Skocz do zawartości

Nierowna praca silnika f4i


pit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam malutki problem z cbr 600 f4i silnik pracuje mi nierowno przebieg 7,5 tys. i teraz nie wiem czy trzeba przeprowadzic synchronizacje wtryskow czy wymienic swiece Jezeli chodzi o swiece to mam NGK IMR9A-9H (Iridium) dzwonilem do kilku serwisow i powiedzieli mi ze to sa swiece nowej generacji i sa na tyle niezawodne ze maloprawdopodobne zeby mi padly a 1 kosztuje 85zl

Jezeli to swiece to na jakie tansze mozna je podmienic?

Czy swiece NGK z tej serii sa naprawde takie niezawodne?

Moto Psycho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisówka zaleca wymianę Twoich świec po 25tys wieć moim zdaniem troszkę za wcześnie na ich awarię. Chociaż nigdy nie można tego wykluczyć bo NGK lubi nawalić ostatnimi czasy. Możesz poszukać zamiennika Denso IUH27D. Nie jestem pewien jak w tym wypadku spisują się standardowe świece od gaźnikowej F4 czyli NGK CR9EH-9 (cena ok28zł/szt).

Edytowane przez redline
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Serwisówka zaleca wymianę Twoich świec po 25tys wieć moim zdaniem troszkę za wcześnie na ich awarię. Chociaż nigdy nie można tego wykluczyć bo NGK lubi nawalić ostatnimi czasy. Możesz poszukać zamiennika Denso IUH27D. Nie jestem pewien jak w tym wypadku spisują się standardowe świece od gaźnikowej F4 czyli NGK CR9EH-9 (cena ok28zł/szt).

witam,

a takowe mimo iż serwisówka poleca "te irydowe" na pewno pasują???... są na pewno tańsze???? aa może ię orientujesz jak przebiegi na zwykłych - bo chyba nie 25 tysi???

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fizycznie na pewno pasują ale nie mam pojęcia jak zachowuje się silnik F4i na tych świecach choć podejrzewam że całkiem normalnie. Moje CR9EH-9 wytrzymały już ponad 13tys (serwisowka zaleca wymiane co 12) i pracują całkowicie poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam malutki problem z cbr 600 f4i silnik pracuje mi nierowno przebieg 7,5 tys. i teraz nie wiem czy trzeba przeprowadzic synchronizacje wtryskow czy wymienic swiece Jezeli chodzi o swiece to mam NGK IMR9A-9H (Iridium) dzwonilem do kilku serwisow i powiedzieli mi ze to sa swiece nowej generacji i sa na tyle niezawodne ze maloprawdopodobne zeby mi padly a 1 kosztuje 85zl

Jezeli to swiece to na jakie tansze mozna je podmienic?

Czy swiece NGK z tej serii sa naprawde takie niezawodne?

 

w wolnym czasie powinnieneś udać sie na synchronizacje pompy wtryskowej i dawkowania,oraz musisz wymienić świece,a czy chodzi on tylko nie równo a co z mocą pogorszyłą sie czy bez zmian bo jak by był słabszy to moze nie pali na wszystkich cylindrach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten motocykl nie jest jeszcze na gwarancji ?

 

Adam M.

PS. Zdecydowanie nie polecam wymiany swiec na "normalne" i tansze NGK - firma wymienila swiece na irydium z uwagi na ich wieksza niezawodnosc w "roznych" warunkach atmosferycznych. Z Denso mozna sprobowac.

Tak a`propos byl taki temat na forum co lepsze - gazniki czy wtrysk, i zwolennikow wtrysku bylo sporo. Ja sie tylko zastanawiam co sie bedzie dzialo jak wtryski zaczna sie kasztanic i 99% warsztatow rozlozy rece, a u dealera jedyna opcja bedzie wymiana elementow, az sie wreszcie trafi na wlasciwy; z tym ze kazdy z nich kosztuje kilkaset zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

ja prawdopodobnie zmieniam świeczki w piatek :buttrock: (tzn Paweł nie ja :buttrock: )hehehe. Wybór padł na denso IUH27 irydowe ... mam nadzieję że to dobry wybór (a ze śledzenia wątków na forum jestem prawie pewien). Kupiłem w Autokompleksie w cenie 58 szt. :) mają 20% rabatu

Serwisówka mówi tylko o irydowych NGK lub DENSO - więc "mus" założyć irydowe :) mam nadzieję że cena przełozy się na trwałość i nie będa się "zalewały"

Aktualnie moto zalane prawdopodobnie "w trąbę" :)

A to wolno tylko właścicielowi heh i to od czasu do czasu

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nie wiem juz sam ale w serwisówce pisze żeby nic przy przepustnicach nie grzebać. Śruby sa zalakowane? A w serwisie coś wspominali o synchronizacji wtrysków... Dodam jeszcze że czasmi chodzi normalnie i wolne obroty raz sa wyższe raz troche nizsze ?

Moto Psycho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to podjedź do mnie :)

 

...ta nierówna praca to tylko przy wolnych obrotach? Opisz jak dokładnie to wygląda, a jeśli masz możliwość to nagraj na video, z dźwiękiej oczywiście :)

 

P.S. Masz fabryczny wydech, czy akcesoryjny? Gdzie tankujesz moto?

Edytowane przez M4NIEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to podjedź do mnie :icon_question:

 

...ta nierówna praca to tylko przy wolnych obrotach? Opisz jak dokładnie to wygląda, a jeśli masz możliwość to nagraj na video, z dźwiękiej oczywiście :icon_question:

 

P.S. Masz fabryczny wydech, czy akcesoryjny? Gdzie tankujesz moto?

 

10 tys. przebiegu jak kupowalem bylo 4tys. wydech skorpion owal karbon portki fabryczne Trzeci sezon u mnie a nierówno pracuje od połowy zeszlego sezonu. Pali zawsze na 4. Tylko na wolnych obrotach slychac cos w stylu 'wu wu wu wu' a jak pogazuje chwile to za ktoryms tam raze zaczyna rowniutko mruczec i tak naprzemian. Jutro podesle dzwiek.

Tankuje tylko orlen

Edytowane przez pit

Moto Psycho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj zatankować na innej stacji, np BP albo Shell Pb95.

 

Jak nie pomorze, jeśli masz możliwość to zarzuć fabryczny wydech? Po co od razu zaczynać od wymiany świec.

 

P.S. u mojego kumpla (F4) czasem przerywa i nie równo pracuje na wolnych obrotach (najczęściej przy b. wilgotnym powietrzu), a powodem jest akcesoryjna, przelotowa końcówka wydechu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...