Skocz do zawartości

enduro/cross od zera


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i proszę o profesjonalną poradę.

Poczytałem trochę forum, ale nie widzę odpowiedzi na własne pytania. Jestem laikiem, co do enduro czy crosu, ale wreszcie mam czas i ochotę trochę turystycznie a może i bardziej z zaangażowaniem pobawić się w jazdę, skoki itp.

Potrzebuję konkretnych porad w miarę sensownych:

1. Jaka jest różnica pomiędzy enduro a crosem?

2. Jakie są kalsy enduro i cross i czym się różnią?

3. Jaki motocykl kupić enduro czy crosa / dwusuw czy czterosuw ? ( jazda po lasach, piachu, małe skoki i latanie, jazda górkach na torze a może i po lokalnych drogach)

4. Jaka pojemność, marka? (Zakładam minimum 150ccm, większych szczerze się boję ze względu na dużą moc i własny ryzykancki temperament)

5. Jakie typy ochraniaczy powinno się stosować i na które części ciała, aby nie połamać kręgosłupa jak mi się zdarzyło parę lat temu? Podajcie linki jak możecie i porady, jakie są najczęstsze urazy.

Pozdrawiam licząc na odpowiedzi, z których będę mógł skorzystać przy wyborze i decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vitam

większosc poruszonych przez Ciebie pytań juz była na forum więc napisze w skrócie i najwyżej poszukasz dokładniej za pomocą wyszukiwarki :icon_mrgreen:

1. cross jest motocyklem przeznaczonym głównie do jazdy po torze i nie da się ich zarejestrować (bardzo sporadycznie ale mija się to z celem) , zawieszenia i charakterystyka silnika znakomicie sprawdzają sie na torze, w lesie nie za bardzo ... enduro to motocykle w 95% przypadków są przeznaczone do rejestracji, w zależnosci od ich przeznaczenia bardziej nadaja się w teren (np. hard enduro typu ktm exc) albo soft enduro (np suza dr 650 ) którymi można i pojezdzic po miescie i zapuscicic sie w lekki teren

2. tak jak wyżej + pojemnosci i podział na 2 i 4 takty

3. ja bym proponował enduro 250- 400 4T (zalezy ile masz kasy, może dr 350? )

4. j.w

5. podstawa to kask enduro i buty, bardzo ważne jest tez zabezpieczenie korpusu (buzer lub zbroja na siatce) , do tego ochraniacze na kolana i łokcie

 

pzdr

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 100% zgadam się z kolegą!!! Wydaje mi się ze DR 350 To własnie moto które będzie w sam raz dla Ciebie. Ma sporego kopa bo to w zalezności od motelu jakieś 30 kucy waga około 130kg będzie dla Ciebie ok. A co do kontuzji to od wyboru do koloru :icon_mrgreen: Poprostu na co komu pozwoli fantazja :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Mam pytanie a nawet pare pytan . Mam 16 lat i bardzo pasjonują mnie motory motocross i enduro . Na początku chciałem sobie kupic crossa ale postanowiłem kupic sobie enduro ... i własnie chciałbym miec max 100 ccm bo na większym jeszcze sie boje . mam 4000 zł do dyspozycji i własnie jaki motor mi proponujecie kupic ? Za odpowiedzi z góry dziękuje ... :icon_mrgreen:

Edytowane przez Mkorwas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i proszę o profesjonalną poradę.

Poczytałem trochę forum, ale nie widzę odpowiedzi na własne pytania. Jestem laikiem, co do enduro czy crosu, ale wreszcie mam czas i ochotę trochę turystycznie a może i bardziej z zaangażowaniem pobawić się w jazdę, skoki itp.

Potrzebuję konkretnych porad w miarę sensownych:

1. Jaka jest różnica pomiędzy enduro a crosem?

2. Jakie są kalsy enduro i cross i czym się różnią?

3. Jaki motocykl kupić enduro czy crosa / dwusuw czy czterosuw ? ( jazda po lasach, piachu, małe skoki i latanie, jazda górkach na torze a może i po lokalnych drogach)

4. Jaka pojemność, marka? (Zakładam minimum 150ccm, większych szczerze się boję ze względu na dużą moc i własny ryzykancki temperament)

5. Jakie typy ochraniaczy powinno się stosować i na które części ciała, aby nie połamać kręgosłupa jak mi się zdarzyło parę lat temu? Podajcie linki jak możecie i porady, jakie są najczęstsze urazy.

Pozdrawiam licząc na odpowiedzi, z których będę mógł skorzystać przy wyborze i decyzji.

