Skocz do zawartości

Yamaha Midnight Star (Roadliner, Stratoliner)


johny
 Udostępnij

Midnight Star  

250 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceniam jako:

    • ładna
      201
    • brzydka
      34
    • nie mam zdania
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

do Misiek 63:

 

jaki olej do silnika lejesz.? od początku ten sam czy może w trakcie nawijania kilometrów zmieniłeś?.

 

 

Pozdrawiam

 

Nie wiem :) jaki mam olej, od tego jest serwis, Jedyne, co sam wymieniałem, to klocki hamulcowe. Reszta w serwisie co 10 tys. jak Yamaha przykazała. Wolę jeździć, niż babrać się w smarach :banghead:

 

Co do przebiegu na komplecie opon - jeżdżę tylko turystycznie, nie używam motocykla w tygodniu np. na dojazdy do pracy itp. W związku z tym nie mam dokąd się spieszyć i spokojne 100-110 km/h mi wystarczy. Ruszanie z piskiem ze świateł? Po co? Żeby za 200 m ostro hamować na następnych światłach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam mam pytańie .Kiedy jeżdziłem na oponach fabrycznych mogłem przy predkości 50 70 100 km na godz póścic kierowńice i yamaha szła prosto jak po sznurku po zmianie opony tylnej na nowa muszę przechylic ciało mocno w prawa strone żeby szła prosto.Jestem ćiekaw co jest powodem //???? Czy rególacja koła czy cos innegoooo???Troche śie martwie bo czuje jakby ściągało w prawo> Jesli ktoś ma pomysł albo rade na ten problem prosze o porade...POZDRAWIAMMMMM................... :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innego powodu nie widzę jak tylko źle (krzywo) ustawione tylne koło. Chyba ze miałeś jakąś przygodę z glebą w co wątpię skoro piszesz że to po zmianie kapcia.

Poszukaj speca co Ci ustawi osiowość i jednocześnie odpowiedni naciąg pasa napędowego.



No i napisz jak sobie poradziłeś z tym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

mam do Was pytanie jakie są normy brania oleju w tych silnikach. Pytanie czy biorą wam trochę oleju np: na 3 tys dolewacie 2 lub 3 setki oleju, a może nic nie dolewacie.

Pytam bo patrzyłem na miarkę i była na fulla po przejechaniu około 3 tyś widzę, że na miarce ubyło około 1 cm miarki oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój nie bierze nic oleju.

Ale różnica w oleju może być spowodowana innym pomiarem. U mnie jest tak - że jak sprawdzam olej na zimnym silniku to mam prawie minimum, jak go troszkę zagrzeję - to mam pianę i sprawdzenie oleju jest niemożliwe, a jak go dobrze rozgrzeję to mam prawie maximum - i to wszystko w ciągu kilkunastu minut.

U ciebie mogła być taka sytuacja z raz mierzyłeś na ciepłym, a za pewien czas na zimnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

tak masz racje mój pomiar był robiony około 20 minut po przejażdżce i dlatego bagnet tak pokazywał. Natomiast jak sprawdziłem bezpośrednio po jeździe już było na full. Więc wszystko ok.

 

Dzięki i pozdrawiam

 

Wakacje lecą a spotkania jak nie było tak nie ma. Może w końcu się spotkamy co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej, po przerwie.

Dziś poszalałem ale na krótkiej trasie ;-)

No właśnie, poszalałem i znowu się wkurzyłem , kolejny raz mój kask mnie zawiódł, spędziłem pół godziny na szukaniu pokrętła/ blokady szyby i blendy bo znowu podczas otwierania uciekła. Znalazłem ale to znowu nastapi i rozglądam się za nowym kaskiem.

Mój to AIROH, otwarty z blendą.Rok był OK, teraz jak wyżej, wiem że to ich przypadłosć, Mowa o elemencie który na spreżynce umożliwi po przekręceniu ściągniecie szyby. Szkoda , że też wtedy kiedy tego nie chcecie. ;-(

Z ciekawości pytam Was forumowicze, w jakich kaskach Wy jeździcie na Naszych sprzętach ? Wiem, ze wybór należy do mnie, ale czemu nie zrobić małej sondy ;-) ?

Otwatre, zamknięte, z ruchomą szczęką ? Jakiej firmy ? Głośnie czy ciche według Was ? Wygodne ? A drogie- bo warte tej ceny ?

Moze czymś się zasugeruję.Może będzie mi łatwiej, tego tyle jest na rynku i w szerokim zakresie cenowym. Czy się kierować ? Wiem, wiem: bezpieczeństwem ! Ale czym jeszcze ?

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć wszystkim. Cały sezon przeleciał a spotkania nie było. Może się uda w 2015r.

 

Mam pytanie. Czy ktoś spotkał się z was z problemem z kierunkowskazami tzn. jechałem wczoraj jakieś 400 km i było wszystko okey. W przewie na tankowanie wyłączyłem silnik. Po tankowaniu włączyłem go i na wyjeżdzie ze stacji paliw nie działały mi kierunkowskazy- zarówno prawy jak i lewy. Nie świeciło się z pzodu i z tyłu motocykla. Dodam, że mam wersję z usa z świecącymii się kierunkami z przodu na stałę. Z przodu kierunki świeciły stale tak jak wcześniej ale nie migały gdy włączyłem kierunkowskaz. Gdy wróciłem domu, wyłączyłem sprzęt i po kolacji poszedłem do garażu- wszystko działało jak należy- kierunkowskazy migały prawidłowo. Dziś znowy ten sam problem- nie działa. Co może działać nie tak? Przerywacz? Jak ktoś ma jakieś pomysły to dawać najwyżej jak sprawa mnie przerośnie to dam do speca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na problem z łączeniem obwodów. Może gdzieś gubi Ci masę... Przerywacz czy coś podobnego. Nie jestem obeznany w elektryce a to raczej dla elektryka robota. Nie jest to typowy objaw działania kierunków :)

Edytowane przez Ziółek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprawa z kierunkami załatwiona... Wystarczyło sprawdzić ponownie wszystkie bezpieczniki, docisnąć je i naprawione. Fałszywy alarm. ale dzięki za podpowiedź. Chłopaki coś robiliście w tym roku przy swoich maszynach? Chodzi mi o jakieś naprawy typu skrzynia, coś z silnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragon000 ja robiłem wadę fabryczną, którą wklejałem jakoś w kwietnu/maju :( wszystko poskładane, porobione, chodzi jak należy, przy okazji cały silnik pomierzony i sprawdzony :) przy przebiegu 47 kkm nie widać śladów zużycia.

 

Dołożyłem grzane manety i tyle :)

 

Teraz tylko czekam na info od kuzyna czy go bierze ode mnie, czy mam sprzedawać gdzieś na zewnątrz.

 

Więc jak sentyment do jego Draga wygra to będzie mój stratoliner s na sprzedaż.

 

Siadam na turystyczne enduro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...