Skocz do zawartości

zamiana tdm900 na varadero 1000


Rekomendowane odpowiedzi

Kolega mial kiedys TDM nie pamietam,ktory rok ale swierzy pozniej kupil Viadro i nie chce z niego zsiadac. Wiem,ze planowal tylko kupic ten nowszy z wtryskiem. Przejechalem sie kilka razy i TDM i Viadrem,no i zalezy kto co lubi...

Viadro wielka V-ka wiec to troche inaczej jak twin TDM.

Ale komfort na pewno lepszy ma Viadro,kanapa jak wersalka u babci, duzy zbiornik, fajny moment obr. nie trzeba mieszac skrzynia. No i te stare bez wtrysku pala okolo 8-12litrow...

I jeszcze jeden koles ma,to mimo wagi tak wymiata Viadrem,ze ciezko kozaka na niego znalezc ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile ja kojaze to od 2002r. sa z wtryskiem i lepszym zawieszeniem. Bo troche ludziska narzekali,ze za miekkie z tylu bylo. No i jakby nie patrzec Viadro to gigantyczna krowa. Jak jeszcze z gmolami jakimis fajnymi,dodatkowe halogeny (ale trzeba uwazac bo alternator przysiada) to ma wyglad super. I nawet przy predkosci 160km/h mozna trzymac w miare wygodna pozycje bo dobrze chroni od wichury.

 

Przypomnialo mi sie,ze co niektorzy zakladali mniejsze dysze do gaznikow Viadra zeby zmniejszyc spalanie i podobno pomagalo.A z zawiasami z tylu tez cos mozna zrobic ale nie pamietam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chyba został przy TDM-ie (poręczniejsza).

Popieram..sam kiedyś napaliłem się na Viadro, ale jak mu się przyjżałem z bliska , jak usiadłem, to jednak stwierdzam, ze to motocykl dla gości tupu Płudzianowski...manewrowanie nim przy małych prędkościach, bądż jazda na luźnej nawierzchni to nie lada wyzwanie i kolesie o wątłej posturze mogę zapomnieć o tym sprzęcie, co innego jeśli robi się tylko długie trasy na utwardzonych nawierzchniach...ale mimo wszystko zostałbym przy TDMie ewentualnie poszukał młoedej Africa Twin

Edytowane przez cabaniero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.motorbikes.be/en/compare/499/359/ Porównaj sobie. W mojej opini te dwadziescia kilogramów to nie problem ( toć moja żona shadowka pomiata a to naprawdę drobniutka kobietka ).

Viadro to zadziorny turystyk na dłuższe trasy i wygoda olbrzymia. Sam się przesiądę na Viadro tylko sprzedam swoja suzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo duuuuuuży test Varadero, a właściwie wrażenia z użytkowania są opisane w ŚM 4/2003. Zdjęć dużo tam niem ma, a opis zajmuje 4,5 str (sic!). Po lekturze jedno można powiedzieć - szacun dla Hondy za tę konstrukcję. Są też wytknięte (z aptekarską dokładnością) pewne wady, które ten sprzęt posiada.

Poza tym szereg uwag exploatacyjnych, serwisowych, wrażeń turystycznych- ech czego tam nie ma.

Acha, artykuł dotyczy pierwszej wersji z gaźnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba szukac w ŚM

masz tutaj opis Pawła ACE jest to chyba najlepszy opis jaki mozna znalezc dotyczacy tego sprzeta:

http://www.motocyklisci.net/moto/modules.p...p=content&tid=3

a to tresc z ŚM Krzysztofa Wydrzyckiego:

http://www.motocyklisci.net/moto/modules.p...=content&tid=10

 

 

opisy swietne Pawla ACE, kto kojarzy tego pana ten wie ze przejechal europe wzdloz i wszerz a znaczna czesc trudnej trasy na viadrze

wiec bardziej rzetelnego opisu raczej nie znajdziecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba szukac w ŚM

masz tutaj opis Pawła ACE jest to chyba najlepszy opis jaki mozna znalezc dotyczacy tego sprzeta:

http://www.motocyklisci.net/moto/modules.p...p=content&tid=3

a to tresc z ŚM Krzysztofa Wydrzyckiego:

http://www.motocyklisci.net/moto/modules.p...=content&tid=10

 

 

opisy swietne Pawla ACE, kto kojarzy tego pana ten wie ze przejechal europe wzdloz i wszerz a znaczna czesc trudnej trasy na viadrze

wiec bardziej rzetelnego opisu raczej nie znajdziecie

 

Nie tylko Europę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już to zmieniłbym na V-Stroma.

 

To juz totalnie bez sensu. V-strom1000 to prawie jak TDM900.

 

Varadero jest wielkie i ciężkie. Trzeba umieć nim manewrować albo założyć gmole na silnik i owiewki.

Spalanie zależy od stylu jazdy i objuczenia kuframi i tobołami- a możliwości załadunkowe są ogromne.

Na pewno TDM jest poręczniejszy i łatwiejszy w prowadzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie zastanawia, co macie do zarzucenia zawieszeniu tylniemu varadero pierwszej generacji? Można je w zasadzie dowolnie utwardzić, a wg mnie prowadzeniu, obojętnie obciążonej na maksa czy tylko kierowcą, nic nie można zarzucić, pamiętając ze to nie pojazd na tor wyścigowy...

Rzeczywiście tylko to spalanie jest dość nieprzyzwoite (wersja 5-biegowa, gaźnikowa), co do prowadzenia czy masy - masa to raczej nie problem problemem może być wzrost kierowcy przy manewrach na parkingu itp...

Więc gdybym zastanawiał się nad wyborem, zacząłbym od własnego wzrostu, czy jest wystarczajacy do viadra!

pzdr

Edytowane przez Staszek_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie zastanawia, co macie do zarzucenia zawieszeniu tylniemu varadero pierwszej generacji? Można je w zasadzie dowolnie utwardzić

 

Faktycznie dowolnie - od fotela klubowego do deski klozetowej- ma 36 stopni regulacji

 

Rzeczywiście tylko to spalanie jest dość nieprzyzwoite (wersja 5-biegowa, gaźnikowa),

 

Owszem, ale pali mniej niż R4 1,2L. Za to zmiana przełożenia wtórnego w starszej wersji wyleczy z tego problemu (wystarczy "zdjąć" 3 zęby z tylnego kółka) . Niestety wskazania zegarów zostaną bez zmian - dane idą z silnika i skrzyni nie z linki od przedniego koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...