 

zobacz sobie strona po stronie tą dyskusję, niedawno kupilem enduro, dzieki pomocy ludzi z forum nie popelnilem błędu oczywiście nie sugeruję tutaj tej samej maszyny... ale posty będą pomocne:

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?showtopic=50129&st=0

 

co do crossa to nie tyle kwestia wyboru motocykla, ale moim zdaniem kwestia oceny wlasnych mozliwosci, ja np. nie mam ani predyspozycji fizycznych (waga) ani też strach przed kontuzją - a może być poważna - nie pozwala mi na ten sport choć - na extreme oglądam go namiętnie.... pozdrawiam,

Osin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Mam pytanie a nawet pare pytan . Mam 16 lat i bardzo pasjonują mnie motory motocross i enduro . Na początku chciałem sobie kupic crossa ale postanowiłem kupic sobie enduro ... i własnie chciałbym miec max 100 ccm bo na większym jeszcze sie boje . mam 4000 zł do dyspozycji i własnie jaki motor mi proponujecie kupic ? Za odpowiedzi z góry dziękuje ... :)

 

 

Kup sobie dt80 albo mtx80 a jak chcesz coś pow 100ccm to kupuj kmx 125

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 100% zgadam się z kolegą!!! Wydaje mi się ze DR 350 To własnie moto które będzie w sam raz dla Ciebie. Ma sporego kopa bo to w zalezności od motelu jakieś 30 kucy waga około 130kg będzie dla Ciebie ok. A co do kontuzji to od wyboru do koloru :icon_arrow: Poprostu na co komu pozwoli fantazja :buttrock:

 

sory ale 350 na poczatek to jak dla mnie smiech :) ... dt albo nie wiem co ... :icon_question: ja zeskoczylem z 50 konnej drz-ty i na dr 350 jezdzilo mi sie zajebiscie. wiec dla poczatkujacego to :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 100% zgadam się z kolegą!!! Wydaje mi się ze DR 350 To własnie moto które będzie w sam raz dla Ciebie. Ma sporego kopa bo to w zalezności od motelu jakieś 30 kucy waga około 130kg będzie dla Ciebie ok. A co do kontuzji to od wyboru do koloru :) Poprostu na co komu pozwoli fantazja :icon_rolleyes:

 

DR-ka to przcierz mocny motor jak chcesz kto kup dr 125 a nie 350

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mówie o kolesiu który ma 35lat. Więc jak zacznie od spokojnej jazdy to bez problemów moze zaczynać na DR -ce 350. Na DR 125 pojeżdzi troche i zacznie mu się nudzic więc po co kupic coś takiego. A tu będzie miał wrazen pod dostatkiem. Przeciez my nie mówimy o dzieciaku który będzie szalał na prostych w lesia jak nie umie jeżdzic. Ja sam nie za bardzo na taką Dr-ke bo jest dla mnie za cięzka. Musiał bym troche przybrać na wadze ale jeżdzi się zajebiście. Dlatego też jeżdze na CR-ce. Bo z lekka lzejsza. :) A kolega i tak mówił ze raczej extremalnie nie będzie jeżdził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mówie o kolesiu który ma 35lat. Więc jak zacznie od spokojnej jazdy to bez problemów moze zaczynać na DR -ce 350. Na DR 125 pojeżdzi troche i zacznie mu się nudzic więc po co kupic coś takiego. A tu będzie miał wrazen pod dostatkiem. Przeciez my nie mówimy o dzieciaku który będzie szalał na prostych w lesia jak nie umie jeżdzic. Ja sam nie za bardzo na taką Dr-ke bo jest dla mnie za cięzka. Musiał bym troche przybrać na wadze ale jeżdzi się zajebiście. Dlatego też jeżdze na CR-ce. Bo z lekka lzejsza. :icon_question: A kolega i tak mówił ze raczej extremalnie nie będzie jeżdził.

 

gdyby kazdy wychodzil z zalozenia ze po co zaczynac na 125 jak mozna wsiasc od razu na dr 350 4T :icon_rolleyes: to zycie bylo by duzo bardziej skomplikowane. uwierz mi na slowo bo chyba sam nie wierzysz w to co piszesz. zrozum ze na dr350 jezdza tez ludzie ktorzy na enduro lataja cale zycie i im mocy WYSTARCZA. no luuuudzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby kazdy wychodzil z zalozenia ze po co zaczynac na 125 jak mozna wsiasc od razu na dr 350 4T to zycie bylo by duzo bardziej skomplikowane. uwierz mi na slowo bo chyba sam nie wierzysz w to co piszesz. zrozum ze na dr350 jezdza tez ludzie ktorzy na enduro lataja cale zycie i im mocy WYSTARCZA. no luuuudzie

:) tak to wyobras sobie 35-letniego kolesia na setce DRce,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby kazdy wychodzil z zalozenia ze po co zaczynac na 125 jak mozna wsiasc od razu na dr 350 4T :icon_rolleyes: to zycie bylo by duzo bardziej skomplikowane. uwierz mi na slowo bo chyba sam nie wierzysz w to co piszesz. zrozum ze na dr350 jezdza tez ludzie ktorzy na enduro lataja cale zycie i im mocy WYSTARCZA. no luuuudzie :)

no to dobrze ze niektórym moc w dr'ce wystarcza, ale ja jeszcze nigdy nie sportkałem się z opinią ze dr350 ma mocy za dużo, własnie kazdy poleca ją jako motocykl dla początkującego bo przyjemnie oddaje moc, dla 35 letniego faceta bedzie w sam raz, według mnie polecanie dorosłemu facetowi dr125 to przesada... to jest zabawka dla dzieciaka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...