Skocz do zawartości

Zbroje, zbroja do jazdy w lecie, gorąco


Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dobrze sie sprawdzi tylko dokładnie dobierz rozmiar, ja źle dobrałem bo kupiłem M-ke i dopiero po pewnym czasie sie okazało że ciężko jeździć bo obwód klatki był zły i ściskała mnie. Na pierwszy rzut oka była okej, więc uważaj. A druga rzecz to to że straszliwie w tym pi*dzi więc kurtka jest konieczna. Poza tym sprawdza się to nieźle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba kichowaty to pomysł ( jak mawiają lepszy wróbel w garści niż kanarek na dachu :-D ) z tym dokupieniem kurtki i założeniem jej na to coś :D , po pierwsze idz do sklepu gdzie takie ubranka można pooglądać , przymierz to cudo nałóż kurtke na to i odpowiedz sobie na pytanie , Czy w tym komplecie jest mi wygodnie :?:

 

Czy warto kupować kombi?

 

Powem jedno po wielu latach jazdy i paru mniejszych lub większych glebach gdzie zostawiłem troche skóry na asfalcie ,doszedłem do jednego wniosku

Nie wsiądę na moto jak nie mam kurtki skórzanej lub kombi na sobie :!:

 

Kup kombi , na tym nie zaoszczędzisz a jedynie zyskasz.

 

Pozdro.

" Im więcej jeżdzę tym mniej czuję się motocyklistą " .


"The Nightrider, that is his name. The Nightrider. Remember him when you look at the night sky".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba kichowaty to pomysł ( jak mawiają lepszy wróbel w garści niż kanarek na dachu :-D ) z tym dokupieniem kurtki i założeniem jej na to coś :D , po pierwsze idz do sklepu gdzie takie ubranka można pooglądać , przymierz to cudo nałóż kurtke na to i odpowiedz sobie na pytanie , Czy w tym komplecie jest mi wygodnie :?:

 

Czy warto kupować kombi?

 

Powem jedno po wielu latach jazdy i paru mniejszych lub większych glebach gdzie zostawiłem troche skóry na asfalcie ,doszedłem do jednego wniosku

Nie wsiądę na moto jak nie mam kurtki skórzanej lub kombi na sobie :!:  

 

Kup kombi , na tym nie zaoszczędzisz a jedynie zyskasz.

 

Pozdro.

 

Znam ludzi który jeżdża z buzerami pod kurtką, w enduro jest to często praktykowane. Taki buzerek na siatce jak prezentowana na zdjęciach Utika jest wygodny i lekki. Jeśli dołożymy do tego kurtke to mamy nieprzewiewny strój gwarantujący dobrą ochrone (normalna kurtka nie posiada rozbudowanego żółwia). Biorąc pod uwage że ktoś nie ma 1000-2000 zł na kombi to jest to rozwiązanie bardzo dobre.

Pitu też nei zamierza zostawiać skóry na asfalcie i chwała mu za to że przy braku kasy coś kombinuje innego a nie olewa sprawę. Rozwiązanie z buzerem, może prowizoryczne ale wcale nei głupie. Na dowód podam ostatniego szlifa chyba Vlaada. Temat był w każdym razie na forum i autor chwalił w nim taki zestaw ochraniaczy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pięćset to kupisz już całkiem wypasioną kurtkę z ochraniaczami. Ten zerstawik, o który pytasz to spoko jest na upalny dzień liedy i w kórtce za gorąco gdy przeciskasz się w korkach. Kup kutkę i spodnie osobno a wyjdzie ci taniej niż jednolity kombinezon. Wybierz się do łodzi na zimowy bajzel, tam znajdziesz coś fajnego, nowego bądź używanego z przeceny bo po sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał więcej kaski, to jasne że bym kupił kombinezon z AlpineStarsa za 3000 zł. Ale moje fundusze są mocno ograniczone (sam będe ciułać na moto, bo kontra ze strony rodziny znaczna). Cieszyłbym się, jakbym na wakacje miał koło 5000-6000 PLN :D

 

Dzięki za opinie odnoście zbroi, tak chyba bede musial zrobić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kurtke skurzaną UTIKI z tych nowszych modeli kupiłem z 4 miesiące temu i musze powiedzieć że i krój ma super , jest wygodna i z rozmiarem trafiłem super bo stare modele były jakoś dziwacznie szyte- albo w klacie były dobre ale miały za długie rekawy albo rekawy miały dobre a w klacie były za małe.Utkia sie poprawiła jestem z niej zadowolony ochraniacze standard plecy,łokcie i barki- miękka skóra a nie jakaś tam sztywna.Ogólnie ok. polecam.Nową powinieneś wyrwać za ok.500-600.ODPUKAC!Ale jak w skurze sie glebniesz to możesz w niej jezdzić dalej ale jak orła wywiniesz w szmacianej kurtce to jest duże prawdopodobieństwo że sie po prostu podrze - a w takiej to se nie polatasz.Lepiej dołożyć z 200-300 stówki i mieć coś na prawde o wiele lepszego.Ja tez sie szczypałem z kasą ,ale teraz nie żałuje!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe polecam za bardzo takiego ochraniacza tzn jest to może i dobre ale nie wygodnie ci się będzie wtym jezdzić. Za m.ój NOWY kombinezon i buty zapłaciłem w sumie 2000zł. i nie załuję wydaych pieniędzy bo ważniejsze jest zdrowie a nawet życie niż forsa. Mój gs osiąga prędkość ponad 180 km/h i jak zrobisz szlifa choćby przy predkości 100km/h alboi mniej to spodnie jeansowe ci nie pomogą, będziesz mial ładnie zdarte nogi :/ a nawet możesz sobie urwać np. stope jak nie bedziesz miał butów na moto. Jak nie masz kasy tyle to poszukaj sobie używanych kombinezonów w 1000zł. sie zmieścisz bez problemu i w tym i buty bedziesz mial WIEC LEPIEJ CZASEM DOŁOŻYC TE PARE STÓWEK :]

pzdr Jaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko że dostępne są również spodnie siatkowe z ochraniaczami Utika w bardzo przyzwoitej cenie . Prawda jest taka że pasują one raczej do crossu i enduro niż codziennej jazdy . :D :)

 

Nie polecam ich. Ostatnio jeden klient je chciał i kupił, ale jak je obejżałem to......

Nie nadają się ani do niczego, a do mx czy enduro to juz w ogóle 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...