Skocz do zawartości

Torby na bak "metro"- ktokolwiek mial, ktokolwiek wie


Rekomendowane odpowiedzi

Uzywam z powodzeniem torby Metro od dwoch lat. Jestem z niej bardzo zadowolony - magnesy swietnie trzymaja, jest pakowna i w sporym zakresie nieprzemakalna (zwlaszcza jak sie uzyje pokrowca, ktory ma schowany w malej kieszace z przodu). Jezdzilem z nia zarowno na CBR , jak i na moim obecnym sprzecie. Moja torba nie ma mozliwosci noszenia jako plecak, wiec nie ocenie przydatnosci tej funkcji :biggrin: Raz tylko zdarzylo mi sie, ze przesunela sie lekko na bok przy mocnym zlozeniu, ale wynikalo to z tego, ze byla ostro obladowana, a dodatkowo bak w mojej CBR mial na sobie spora warstewke szpachlu pomiedzy lakieram a stalowa powierzchnia :biggrin:

 

Podsumowujac - polecam :buttrock:

 

Pozdrawiam

Internetowy sklep komputerowy http://mirwit.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubieglym sezonie kupilem sobie taka torbe przed wyjazdem do Bulgarii. Juz na Wegrzech zaczal sie psuc zamek, ktory wymiekl calkowicie w Rumunii. W efekcie tego zrobilem ok 3 tysiace kilometrow w zsuwajacej sie z baku, rozsunietej torbie. Koszmar, zwlaszcza w gorach - poprawianie i przytrzymywanie torby reka oraz kolanami na autostradzie i w gorach to zadna przyjemnosc. Nie wyrzucilem jej po drodze tylko dlatego, ze wsciekly na zepsuta jazde chcialem ja reklamowac. Panowie z Metro zwrocili pieniazki i rozstalismy sie raczej milo.

 

Reasumujac - slaba jakosc wykonania, kiepskie magnesy (odklejaly sie przy 120 km/h) - nie polecam. Teraz mam torbe GIVI i jakosci nie da sie nawet porownac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem w tym sezonie właśnie identyczną torbę na bak, potwierdzam, że magnesy świetnie trzymają, w porównaniu do mojej starej torby z Louisa -ta jest rewelacja.

Jako zadowolony użytkownik mogę polecić - nie jest to żadne badziewie :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również taką posiadam, faktycznie przemaka, ale magnesy trzymają mi w porządku. Jedyne co to mi "przytarła" lakier na baku...

 

ps

znajomy używał taką w GS i z racji trochę inaczej wyprofilowanego (wąskiego) baku zsuwała się mu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zrobiliscie reklame, sam sobie zamowilem, bo moj tankbag z Louisa poprul sie podczas proby wcisniecia w niego sporego spiwora :biggrin: .

 

Jak bedzie spadal, to zawsze woze ze soba zapasowego pajaczka, wiec mozna dodatkowo pajaczkiem przypiac do baku :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy móicie że te magnesy są takie super a to gówno prawda moim skromnym zdaniem. Są małe i nawet na postoju da się bez problemu ją przesunąć. Ja po bliższym przyjerzniu się tej torbie na żywo stwierdziłem że jej jakość jest adekwatna do ceny i odpuściłem jej zakup. Moim zdaniem warto dołożyć trochę kasy i kupić coś konkret. Ja kupiłem torbę firmy OXFORD i jestem z niej mega zadowolony, magnesy trzymają porządnie przy dużych prędkościach no i nie ma żadnych jaja z zamkami i przemakaniem. Torbę na bak kupujemy raz i powinna ona służyć nam długie lata więc wolę kupić coś porządnego drożej a nie co roku kupować wątpliwej jakości towar.

Polecam zainwestować w renomowane i sprawdzone torby i zapomnieć o problemie.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznosc zalezy od pozycji jaka przyjmiesz i od profilu baku w motocyklu - w CBR zaslaniala mi calkowicie zegary, a w Tampku nie przeszkadza ani troche :biggrin:

 

Wszyscy móicie że te magnesy są takie super a to gówno prawda moim skromnym zdaniem

 

Moje sa w porzadku i zeby przesunac torbe "przyklejona" do baku trzeba uzyc naprawde sporej sily. Dobrym patentem na przechowywanie torby na bak podczas dluzszego nie uzywania jej jest "przyklejenie" jej do powiezchni blachy tak aby torba wisiala (np. dzwi stalowej szafki, czy dach lub sciana blaszanego garazu) wtedy magnesy sie "wzmacniaja"* - moja torba zawsze zima wisi na magnesach i sa one naprawde mocne :biggrin:

 

Pozdrawiam

 

* powiedzial mi to znajomy fizyk - niestety nie jestem w stanie wyjasnic na czym polega ten efekt, gdyz jestem tylko skromnym chemikiem :buttrock:

Edytowane przez zalmen3

Internetowy sklep komputerowy http://mirwit.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dziki jak u Ciebie, ale jak ja zapakuję torbę to nie przesuwa mi się ona tak łatwo na baku (ma też materiał antypoślizgowy na spodzie). Wiadomo, że nie jest to Oxford, ale cena też jest dużo niższa. Torbę kupiłem raz i jak na razie służy mi już 2 lata (posłuży jeszcze kilka), więc nie widzę potrzeby co roku powtarzania tej tranzakcji.

Jeżdżę na cebrze więc stabilność torby zapewne polepszają owiewki. Ja z nią i torbami bocznymi też "Metro" leciałem ponad 220 i nie miałem absolutnie żadnego problemu. A jak jest maksymalnie zapakowana można się na niej jak na poduszce położyć:biggrin: Jestem dość wysoki i nawet kiedy była całkowicie załadowana to bez problemu widziałem zegary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/3 - zapomina się o torbie, chyba, że chce się położyć kompletnie na baku

2/3 - cały czas wyprostowany, od 120 powietrze które z owiewek leci prosto w łeb stara się go urwać :biggrin:

3/3 nie miałem jeszcze okazji zapakować torby na full w tej opcji, ale zegarów to nie widać :biggrin:

 

co mnie zaskoczyło - podczas JAZDY w deszczu przestrzeń bagażowa nie przemaka (sprawdzone przy takim deszczu z gradem który ograniczał widoczność do jakichś 30m! :O ) za to mapnik jest wilgotny, moczy mapy i utrzymuje wilgoć w sobie tylko znany sposób nawet po długotrwałym suszeniu (wnioskuję to z tego, że lubi sobie zaparować :biggrin: )

 

moją wątpliwość budzą zamki - od nowość mają tendencję to 'zacinania się', tak jakby najechały na materiał [choć nie najeżdzają :biggrin: ] rozwiązaniem jest energiczne zapinanie :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...