Skocz do zawartości

Posiadacze Hondy Magna razem ( Honda VF 750 , VF750 )


Mr.DiPi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za linka, co do prawka to u mnie np koleś nie zdał bo mu sie kask rozwiązał(na L nie mamy zapinanego normalnie kasku tylko zawiązywany) , 2 osoba nie zdała bo przy hamowaniu awaryjnym nie wcisnęła sprzęgła i motocykl zgałs - Ale chyba ważniejsze że wyhamował ...

 

Powiedzcie ile wam palą vf i na jakich obrotach jeździć aby jak najmniej palił ?

 

-a ja nadal czekam na moto aż wróci z warsztatu, wymiana sprzęgła, oleju, uszczelki na lagach i oleju w lagach ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie ile wam palą vf i na jakich obrotach jeździć aby jak najmniej palił ?

 

Przy spokojnej, turystycznej jeździe spalanie około 6l, obroty około 3k, ale jak wypadnę gdzieś poszaleć i się wyżyć, limitu spalania nie ma, zresztą, wtedy nawet tego nie liczę :) Obroty lecą mocno w górę. Zbyt oszczędny silnik to to nie jest, ale za to frajda z jazdy przyzwoita :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzalem sobie magne moja [1100] i przy predkosciach normalnych [tak do 150] srednio spalala mi 6.5l/100km

Edytowane przez kulka

dr750big ,hd evo 1340 ratrost ,gsxr 1100 91' , ram hemi 5.7

http://www.bikepics.com/members/kulka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam....moja Madzia VF500 frajdę daje niesamowitą.Mały baczek (około 12-14 L) dość często trzeba zasilać ale co tam....nigdy dokładnie nie mierzyłem.Coś koło 6-6.5 pewno łyknie albo i kapkę więcej.Najfajniejsze jednak jest uczucie jak koledzy plastikowcy po ruszeniu ze światełek z niedowierzaniem szukają mnie w lusterkach a znajdują obok siebie....albo i deko przed sobą.Naprawdę osiągi jak i wygląd tego motorku są imponujące.Ja nie zrobiłem nim jeszcze wielkiego przebiegu (około 5000km) ale na razie jestem zadowolony.Inną sprawą jest to że wiem iż czeka mnie regulacja zaworków i sprawdzenie rozrządu.To jednak zostawiam na koniec sezonu albo na czas kiedy pojadę na urlop bo nie chcę uziemić sprzętu.Mam nadzieję że lekko na zimnym silniku klekoczące zaworki nie wyrządzą krzywdy silniczkowi.Mam ochotę kupić sobie szybkę Madzi ale nie za bardzo te uniwersalne mi się podobają.Mam szybkę od Virago 500 ale nie dość że przyciemnianą (to najmniej przeszkadza)to jeszcze kłopot z zamocowaniem bo jakiejś protezy nie chcę robić a oryginalne mocowanie nie pasi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie radze ci czekac z regulacja zaworow, trzeba to zrobic jak najszybciej i dobrze. Przy okazji obejrzyj dokladnie jak wygladaja krzywki walkow rozrzadu.

Co do klopotow Kitano to pierwsze pytanie - sam stwierdziles ze ladowanie jest w porzadku, czy ktos ci powiedzial ?

Jezeli sam to jakie one bylo przy jakich obrotach silnika i czy pomiary robiles przy wlaczonych swiatlach ?

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie radze ci czekac z regulacja zaworow, trzeba to zrobic jak najszybciej i dobrze. Przy okazji obejrzyj dokladnie jak wygladaja krzywki walkow rozrzadu.

Co do klopotow Kitano to pierwsze pytanie - sam stwierdziles ze ladowanie jest w porzadku, czy ktos ci powiedzial ?

Jezeli sam to jakie one bylo przy jakich obrotach silnika i czy pomiary robiles przy wlaczonych swiatlach ?

 

Adam M.

 

Adamie, czy problem krzywek wałków rozrządu dotyczy również VF500?

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no moja 500 tez tak pali ok 6l :biggrin: A powiedzcie mi jedną rzecz w 500 jest z przodu postojówkę ? bo u mnie jej nie ma i niewiem czy tak powinno być, z tyłu świeci, dodam że moja vf jest ściągana z kanady

Wersje amerykańskie mają postojówki w przednich kierunkach.Powinny być tam żarówki dwu włóknowe.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wersje amerykańskie mają postojówki w przednich kierunkach.Powinny być tam żarówki dwu włóknowe"

To nie tak ! Ja mam wersją amerykańską (VF500---VF30) i faktycznie żarówki w przednich kierunkach są dwu włóknowe ale to nie są postojówki tylko one świecą przy włączonym zapłonie nonstop tak jak w amerykańskich samochodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To właściwie sa światła obrysowe,ale też pełnia funkcję świateł pozycyjnych.W lampie głównej nawet nie ma otworu na żarówkę postojowa.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

to i ja sie melduje jako posiadacz V30 :icon_biggrin:

cóż moja to rocznik 84, najpierw trafiła z usa do Holandii w 91 a potem do mnie rok temu. stan wizualny powiedziałbym dobry, chociaż jak pewnie i u was oznaki starości już widać :smile: , za to technicznie jest super!! mimo przebiegu 70 tyś, nie ma problemów z rozrządem, silnik nie puszcza dymka a i membrany w gaźnikach w idealnym stanie (fabryczne).

podrzucam od razu fotki http://picasaweb.google.com/krzych.mz/MAGNA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...