Skocz do zawartości

Jazda motocyklem 200 km/h.


01kriters
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio coraz częściej pojawiają sięna forum posty jacy to straszni i niebezpieczni są motocykliści pędzący 200 km/h, uprawiający slalom na trzy-pasmowej jezdni, itd, szczególnie z punktu widzenia kierowcy samochodu.

Osobiście się z tmy nie zgadzam, chociaż sporadycznie jeżdże samochodem mam odmienne zdanie. Taki motocyklista śmignie mi przed maską i tyle go widziałem, a jak jedzie przede mną koleś 120 km/h cały czas muszę na niego zwracać uwagę, na każdy jego najmniejszy ruch bo wiem co się może stać jak niespodziewanie się przewróci tuż pod moje koła, wyprzedze go to ona za chwile mnie wyprzedzi i znowu zwolni i tak w kółko itd.

 

Zresztą fajnie sobie popatrzeć na gościa który dobrze panuje nad motocyklem, płynnie się porusza i świetnie orientuje w ruchu miejsckim. A jak jedzie jakiś mało zdecudowany motocyklista, niepewnie z przepisową prędkością tuż przed moją maską to szlag mnie trafia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby tego nie tlumaczyc i usprawiedliwiac jazda 200 km/h w ruchu miejskim jest po prostu chora. To jak rzucanie odbezpieczonym granatem. Praw fizyki nie przeskoczysz - wystarczy wyliczyc sobie energie uderzenia takiego "pocisku" i droge hamowania...

 

Jesli sa warunki to owszem mozna sobie solidnie odkrecic, ale bez przesady - nie w miescie.

Edytowane przez lukasz-aprilia

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reakcja zdrowego kierowcy wynosi ok. 1 sekundy przy prędkości 200km/h w ciągu 1 sekundy pokonujesz 55.(5) metrów ...... te liczby może trochę Cię przekonają, że zanim coś zrobisz przejedziesz już 55 metrów a w mieście jest to strasznie dużo i nie tylko również na innych drogach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im szybciej jedziemy, tym szybciej uciekamy sprzed kół samochodu za nami. Samochoód za nami z kolei tez powinien jechać szybko, żeby zwolnić miejsce przez samochodem za nim jadącym. Im szybciej, tym bezpieczniej. I to wszystko w imię bezpieczeństwa na drodze przecież, nie :biggrin: ?

:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio coraz częściej pojawiają sięna forum posty jacy to straszni i niebezpieczni są motocykliści pędzący 200 km/h, uprawiający slalom na trzy-pasmowej jezdni, itd, szczególnie z punktu widzenia kierowcy samochodu.

Osobiście się z tmy nie zgadzam, chociaż sporadycznie jeżdże samochodem mam odmienne zdanie. Taki motocyklista śmignie mi przed maską i tyle go widziałem, a jak jedzie przede mną koleś 120 km/h cały czas muszę na niego zwracać uwagę, na każdy jego najmniejszy ruch bo wiem co się może stać jak niespodziewanie się przewróci tuż pod moje koła, wyprzedze go to ona za chwile mnie wyprzedzi i znowu zwolni i tak w kółko itd.

 

Zresztą fajnie sobie popatrzeć na gościa który dobrze panuje nad motocyklem, płynnie się porusza i świetnie orientuje w ruchu miejsckim. A jak jedzie jakiś mało zdecudowany motocyklista, niepewnie z przepisową prędkością tuż przed moją maską to szlag mnie trafia.

 

Nie popadajmy w skrajności.Nie ma chyba w naszym kraju kierowcy (zarówno puszek , jak i moto) , który nigdy nie przekroczyłby dozwolonej prędkości ale pisanie , że denerwują Cię osoby jadące z przepisową prędkością , to chyba trochę przesada.Mało zdecydowany i jadący niepewnie-zgoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie pisałem o kierowcy który jedzie pewnie i zdecydowanie z przepisową prędkością. :biggrin: Chciałem tylko zwrócić uwagę że prędkość jest jednym z wielu czynników mających wpływ na nasze bezpieczeństwo.

OK.Żle zrozumiałem.Rzeczywiście , niepewny kierowca , który nie panuje nad pojazdem jest zawsze niebezpieczny , niezależnie od tego czy jedzie z przepisową prędkością , czy nie.Przypomina mi się w tym momencie odpowiedż pewnej kobiety za kierownicą , która na uwagę męża , że podczas mijania powinna zmienić światła z drogowych na mijania odpowiedziała "po co?przecież i tak nic nie widzę!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mowisz o tym przemykaniu miedzy autami z predkoscia 200km/h a pomysl ze kierowca puszki patrzac w lusterko przed manewrem np zmiany pasa zoabczy twoje swiatla duzo dalej niz przewiduje z jaka ty predkoscia jedziesz i zanim on wykona ten manewr ty juz mozesz sie zanlezc na jego dupie. Troche wyobrazni :notworthy: chyba ze ci zycie nie mile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dla dobra własnej dupy wole nie latać na łeb po mieście.

Dużo stażu miejskiej jazy nie mam, ale parę razy miałem sytuacje że jadę na drodze z pierwszeństwem (może troszkę więcej niż się powinno), a na skrzyżowaniu wyskakuje mi oszołom w puszce.

Zanim typ włączy 2 bieg mam go w lusterku, bo jedyne co pozostaje mi zrobić żeby mu w dupie nie zaparkować, to dziada wyprzedzić, gorzej tylko jak z naprzeciwka coś wyskoczy... :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, trzeba wszystkich jak najszybciej wyprzedzić, to wtedy już nie będzie z kim się zderzyć i jazda będzie bezpieczna :notworthy:

 

01kriters - zerknij sobie na statystyki wypadków na moto i zobacz ilu wypadkom towarzyszyła nadmierna prędkość motonity. Dojdziesz być może do słusznych wniosków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drogi/ulice są do jeżdżenia i przemieszczania się, nawet ktmem jadę nie więcej niż 50/60, już nieraz mi to dupe uratowało bo jakiś palantunio się spieszy a i tak za 100m będzie stał w korku a ja się przetocze spokojnie do świateł, jak chce się wyszaleć to jadę gdzieś z dala od ruchu drogowego gdzie nic mi nie wyjedzie

Edytowane przez enduromaster

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...