekomendowane odpowiedzi

Witaj

jak dorzucasz większy dopływ powietrza i szerokie :icon_mrgreen: jego ujście no to jeszcze możesz dołączyć PowerCommandera i zmienić mapę zapłonu - jeśli chodzi o silnik i jego moc. Sugeruję jednak robic to u specjalisty, który zna się na PC, bo łątwo można nawet zdławić silnik, a nie polepszyć jego moc.

Pozdriawam,

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

co do ilości motorków to faktycznie chyba nie ma ich za wiele. :icon_mrgreen:

 

W srawie PC to możesz popatrzeć na stronie www.powercommander.com

Z tego c się orientuję to PC do laptopa łączony jest przez kabel usb - specyfikacja zestawu przy zakupie chyba nie zawiera takiego kabla. Tam też znajdziesz info o rekomendowanych centrach zajmujących się instalacją http://www.powercommander.com/centers_overseas.shtml#pol (są aż 2 i to oba w W-wie), jednak praktycznie PTM odsyła do Polandposition (do Tomka Kędziora, który zna się na PC jak mało kto) bo tam mają hamownię.

Pozdrawiam,

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

popatrz na info np na stronie http://www.motoring.co.za/index.php?fSecti...rticleId=227121 - jest tam troszkę opisów i danych technicznych.

Inne dane np na stronie http://www.motorbikes.be/en/Cagiva_Gran_Ca...900_T_2000.aspx

Test drogowy jest np na stronie http://www.motorbyte.com/mmm/pages/reviews...iewwin99_00.htm

 

Jeśli jesteś zainteresowany takim sprzętem to zobacz tą propozycję http://www.allegro.pl/item243919910_cagiva...900_ducati.html

pozdr

Kris

Edytowane przez Muminek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Znajdz chlopaka o nicku HOSE - zadaj mu pytanie na priva- jezdzi takowym sprzetem...

Jesli chodzi o zagrzaniczne strony to szukaj np w USA Grand Canyon 900 Ducati bo Cagivy nie znaja :biggrin:

Pozdr. Janek Klekotek 748 S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Ja niestety jeżdżę poprzednikiem Caniona czyli Elefantem 900 na gażnikach. Canion ma kilka rozwiązań wspólnych z E900 ale charakterystyka moto jest już inna, canion jest bardziej na szosę.

Pzdr.

hose

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

Mam takową maszynę. Filtry K&N na wejściu oraz wydechy Ducati. Zmienione oprogramowanie wtrysków. Cośpięknego. Pięknie się tym jeździ. Miałem też Elefanta 750 na gaźnikach. Inna generacja ale duszę ma :buttrock:

Jeśli chcecie jakieś info - służę tym co mam i wiem :notworthy:

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Skrobnąłem Ci kilka zdań na priva.

 

a po czemu nie tutaj? po to jest forum, żeby pisać o motocyklach. kurde, tych ducatisti nie zrozumiem: na forum piszą o byle czym, a jak coś ważnego - "napisałem na pw" :P

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde, tych ducatisti nie zrozumiem: na forum piszą o byle czym, a jak coś ważnego - "napisałem na pw" :P

jsz

 

Witam!

 

Z całym szacunkiem, ale na forum głównym piszę tylko sporadycznie i o sprawach konkretnych. Na pw napisałem dlatego, że uzbierała się tego cała strona i jest tam dużo o "dupie maryny".

 

Pozdro :crossy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ta z pod Torunia ma coś co mi sie w niej nie spodobało.

 

Teraz została sztuka z Olsztyna:

 

http://allegro.pl/item580638432_motor_cagi...model_2000.html

 

Pytanie i prośba:

 

Czy jest ktoś z Olsztyna lub okolic obeznany w moto aby móc się umówić i razem podjechać obejrzeć to ?

Ewentualnie ktoś mieszkający po drodze Płock-Olsztyn ? to bym zabrał ?

 

 

Bo mógłbym tam podjechać jutro w południe lub we wtorek przed południem i jakby ktoś chciał potowarzyszyć w oglądaniu i ocenie to byłbym wdzięczny ;)

Edytowane przez ZwierZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam was!

Wlasnie bylem ogladac dzisaj motorek w Olsztynie (nadal probuje sprzedac lecz teraz za kwote 8.900 a wczesniej za 7.900).

Powiem szczerze ze mi sie sam model bardzo spodobal (nie koniecznie wyglad, ale technika fajna)

- Lecz ten akurat egzemplarz niestety wymaga troche uwagi a jezeli chodzi o serwis i czesci, to tutaj w Olsztynie i wogole w Polsce, to troche trudniej niz np. z takim prostym motorkiem jak Honda Dominator czy Trans Alp.

 

Ja chyba sie nie zdecyduje mimo faktu ze wlasciciel jest sklonny sporo opuscic z rzadanej ceny.

Pisze tutaj dlatego poniwaz jechalem dzis tez BMW F650 i Honda Dominator, ale najbardzijej mi sie spodobala Cagiva jezeli chodzi o samopoczucie (jestem dosyc wysoki, a na Cagivie mi najwygodniej bylo, BMW fajn lecz torszke mniejsza a Dominator juz bardziej terenowy)

 

Chcialem was teraz zapytac o rade - Sa jakies Japonce albo inne trwale alternatywy?

Specyfikacja tego Motoru mi sie bardzo podobala - czyli w duzej mierze ten motor jest skonstruowany na dlugie trasy lecz jak ktos sie uprze i troche na nieumocnionych drogach sobie poradzi (chodzi tu powiedzmy o sporadyczne dojazdy np. nad dziki brzeg jeziorka - zadne wertepy "a la cross".

 

Pojemnosc moze byc taka cena max do 10k i zeby mozliwe maly spadek wartosci, poniewaz bede zumuszony po sezonie sprzedac i kupic jakiegos kombiaka.

 

Z gory dziekuje za wszelkie proposyzje!

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Lecz ten akurat egzemplarz niestety wymaga troche uwagi a jezeli chodzi o serwis i czesci, to tutaj w Olsztynie i wogole w Polsce, to troche trudniej niz np. z takim prostym motorkiem jak Honda Dominator czy Trans Alp.

 

a możesz napisać coś konkretnie o jego dolegliwościach i wynikach oględzin? jakieś wady, uszkodzenia, problemy techniczne, powypadkowa przeszłość?

 

w poszukiwaniu tego typu sprzętu (na asfalt, z możliwością zjechania na szutry, ale z silnikiem raczej mocniejszym niż 50-60KM hond) zacząłem się właśnie przyglądać temu modelowi i coraz bardziej mi się podoba, im więcej o nim czytam ;) problem w tym, że produkowany był tylko przez 3 lata (do 2000, jeśli mam dobre informacje), jest o mało i trudno o ofertę - ta mogłaby być tym ciekawsza

 

BTW nie jestem pewien, więc wolę zapytać: czy bak jest cały z tworzywa?

TIA

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...