Skocz do zawartości

Powoli robi się chłodniej


melon19
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na motorze jeżdże dopiero trzeci sezon ale z racji tego że sezon rozpoczynam dosyć wcześnie a kończe raczej późno (jak śnieg spadnie) miałem okazję nieraz doświadczyć przemrożenia kolan. :D ;) Wiem że nie każdy jeździ w skórze na motorze i ma problemy z kolanami. Bardzo lubie jeździć w nocy i ostatno przydażyło mi się kilka przejażdżek w bardzo chłodne dni co nie było rzeczą przyjemną. Nie chcę na starość mieć problemów ze stawami i teraz jeżdżę w ochraniaczach siatkarskich, są dosyć grube i dobrze chronią kolana ale co będzie jak sie zrobi zimno??

 

Chciałem was zapytać jak wy chronicie kolana w zimne dni i co polecacie, a i jeszcze czy te ocieplacze z louisa coś dają?

dzięki za odp

 

pzdr melon19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

większość z tych ochraniaczy wygląda dość niepozornie tzn. ciniutko i dlatego ciekaw jestem do jak niskiej temp. można w nich jeździć bo tak jak pisałem staram się wykorzystać całkowicie "sezon".

 

A czy ktoś z was przymroził kiedyś tak naprawde ostro kolana na moto i miał jakieś większe problemy zdrowotne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno kupiłem takie ocieplacze: http://www.4bikes.pl/product_info.php?cPat...products_id=143

Muszę przyznać, że choć niepozornie cienkie to dają rade w chłodne dni :icon_mrgreen: Podczas jazdy kolana mają warunki jak w ciepłym domu. Prowadząc simka (niestety nawalił 2km od domu) wieczorem na miejscu miałem kolana mocno spocone, tak samo po jeździe na parkingu (próbowałem jeździć na kole) ;)

Zdecydowanie polecam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skórzane portki POLO z atestowanym ochraniaczem i jest cieplo :D

Też polecam w chłodniejsze dni (i nie tylko) śmiganie w motocyklowych spodniach (skórzanych/tekstylnych). Jak trzeba gdzieś podjechać w "cywilnych" portkach - do roboty itp., zakładam na nie ocieplacze KOBI; dużo dają także kalesony (najlepiej wykonane z materiału termoaktywnego).

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochraniacze od rolek dają radę i są w 100% nie przewiewne bo mają plastikową skorupę. Pod spodnie się mieszczą spokojnie. Polecam. :D

 

 

taaa. tylko jak kolega bedzie jezdzil w temperaturach bliskich 0 stopni to takie plastikowe ochraniacze niewiele zdzialają bo plastik przyjmie temperaturę otoczenia, itd... ja bym polecał na chłodne dni ocieplacze z luisa... itp, chociaz takich nie uzywam a na bardzo zimne i chlodne dni polecam "maty grzewcze" nie wiem jak to dokladnie określić.. był zimą taki temat w dziale enduro.. jedne działają jednorazowo na zasadzie ciepła wydzielanego chemicznie i proces ten jest nieodwracalny a inne są wielokrotnego użytku, proces "grzania" jest odwracalny i następuję bo zanurzeniu tego czegoś we wrzątku, czy jakoś tak. nie wiem dokładnie jak to się nazywa, ale jest takie coś na 100 %. pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja testowałem różne wynalazki, głownie pod spodnie, bo dojeżdżam w ten sposób do pracy, i w tej chwili najlepsze co wymodziłem to taki materiał obciskowy z nakolanników siatkarskich z naszytą od strony kolana warstwą neoprenu (ze starej pianki, ale może tez być kawałek karimaty). Louis takie sprzedaje, ale trochę mi z kolan zjeżdżały jak chodziłem do sklepu, czy co.

Także w mojej opinii - neopren albo karimata przymocowana w jakiś sposób do kolana (ale nie od wewnątrz kolana bo zatrzyma krążenie!)

 

Jakkolwiek NIC nie zastąpi po prostu dobrych, motocyklowych spodni. :D

 

Pozdro.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem na jesiennym motobajzlu w zeszłym roku spodnie Hein-Gericke, całe ze skóry. Wyglądają jak dzinsy.

są absolutnie nieprzewiewne. Jeżdzę czesto w nocy, jak kolega z początku tego wątku. Ich minusem jest brak ochraniaczy na kolanach, chroniących przed stłuczeniem, ale faktem jest, że nigdy nie jest zimno podczas jazdy. Jeżdzę 'szlifierą', więc dość szybko. Moge je polecić. Kosztowały 150 zł. Używane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochraniacze od rolek dają radę i są w 100% nie przewiewne bo mają plastikową skorupę. Pod spodnie się mieszczą spokojnie. Polecam. :D

ja jeżdże już pare lat i kolanka mam w porządku mimo że długo jeździłem takze w zimie nawet jak snieg padał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...