Skocz do zawartości

BUSpas dla motocykli? (bus-pas)


Olsen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie przesadzaj z tymi autobusami. Autobus jak leci bus pasem to w godzinach szczytu jedzie sie duzo szybciej niz autem i to jest alternatywa dla ludzi, ktorzy nie chca stac w korkach. Jak wyeliminujesz autobusy i wszedzie bedziesz chcial dojechac tramwajem to jedynem miejscem gdzie pojezdzisz moto bedzie tor w Poznaniu.

 

Pzdr

baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj z tymi autobusami. Autobus jak leci bus pasem to w godzinach szczytu jedzie sie duzo szybciej niz autem i to jest alternatywa dla ludzi, ktorzy nie chca stac w korkach. Jak wyeliminujesz autobusy i wszedzie bedziesz chcial dojechac tramwajem to jedynem miejscem gdzie pojezdzisz moto bedzie tor w Poznaniu.

 

Pzdr

Jezdze autobusem na codzien do pracy i buspas spowodowal korki na mojej trasie! Tramwaj nie dojezdza do mnie pod dom. Jakbym chcial skorzystac z buspasa to mam 3 przesiadki po drodze i na to samo wychodzi... Szkoda slow. Buspas w centrum - ok, ale na trasie tranzytowej???

 

Pozostaje tylko czekac na wiosne i mozliwosc dojazdu na moto (tez oczywiscie przez korki). :)

BMW F650GS - obecnie, na bezdroża; BMW K1200R Sport "Black Edition" - poległ w boju; BMW F800S - poszedł w dobre ręce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Siema,

jestem mieszkańcem Warszawy i z uwagi na duży dystans do najbliższego przystanku transportu publicznego oraz długi czas podróży do miejsca docelowego, po mieście poruszam się motocyklem. Myślę, że wielu z Nas, również w innych miejscowościach, korzysta w tym celu z jednośladów.

 

Najszybszy dojazd do celu wiedzie niestety przez zakorkowaną drogę z BUSPASEM, z którego z premedytacją korzystam. Do tej pory zakładałem, że policja jest na tyle wyrozumiała, że przymyka oko na taki proceder. Dziś to założenie kosztowało mnie 100 zł, mimo tego że policjant przyznał mi rację w takich kwestiach:

 

jeżdżąc buspasem:

-nie zakłócam ruchu, nie ograniczam ruchu autobusów i innych pojazdów uprzywilejowanych

-zwiększam bezpieczeństwo przejazdu danym odcinkiem, swoje i innych, ograniczając szanse kolizji z samochodem zmieniającym pas

 

natomiast jeżdżąc motocyklem:

-powoduję zmniejszenie ilości korków w mieście i zwiększam płynność ruchu

-nie zajmuję miejsc parkingowych

-spalam zdecydowanie mniej paliwa niż samochody

 

Dlatego uważam, że z buspasów powinny móc korzystać jednoślady.

Takie rozwiązanie wprowadzono w Londynie- link

ponadto w tych miastach bus pasy są udostępnione dla rowerzystów link

 

Ciekaw jestem:

Co o tym problemie myślicie, jakie jeszcze można przedstawić argumenty za i przeciw?

Jakie są szanse na podjęcie inicjatywy mającej na celu wprowadzenie takiego pozwolenia w życie- zbieranie podpisów, listy do radnych miast, może jakaś forma zwrócenia na problem uwagi mediów?

Czy były już takie próby?

W jaki sposób można spopularyzować ten pomysł, mobilizując innych użytkowników jednośladów- rowerów i motorowerów? Myślę, że w przyszłości to ich będzie najwięcej i będą mieli duży wpływ na stan rzeczy.

 

Wychodzę z założenia, że taka inicjatywa ma racjonalne podstawy i cieszy się poparciem części społeczeństwa.

Co o tym sądzi redakcja scigacz.pl ?

 

Dzięki za każdy konstruktywny komentarz, pomysł czy uwagę.

 

Lewa

Edytowane przez Kamusial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamusiał ja widzę taki plus,że nikomu nie "zagrazam"porysowaniem lakieru itd.

Zobaczę w lusterku autobus to mogę go przepuścic...bo zmieszczę się miedzy buspasem,a pasem po mojej lewej.

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłeś sobie jakąś blokadę mocy na motórze, że autobusy Cię wyprzedzają? ;)

 

Asiu,mój motór nie przekracza 50 km/h :)

Myślałem,że każdy prawdziwy motocyklista przestrzega przepisów :(

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 razy jednego dnia wpuszczalem zandarmerie na moto na buspas, codziennie mijam straz miejska i policje.

Te mandaty to jakis mit ;)

A kilka postów wyżej obalono ten mit

Siema,

jestem mieszkańcem Warszawy...

 

Do tej pory zakładałem, że policja jest na tyle wyrozumiała, że przymyka oko na taki proceder. Dziś to założenie kosztowało mnie 100 zł, mimo tego że policjant przyznał mi rację... .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co więcej ściągnął mnie i jeszcze jednego gościa na litrowym fazerku. Najlepsze, że policjant przyznał się, że sam jeździ moto i rozumie że jeździmy po buspasie. Ale i tak da nam po 100 zł bo (jak wynikało z jego rozważań) zjechaliśmy z tego bus pasa przed samochody na światłach :icon_eek:

 

Będę zobowiązany jeżeli napiszecie jakie Wy macie w tym sezonie doświadczenia z policją/strażą miejską na bus pasach, czy ktokolwiek poza mną dostał mandat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podziele się :)

 

Trafiłem na policjanta służbistę którego źle zrozumiałem gdy kazał mi się "oddalić". Stanąłem pare metrów dalej na chodniku przy ławeczce coby się rozpisać i zostałem poproszony do radiowu a następnie postraszony mandatem 200zł, dowiedziałem się iż jestem złośliwy i mam dać dokumenty. Dałem papiery a Policmajster pyta

"rozumie Pan o co chodzi ?"

"no tak, chciał Pan dokumenty, oto one"

"pytałem czy rozumie Pan w czym problem, my mamy tutaj swoje działania. Odjedzie Pan czy nie ?"

 

Podziękowałem i papa, trochę mnie to gryzło, że się czepiał no ale taką ma pracę i rozkazy co by być twardkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście.

- Jazda z włączonymi światłami

- znak stop

- czerwone światło

- uwaga droga z pierwszeństwem przejazdu

-zamkniety przejazd kolejowy ( choć to chyba nie znak :icon_mrgreen: )

 

Więcej nie znam.

 

Pozostałe są warunkowe. Jak się uda znaczy, że się miało rację. Jak nie uda, znaczy, będzie bolało :icon_mrgreen: .

Witam.

:biggrin: :-) też wyznaje taką zasadę ...

na wszystkich innych znakach i liniach powyżej 140km/h widać napisy.." nie dotyczy motocykli"

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...