Skocz do zawartości

Husaberg-ktoś ma ,lub coś o tej marce wie?


Rekomendowane odpowiedzi

Skoro sieć dealerska się rozrasta powoli to nie mówię,że za rok góra 2 nie skuszę się na KOLEJNY WYNALAZEK(Huska też w gronie mniej wtajemniczonych kojarzy się z PIŁĄ czy KOSIARKĄ)także biorąc pod uwagę środek ciężkości "Berga",rewelacyjnie niską masę i możliwość totalnego zatopienia(BARDZO WYSOKO POŁOŻONY FILTR POWIETRZA) nie mówię,że NIE!

 

Jakby kolega mógł mi jeszcze pomóc to czy macie w ofercie jakieś ciekawe wydechy do FE 550 2005r?

I w ogóle czy będą na przyszłość takie kłopoty z dostępem do części i gadżetów jak miało to miejsce do tej pory?? Niby KTM i Husaberg się połączyli a gdzie nie pytam o cokolwiek do Husaberga to w salonie KTMa słyszę odpowiedź "TRZEBA BYŁO KUPIĆ NORMALNY MOTOCYKL A NIE WYNALAZEK"....z lekkim uśmiechem.Myślę,że sieć KTMa traktuje "Berga" PO MACOSZEMU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do"AUNER" ;

wracając do mojego pytanka powiedz mi Sebastian jak wygląda zaopatrzenie w części do husow np z 2000r (501) a jak z np 2004 (550) czy np części od skrzyni , sprzęgla ,się zdaja? .Bo silniki jednak mają rożnice chociażby rodzaj smarowania, (o tłoku i cylindrze nie wspominam ,bo to oczywiste)np.czy tlok ,korba itp częćci są droższe do 501 czy 550? i jak będzie z dostępnościa części do 501 za np dwa lata ? czy ktm sie nie wycofa z produkcji części do nich?

pozdro paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro sieć dealerska się rozrasta powoli to nie mówię,że za rok góra 2 nie skuszę się na KOLEJNY WYNALAZEK(Huska też w gronie mniej wtajemniczonych kojarzy się z PIŁĄ czy KOSIARKĄ)także biorąc pod uwagę środek ciężkości "Berga",rewelacyjnie niską masę i możliwość totalnego zatopienia(BARDZO WYSOKO POŁOŻONY FILTR POWIETRZA) nie mówię,że NIE!

 

Jakby kolega mógł mi jeszcze pomóc to czy macie w ofercie jakieś ciekawe wydechy do FE 550 2005r?

I w ogóle czy będą na przyszłość takie kłopoty z dostępem do części i gadżetów jak miało to miejsce do tej pory?? Niby KTM i Husaberg się połączyli a gdzie nie pytam o cokolwiek do Husaberga to w salonie KTMa słyszę odpowiedź "TRZEBA BYŁO KUPIĆ NORMALNY MOTOCYKL A NIE WYNALAZEK"....z lekkim uśmiechem.Myślę,że sieć KTMa traktuje "Berga" PO MACOSZEMU.

 

 

 

Mamy wszytsko do modeli starszych i nowszych HUSABERGA.Jesli chodzi o przyszlosc problemow nie bedzie z dostepem do czesci, gadzetow, ubran, czy wydechow itp.Naszczescie KTM doklada wszelkich staran w udoskonalenie HUSABERGA, krotko mowiac KTM ma mocnego rywala, ktory z roku na rok jest coraz lepszy Husaberg sie rozwija.Co do wydechow to poprostu zadzwon 602403572 pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Husabergi do 2000r nie posiadały pompy olejowej i to jest fakt silnik jest całkiem inny od ktma więc nie ma co pisać że o dwa te same motory mam aktualnie fe501 a kumpel ma 525 i nie dostrzegam w nich jakiś cech wspólnych wiadomo rozwiązania są podobne ale równie dobrze możemy powiedzieć że husabeg to husqvarna są do siebie tak samo podobne jak do kata, całkiem inne motory a w krakowie nie ma części do fe 501 nie wiem jak z innymi salonami ja brałem tłok i łożyska z Bielska Białej,Pozd. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

 

Sory że odświeżam zakopany temat, ale z racji że ciężko znaleść w necie jakiekolwiek info o husabergach mam kilka pytań do znawców husaberga nie tworząc nowego tematu.

 

Do rzeczy... Z nieoficjalnych wiadomości husabergi miały pompy oleju dopiero od 2000 roku. Czy warto robić supermoto z husaberga bez pompy oleju? Czy ma to duży wpływ na żywotność silnika przy jeździe ulicznej?

 

Po drugie... Czy jest jakaś ogromna różnica pomiędzy husabergami 500/550 a 600?

Chodzi o to czy 600 jest dużo masywniejsza i cięższa (czy jest to taka różnica jak np. pomiędzy husqvarną 510 i 610).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta pompa olejowa to wręcz wyznacznik Husabergów. Bez tego bardzo łatwo sypał się silnik.

