Skocz do zawartości

nnierowna praca silnika gsxf 600


adamk2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam. czym moze byc spowodowana nierowna praca silnika tzn. sprawia wrazenie pracy 3 cylindrow . po lekkim dodaniu gazu i podczas jazdy na wyzszych obrotach pracuje dobrze. dodam , ze sa nowe swiece. za podpowiedzi z gory wielkie dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy były robione regulacje ??

 

Ten motocykl jest dosyć wrażliwy na serwis- co 6kkm należy robić zawory+gaźniki i zacząłbym od tego. Moj imbryczek miał podobne objawy, po wizycie w warsztacie u Pawła Boruty (zrobiono:regulacjęzaworów, gruntowne czyszczenie gaźników, ustawienie poziomów paliwa, składu mieszanki a na koniec synchro)silnik znowu chodzi jak zegarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie suzi, też po wymianie świec i paliwo raczej nie mialo nic do rzeczy. Moje sui potrzebowalo regulacji gaźników i może nawet zaworów. Ale odnośnie spalania na 3 to na 99% gaźniki. Musisz też wiedzieć że one mają to do siebie że tak śmiesznie chodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiaa, popsul na pewno.

Po prostu w tych silnikach synchronizacja latwo sie rozjezdza, albo nie byla dokladnie zrobiona i dlatego wam nierowno chodza. Bo jakos w Kanadzie nie slyszalem o takiej regule, ze olejaki maja nierowne wolne, moj silnik ktory rozni sie bardzo niewiele od olejaka nie ma zadnych problemow z wolnymi.

Za taka cene jak Pewel to robi to bym synchronizowal u niego moto co roku przed sezonem ;).

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam gsxr750 olejaczka i na wolnych tez jest troszke nierówna praca i taka chropowata. wiec te typy chyba tak maja. mi to nieprzeszkadza, tylko ja mam sportowe wałki i gażniki wiec to moze przez to?? ale za to na wyzszych ma konkretnego buta:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno się nie przysłuchiwałem (stopery), ale kiedyś zwróciłem uwagę , że na wolnych obrotach pracuje dość nierównomiernie . Czytałem też ,zdaje się na stronie Bractwa Suzuki ,że te silniki tak mają .

dokładnie tak, problem również tyczy się serii RF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...