Skocz do zawartości

Yamaha Midnight Star (Roadliner, Stratoliner)


johny
 Udostępnij

Midnight Star  

250 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceniam jako:

    • ładna
      201
    • brzydka
      34
    • nie mam zdania
      16


Rekomendowane odpowiedzi

O datę produkcji możesz zawsze zapytać,choć mi się nie trafiła starsza niż roczna.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAK sie zastanawiam czy za każdym razem kiedy wbijemy gwożdzia czy to będzie wkręt to jest wskazane wymiana opony. Przecież jeśli to sie stanie 2 lub 3 razy w sezonie to troche kasy idzie chyba ze opona ma jusz swój wiek .Ale chyba wymienie swoja na nową.

DALEJ mam troche DYM w głowie co z tymi dziurkami robiććććcccccccc. :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady ,ale to czy dana opona nadaje się do łatania trzeba ją zdjąć i dobrze obejrzeć .Większość dziurek po gwoździu nadaje się do łatania.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby słuchać niektórych porad to nie tylko opony były by jednorazowe (do pierwszego gwoździa) ale i olej tylko najdroższy, klocki co sezon itp...

Ludzie opony się wulkanizuje i kropka. Uczciwy gumiarz oceni czy gwóźdź nie rozwalił struktury opony zbyt mocno i to zakolkuje. W 90% przypadków opona jest naprawialna. Chyba że jezdzicie swoimi klocami w wyścigach na wyspie Mann ;)

 

Co do sklepu z oponami to jeśli chcesz Dunlopa to najlepszy sklep jaki istnieje to www.autoduet.pl z Białegostoku.

Od lat polecam ich bo mają najlepsze ceny na Dunlopa i opony nie lezakowane.

Edytowane przez Ziółek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam kolegówi prosze o porade .Wybieram się do szpeca który zajmuje sie wymiana opon motocyklowych ,z racji tego że niemam żiielonego pojecia o wymianie a raczej o sciągńięciu tylnego kola prosilbym kolegów o pare odp... Chodzi mi o to aby ściagnac opone czy należy rownierz śćiągnać pas czy cokolwiek z pasem lub z jego regulacja bedzie ruszane taksamo chodzi o tarcze hamulcowa tesz cos będzie grzebane. Moze to smieszyc kolegów ale umnie z mechanika troche Ciękooooo dobrze by bylo cokolwiek wiedziec poniewarz niewiem na jakiego magika trafie :( Z góry dziekuje i serdecznie Pozdrawiamm...Jeśli cokolwiek trzeba jeszcze robic to proszę napisać :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zdjęcia tylnego koła trzeba popuścić regulacje naciągu do końca.Trzeba zdjąć zacisk hamulcowy ,a po zdjęciu koła również koło pasowe.Tarczy hamulcowej nie zdejmuję.Na osi znajdują się tuleje dystansowe,które muszą wrócić na swoje miejsce przy montażu.Wymiana opony to nic skomplikowane,więc jeśli ktoś się tego podejmuje powinien wiedzieć jak to się robi.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z czystej ciekawośći ile komplet nowych opon w naszych motorach jest w stańie wytrzymać zakladając spokojną bbbbardzo spokojną jazde po naszych pięknych drogach. Pozdrawiammmmmmmmmm :notworthy:

 

Na pierwszym komplecie prawie 29 tys., na kolejnych 22-25 tys., teraz mam przejechane 95,5 tys. (start kwiecień 2009). Też miałem wbite jakieś g...o w tylną oponę przy 7 tys. przebiegu, po naprawie zrobiłem jeszcze 22 tysiące. Cały czas Dunlop D251, obecnie piąty komplet. W Poznaniu przy zakupie opon w ART-MOTO wymiana w serwisie obok sklepu 30 zł za szt., szkoda się brudzić.

 

Raczej jeżdżę solo, bez plecaczka :)

 

P.S. W ubiegłym roku trasa na Nordkapp dookoła Bałtyku - 8,7 kkm - jakoś nie zauważyłem, żeby norweskie drogi szybciej zjadały bieżnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na pierwszym komplecie prawie 29 tys., na kolejnych 22-25 tys., teraz mam przejechane 95,5 tys. (start kwiecień 2009). Też miałem wbite jakieś g...o w tylną oponę przy 7 tys. przebiegu, po naprawie zrobiłem jeszcze 22 tysiące. Cały czas Dunlop D251, obecnie piąty komplet. W Poznaniu przy zakupie opon w ART-MOTO wymiana w serwisie obok sklepu 30 zł za szt., szkoda się brudzić.

 

Raczej jeżdżę solo, bez plecaczka :)

 

P.S. W ubiegłym roku trasa na Nordkapp dookoła Bałtyku - 8,7 kkm - jakoś nie zauważyłem, żeby norweskie drogi szybciej zjadały bieżnik.

 

Nie słyszałem żeby ktoś na tym motocyklu robił takie przebiegi na oponach. 29k na tylnej oponie ? Chyba jeździsz baaaardzooo delikatnie. :laugh: 15k to max co dało mi się osiągnąć na D251. :sad:

 

Do zdjęcia tylnego koła trzeba popuścić regulacje naciągu do końca.Trzeba zdjąć zacisk hamulcowy ,a po zdjęciu koła również koło pasowe.Tarczy hamulcowej nie zdejmuję.Na osi znajdują się tuleje dystansowe,które muszą wrócić na swoje miejsce przy montażu.Wymiana opony to nic skomplikowane,więc jeśli ktoś się tego podejmuje powinien wiedzieć jak to się robi.

 

Nie trzeba popuszczać regulacji (bo naciągi wychodzą same bez kręcenia) ani zdejmować tylnego zacisku hamulcowego. Reszta się zgadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...