Skocz do zawartości

poziom oleju


hans13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam zx 10 i ostatnio zaobserwowałem coś dziwnego. W okienku poziomu oleju od ostatniego czasu nie widać ile jest oleju. Szybka jest jakby zapaćkana od wewnątrz. Sprawdzałem wycieków nie ma i nie wiem kompletnie co jest grane :biggrin: Miał ktoś podobną historię ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam podobny problem. Niech ktoś mi "pierwszakowi" wyjaśni jak sprawdzać olej. Na zimnym czy na ciepłym silniku? Mam okienko i na zimno lekko minimum (jak przechylony na stopce). Obok mam też wkręcaną miarkę POproszę o podpowiedz :) Tylko bez śmiechu, plisssss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!Ja mam zzr 1100 i okienko nie jest niczym zabrudzone ,a pozio oleju to dokładnie połowa okienka-wszystko widać jak na dłoni!!!A czy w ogóle masz olej, bo może nie ma go tam i wydaje ci się , żę okienko jest przybrudzone!! :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik musi być zimny, a motocykl stać w pionie. jak nie masz centralnej stopki, to niech ci ktoś przytrzyma moto.

 

 

Jaki dolać olej skoro nie wiem jaki był wlany przez poprzedniego właściciela? Motor przywieziony z Niemiec raptem miesiąc temu. Motor 2005rok. Enduro. To już syntetyk? :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!Ja mam zzr 1100 i okienko nie jest niczym zabrudzone ,a pozio oleju to dokładnie połowa okienka-wszystko widać jak na dłoni!!!A czy w ogóle masz olej, bo może nie ma go tam i wydaje ci się , żę okienko jest przybrudzone!! ;)

 

 

Olej jest :lalag: sytuacja się wyjaśniła, olej jest już troszkę przejeżdżony i jest ciemny. Poziom oleju widać u góry ale trzeba mieć dobrą lampę :bigrazz:

Wcześniej na własną rękę dolałem trochę bo myślałem że nic nie ma, motorek zaczął żygać olejem, trzeba było spuścić i odmierzony spowrotem zalać. Tak to dałem z deka ciała :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki dolać olej skoro nie wiem jaki był wlany przez poprzedniego właściciela? Motor przywieziony z Niemiec raptem miesiąc temu. Motor 2005rok. Enduro. To już syntetyk? :biggrin:

 

Tak syntetyk. W instrukcji masz podana lepkosc zalecana przez producenta XXSAEXX.

Dono, wspolczesne oleje mieszaja sie ze soba bez problemu - wbij to sobie raz na zawsze do glowy.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dono, wspolczesne oleje mieszaja sie ze soba bez problemu - wbij to sobie raz na zawsze do glowy.

 

Adam M.

 

 

Tak ci się wydaje. jak się nie znasz to się lepiej nie ośmieszaj. jakoś zmieszałem kiedyś dwa nowoczesne oleje i jakoś się zważyły. więc po co ma chłopak ryzykować, tymbardziej że ma dosyć oleju, jak napisał. nie rozumiem twojego oburzenia "wbij to sobie raz na zawsze do głowy" :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mineralny z syntetykiem ani z półsyntetykiem sie nie wymiesza, półsyntetyk z full syntetykiem mozna mieszać jak i systetyk z syntetykiem. Pozatym dobrze jest odrazu po kupnie zmienic olej cholera wie co jest w środku... ryzyko dolewke robic nie wiedząc na czym jeździ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mineralny z syntetykiem ani z półsyntetykiem sie nie wymiesza, półsyntetyk z full syntetykiem mozna mieszać jak i systetyk z syntetykiem. Pozatym dobrze jest odrazu po kupnie zmienic olej cholera wie co jest w środku... ryzyko dolewke robic nie wiedząc na czym jeździ

 

 

taaak przylaczam sie do slow... ja bym sie nie odwazyl jezdzic bez wymiany...

 

mike ale niektorzy przeciez nie musza wymieniac :biggrin: tylko dolewac hihihi

 

 

a ja nie mam tego problemu bo musze dolewać 1l oleju co jakiś miesiąc bo mi tyle moja GSXR 750 bierze

 

w takim razie niezle musisz ja katowac :-) GSXR bierze wiecej jak ja palujesz pod czerwone pole...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mike ale niektorzy przeciez nie musza wymieniac :biggrin: tylko dolewac hihihi

w takim razie niezle musisz ja katowac :-) GSXR bierze wiecej jak ja palujesz pod czerwone pole...

 

hehehe widzisz wiec zawsze mam świeżaka i dlatego tak lata :bigrazz: taki zadbany motor :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mike ale niektorzy przeciez nie musza wymieniac :biggrin: tylko dolewac hihihi

w takim razie niezle musisz ja katowac :-) GSXR bierze wiecej jak ja palujesz pod czerwone pole...

hehehe widzisz wiec zawsze mam świeżaka i dlatego tak lata :bigrazz: taki zadbany motor :lalag:

 

 

no tylko go nie sprzedawaj... pamietaj trza zrobic jeszcze test na czym jest w stanie jeszcze palic :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...