Skocz do zawartości

Husaberg-ktoś ma ,lub coś o tej marce wie?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Witam. Mam pytanie do posiadaczy husabergów mity i fakty związane z tym motorkiem. Dokładnie chodzi mi o model fe 501 rok prod 93, mam okazje zakupu owego sprzętu i wiele się słyszy o nim negatywnych opini. Chciałbym sie dowiedziec jak jest t tymi motorkami na prawde. Tylko prosze nie pisac ,,kolega mówił, że się często psuje" chodzi mi o opinie osób ujezdzające te motocykle. Dzieks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam FE 601 z 95 roku.Fakt jest taki że albo go pokochasz albo znienawidzisz.Jeśli chodzi o palenie to masakra.Na początku myślałem że wyzione ducha nim uslyszłem własnonożnie odpalony motocykl.Musiałem się go nauczyć.Moc straszna-wyrywa go spod dupy.Sprawy grzebania przy moto to tak jak chyba z wszystkimi dziadkami z tych lat.Ja z częściami nie mam narazie żadnych problemów.To co potrzebowałem narazie to łańcuch,zębatki,klamki.W zimie musze go uszczelnić bo puścił oring przy kopce.To niesforna bestia bo zgaśnie ci w najmniej spodziewanym momencie.Chyba mam problem z gaźnikiem bo z wolnych obrotów jak mu czasem dolożysz do pśtyknie i.... zgaśnie.Szlag mnie wtedy trafia, bo musze szukać jakiegoś pnia żeby na niego wyjść i znów kopać, ale jak juz zapali to banan wraca na usta.Olej trzeba wymieniać co 15-20 godzin i do tego sprawdzić i ewentualnie skorygować luzy na zaworach.Kumple mający Wr 450,Yz,Ktm 525 stwierdzili że to wariat nie motor z tego względu, że na delikatny ruch manetką reaguje zbyt ostro.

 

tyle.

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek zmien delltoro na keihina/mikuni powinno sie polepszyc :icon_biggrin:.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj temat KTM 620/640 , bo w katach jest podobny problem :icon_question: opisywano tam jaki typ gaznika szukac najlepiej na ebay.de . Z tym ze Mikuni sa dostepne od reki za nie duzy pieniadz, a keihin to rarytas ciezko dostepny i cholernie drogi.

 

sorki ze nie znajde tematu, ale tepsa srepsa zablokowala mi neo za przekroczenie transferu i ledwo da sie strony otwierac :). Jak cos to w piatek poszukam.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm nie mam Husaberga ale chciałem kupic własnie taki jak mowisz FE 501 z 1993roku zółty stał w kielcach.Wszyscy mowili mi nie kupuj tego beda same probelmy. Czy mieli racje ?? nie wiem moze. Byłem zdecydowany zadzwoniłem do goscia no wszystko ok przyjechac brac. Zadzwoniłem przed wyjazdem naszykowany samochod kasa a on mowi ze urwał sie wałek od kopniaka zecz nie dostepna i odsprzedał komus za 1000zł bo miał dosc.Byłem strasznie zły:( Kumpel posiadacz TE 410 mowi bierz Huske duzo leprza. No 4umowicz Kwaso mowi ze ma ideał. Pojechałem kupiłem od tamtej pory zaczał sie moj koszmar ;) A co do gaznika Dellorto to nie wiem co wy od niego chcecie ?? wszyscy sie go czepiaja moze poprostu ktos nie umie go ustawic?? zgadzam sie z tym ze czasami potrafi zgasnac w takim mało oczekiwanym momencie ale mysle ze to za duzy bieg za mało gazu i to jest poprostu przyczyna. Ja czesto reguluje gaznik i czyszcze i osobiscie jestem z niego bardzo zadowolony :icon_question:

 

Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nareszcie po ciężkich bojach udało mi się kupić moto. A jego nazaw to HUSABERG FE501, szatan z niego, teraz będzie nauka okiełznania tej mocy. Zawiecha ohlins, hamulce brembo wypasik Aż żal było go zostawić w garażu, jutro dalszy ciąg przygody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok 93, wyrwałem go za 4.500, jego stan moge okreslić na dobry z plusem, silnikowo pierwsza klasa troszke porysowany ale w takich motocyklach to normalka. Fotki zapodam wieczorkiem jak wroce z przejażdzki :) Teraz ucze się go zapalać,nie jest łatwo konąć 600 setke :notworthy: całe szczęscie ża ma dekompresator w kopniaku to ułatwia zapalanie, Trening czyni mistrza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...