Skocz do zawartości

co vulkan czy intruder


Krzychu.2000
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam zamiar kupić sobie choperka, będzie to mój 1 motor, poj. od 800w góre, podobają mi sie choperki suzuki ale kawasaki vulkan też mi przypadł do gustu i zastanawia mnie to czego w porównaniu z intruderem są duzo tańsze,i czy to prawda że kawasaki jest awaryjnym motorem i części są drogie? Mam zamiar wydać około 13000 co będzie lepsze mniej awaryjne itp. bo wsumie chce jeździć a nie naprawiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko cos odpowiedziec nie wiedzac o jakie konkretne modele chodzi.

Roznica w cenie moze brac sie np przy osiemsetkach z roznego rodzaju napedu.

Duzy wplyw ma tez tzw "opinia" - nie zawsze zgodna z prawda.

Wady niektorych modeli Kawy sa automatycznie przenoszone na cala rodzine i to tez ma wplyw na cene.

Generalnie nie da sie stwiedzic :suzuki jest gorsze od kawasaki,honda lepsza od yamachy itd.

Wszystko jest kwestia indywidualnych preferencji,upodoban a przede wszystkim konkretnego modelu motocykla (jego stanu).

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ergo szukaj po wszystkich możliwych modelach, nie wyłączając również np. shadow 750. kupisz ten, który będzie w najlepszym stanie. nie ma się co zafixować na jednym modelu, bo poszukiwania potem trwaaaaająąąą.... jak u mnie ;)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kawasaki to mam aktualnie nomada 1500 z 2000 roku od 2 lat i jedyną rzeczą jaką zmieniam to opony, olej i filtry. Narazie jeszcze nie zdażyło mi się aby coś nawaliło. A co do suzuki to wcześniej jeździłem marauderem 800 z 1997 r i też motocykl okazał się bezproblemowy jednak miałem go 1 rok. Trudno jest doradzić jakąś konkretną markę, gdyż teraz większość motocykli jest nieawaryjnych do pewnego przebiegu (ahh te polskie drogi ;) ). Więc decyzja zależy od okazji oraz przywiązania do danej marki. Pozdrawiam Marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jeśli chodzi o kawasaki to mit ? wszyscy mi odradzają właśnie kawasaki, wygląd mi sie podoba ale te modele vulkana chyba po 95 czy 96 roku są fajne tylko że są napędzane łańcuchem i tu jest plus dla intrudera. a z modeli yamahy jakie byście polecali oprucz virago (bo mi jakoś niepasuje wygląd) do 13000 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest z awaryjnością motocykli kawasaki sprzed 2000 roku. Zawsze można przejść się do warsztatu i zapytać lub poszukać na forum użytkowników kawasaki (paru widziałem z Vn 800). A co do yamahy to drag star'a 1100 wiele osób sobie chwali i tu również można zapytać się o opinie użytkowników lub poszukać już istniejących tematów o drag starze.

 

Pozdrawiam Marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu, podzielam zdanie Klausa o bezawaryjnosci kawasaki po 2000 r. Z moim nie mam problemow, a lancuch, no coz, kto smaruje ten jedzie :)

 

A wracajac do tematu, odradzam intruza. Moze i osiagi porownywalne do vn, ale wyglad iscie kozy. Jakis taki waski i w ogole :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak tylko z kwotą 13000 to pozostają mi starsze modele :( a co powiecie na honde shadow 1100 jakąś starszą, bo 600 mnie nieinteresuje jeździłem kolegi i to po prostu niejedzie,albo honda vt 750 co możecie o nich powiedzieć , wsumie jestem zdecydowanu na intrudera albo vulkana ale może ktoś coś zaproponuje innego jestem otwarty na wszelkie rady

Edytowane przez Krzychu.2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz Intrudera. Za 13 tys kupisz ładną osiemsetkę z 1994-96 roku. No chyba, ze by się trafił ładny Vulcan albo tania Shadowa 1100. stare VT 750 są ponoć bezawaryjne ale wyglądają dokładnie na swój wiek - cyzli po prostu staro i brzydko. A nie to co ponadczasowa sylwetka VS 800 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja choruje na Intruza 1400 i jesli miał bym cos sobie sprawic to bym sie nawet przez chwile nie zastanawiał :icon_twisted: POZDRAWIAM!!!

 

No ja też bym się chętnie przesiadł z VS 800 na VS 1400 , ten moment obrotowy 113Nm/2600rpm jest miodzio ,przy VS 800 wynosi on 62,1Nm/4000 i jest prawie dwa razy niższy,ale VS 800 też ładnie ciągnie od dołu i trzeba uwazac z odkręcaniem manetki . Ciekawe jak to jest przy VS 1400 ,wyobrażnia działa ,ale napewno się kiedyś przekonam ,też mam tą samą chorobę :buttrock: .

Pozdrawiam Darek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...