 

W Husabergu różnice między pojemnościami są duże. 600 i 650 mają ok 71 kucyków. Już 550 mną szarpał jak dziki wieprz gdy jeszcze jeździłem na kurierce (czyt: bardzo bardzo często i długo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta pompa olejowa to wręcz wyznacznik Husabergów. Bez tego bardzo łatwo sypał się silnik.

 

W Husabergu różnice między pojemnościami są duże. 600 i 650 mają ok 71 kucyków. Już 550 mną szarpał jak dziki wieprz gdy jeszcze jeździłem na kurierce (czyt: bardzo bardzo często i długo).

 

 

jezdzilies na fe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Jeżeli chodzi o Husaberga to można kupować wszystko, co wychodziło od momentu przejęcia marki przez KTM. Wszystko co było wcześniej należy omijać szerokim łukiem celem uniknięcia dużej wtopy.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeżeli chodzi o Husaberga to można kupować wszystko, co wychodziło od momentu przejęcia marki przez KTM. Wszystko co było wcześniej należy omijać szerokim łukiem celem uniknięcia dużej wtopy.

pzdr

 

Nie zgodzę się z tobą kolego z Husabergami jest tak jak z każym motocyklem off roadowym ,jak wcześniej miał go jakiś osioł co naprawiał go młotkiem albo zmieniał olej jak sobie akurat przypomniał, to każde moto tego nie wytrzyma a szczególnie takie jak cross czy enduro gdzie silniki są wyżyłowane dość ostro.

Mamy ekipe trzech Husabergów pierwszy z FE 400 1997r właściciel ma go od 5 lat (wymienił tłok cylinder korbowód ,regeneracja głowicy) drugi ma FC 400 z 2000r od 2 lat jak narazie nic nie robił, ja mam swojego FE400E z 2001r drugi sezon i puki co nic się nie dzieje. Olej wymieniamy sami co 10 MTH jak każe instrukcja filtry co 20MTH ,do tego regularnie zawory regulacje, przeglądy i jakoś się nie chcą psuć. A ile to się nasłuchałem i naczytałem że się psują bo kolega kolegi miał itp.

Części są dostępne z aunera bądź w sklepie u mnie w mieści prosto z Austrii.

 

Poprostu jak dbasz tak masz!!

Albo kupiłeś okazje ;)

 

Pozdrawiam!

 

Witam

 

Sory że odświeżam zakopany temat, ale z racji że ciężko znaleść w necie jakiekolwiek info o husabergach mam kilka pytań do znawców husaberga nie tworząc nowego tematu.

 

Do rzeczy... Z nieoficjalnych wiadomości husabergi miały pompy oleju dopiero od 2000 roku. Czy warto robić supermoto z husaberga bez pompy oleju? Czy ma to duży wpływ na żywotność silnika przy jeździe ulicznej?

 

Po drugie... Czy jest jakaś ogromna różnica pomiędzy husabergami 500/550 a 600?

Chodzi o to czy 600 jest dużo masywniejsza i cięższa (czy jest to taka różnica jak np. pomiędzy husqvarną 510 i 610).

 

Husabergi miały pompy paliwa po 1997r to Husqwarny miały później ,poznasz to po tym że jest fitr oleju jak w KTM (bodajże ten mniejszy).

 

Po drugie 550/600/650 są takie same różnią się albo średnicą tłoka akbo skokiem tłoka nie pamiętam reszta jest taka sama.

 

Na supermoto 500 do gury będzie zajebiste ale do "lasu" to już trzeba nieco umieć :notworthy: .

ONLY THE BRAVE CONTROLS A BANDIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja też uważam,że husaberg jest super sprzętem...ale nie w Polsce gdzie przyjęły się tylko takie marki jak Kawasaki, honda, Suzuki,Yamaha KTM. A takie marki jak GASGAS, TM(rewelacja), Husqvarna(i tak najbardziej z tej czwórki się przyjęła), Husaberg po prostu się nie przyjęły.Brak odpowiedniej promocji(TUTAJ KTM RZĄDZI) brak serwisów,dealerów oraz części na rynku wtórnym.Także nie mówię,że te motocykle są złe problem w tym że u Nas nie wiadomo czemu się nie przyjęły skoro w krajach bardziej cywilizowanych te motocykle cieszą się dobrą opinią.

Mamy przykład choćby na Erzbergu, gdzie cała masa Gas Gasów tam jezdzi już od wielu lat, i zawodnicy mówią że nie zamienili by ich na żaden inny motocykl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
http://moto.allegro.pl/super-husaberg-fe-600-2000r-polecam-i1783508554.html oceńcie proszę, to model z pompą oleju czy jeszcze bez ?? 2000r powinien już miec pompe, tak ? Obawiam sie mocy, bo jak na szosie sobie radze przyzwoicie to mocnym endurem nie latałem, jedynie kilka razy kolesia YZ 250 2T i to robiło wrażenie :) Pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...