Skocz do zawartości

Dlaczego tak mało??


Rekomendowane odpowiedzi

WItam wszystkich!Od jakigoś czasu obserwując aukcje motocyklowe zauważyłem jedną przypadłość, a mianowicie taką iż motorki które mają po 10-15 a nawet więcej lat mają przebiegi rzędu 20000-50000km trochę to dziwne ponieważ statystycznie sprzęcik przez cały swój żywot robi w sezonie 500-1000km rocznie to chyba trochę mało.Ponieważ sam mam motor i (4000-5000km) przejeżdzam w sezonie ,a wydaje mi się że to i tak mało!Mój sprzęcik ma 71000km i jest w dobrej kondycji,chciałbym abyście się podzielili swoimi uwagami na temat przebiegu swoich maszyn i czy 100000km na motor to dużo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Nie można wierzyć w garbate krasnoludki. Cudów nie ma.

Przypadłość o której piszesz dotyczy przede wszystkim handlarzy, nieuczciwych handlarzy.

Wystarczy tylko sprawdzić ich przeszłość w aukcjach.

Takie moto ma albo kręcony licznik, albo już dawno przewaliło 100tys.

Jeżeli chodzi o sprawność silnika po 100tys to generalnie mogę powiedzieć, że przy właściwie

realizowanej eksploatacji i wykonywanych obsługach takie przebiegi dla współczesnych silników

to pestka i stąd takie pseudoprzebiegi przy sprzedawanych sprzętach sprowadzanych z zachodu.

Takie mamy czasy, naprawdę trzeba uważać by nie wejść na minę.

Pozdro :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przebiegami jest różnie. Jednemu moto służy do codziennego użytku, dla innych hobbystycznie (wypady tylko w wekendy, z braku czasu) Dlatego nie nalezy generalizować, choć faktycznie 500-1000km rocznie jest przebiegiem nie do przyjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam doświadczenie ze skuterami i wiem, że codzienna eksploatacja zwykłej "50" wystarcza na przejechanie 23 tys km a mam znajomego, co przejechał i 50 tys km. Co prawda silniki te już nie są jak nówki, ale robią te przebiegi bez awaryjnie. Zaznaczyć też trzeba,że to 2 suwy :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lwia część liczników jest kręcona - ja również nie uwierzę że każdy sprzęt sprzedawany na giełdzie tylko stał w garażu i jeżdxony był tylko rekraacyjnie w niedzielę :biggrin:

Z drugiej strony mam 13 letniego CA0 którym robię w sezonie max 3000km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 4 suwami to jeszcze nic :biggrin: Najlepiej jest z motocyklami 2T. Motocykle 10-15 letnie z przebiegami ~18-25 tys świeżo po remoncie :biggrin: :biggrin: Zobaczcie allegro :biggrin:

 

Ogladajac te aukcje, mam wrazenie, ze chyba tylko ja tyle jezdze na moto, a pozostali to jezdza tylko na rybki w niedziele.

 

Przy zakupie nie ma sie co kierowac przebiegiem moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wasze sprzęty z przebiegami <70.000?? Moja F2 chodzi jak nówka i nie zapowiada sie żeby coś miało sie z nia dziać :biggrin: poprzedni motocykl który miałem (gsx400e) jak sprzedawałem miał ponad 71.000 i tez sprawował sie bardzo dobrze. Nic mi sie w nim nie popsuło przez rok użytkowania. A silnik chodził jak pszczółeczka :biggrin:

 

100razy wole kupić motocykl, który ma pewne 70.000tyś niż bardzo wątpliwe 35.000 (A może 135???)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wasze sprzęty z przebiegami <70.000?? Moja F2 chodzi jak nówka i nie zapowiada sie żeby coś miało sie z nia dziać :biggrin: poprzedni motocykl który miałem (gsx400e) jak sprzedawałem miał ponad 71.000 i tez sprawował sie bardzo dobrze. Nic mi sie w nim nie popsuło przez rok użytkowania. A silnik chodził jak pszczółeczka :biggrin:

 

100razy wole kupić motocykl, który ma pewne 70.000tyś niż bardzo wątpliwe 35.000 (A może 135???)

 

 

tez bym tak wolał..chociaz bym byl pewny co do przebiegu a nie bym sie zastanawial ile tak naprwde tego motocykl przejechal...W polsce jest tak tendencja ze jak motocykl dojdzie do 100.000 to wybucha. Ale zdazaja sie ze tak powiem okazje kiedy mozna kupic dobry sprzet z maly przebiegiem...jak np moj kolega tydzien temu kupic honde 954 RR 2002 z niecalymi 8 tysiacami km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 4 suwami to jeszcze nic :biggrin: Najlepiej jest z motocyklami 2T. Motocykle 10-15 letnie z przebiegami ~18-25 tys świeżo po remoncie :biggrin: :biggrin: Zobaczcie allegro :biggrin:

 

Ogladajac te aukcje, mam wrazenie, ze chyba tylko ja tyle jezdze na moto, a pozostali to jezdza tylko na rybki w niedziele.

 

Przy zakupie nie ma sie co kierowac przebiegiem moto.

 

 

Dokładnie po prostu liczniki kręcone i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja myslalem zewszystkie moto w polsce sa uzywane turystycznie przez kobiete i maja zawsze malutki przebieg hahahhahaha

 

taki kraj kazdy kreci walek i nikt sie nie szanuje proponuje stworzyc organizacje motocyklistow zajmujaca sie likwidowaniem mataczy i oszustow

 

pozdro

Edytowane przez radek320
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przebiegami jest roznie, ale mam kolege, ktory z racji pracy za granica w ciagu roku robi niecale 1000 km na swojej ER5. Podobnie zreszta jego brat na Virago 535.

 

 

Dokladnie sam jestem tego przykladem w tym sezonie zrobilem niecale 2000 km :biggrin: Nie kazdy ma czas na ciagle smiganie... :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coż ja jak na razie w tym sezonie zrobiłem ok. 200 km. Ale oczywiście przebiegi po 20 tys. w maszynach np. 15 letnich mogą być podejrzane, dlatego zawsze należy wszystko sprawdzać.

 

Jak szukałem motoru dla siebie to znalazłem 12 letniego GS'a 500 z przebiegiem trochę ponad 20 tys., a wygląd wskazywał na to, że przejechał 2 albo 3 razy więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...