Skocz do zawartości

Które klocki wybrać?


wowo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Musze zmienić klocki z przodu w moim Gixerku. Zastanawiam sie pomiędzy:

1. EBC http://www.allegro.pl/show_item.php?item=116281890

2. NISSIN http://www.allegro.pl/show_item.php?item=115630924

3. FERODO http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=115115177

 

Które wybrać? Po torze nie latam jak na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie założone Nissiny Niebieskie. I powiem szczerze że nie jestem nimi zachwycony, przy większych prędkościach niestety nie działają wydajnie, musisz ścisnąć klamkę mocno aby moto jako-tako zaczęło hamować, hmm poprzednie (podejrzewam że fabryczne) były duużo lepsze, może do motocykla turystycznego nadają się wyśmienicie ale do GSXR-a nie polecam. Jeszcze nie wiem ile można na nich przejechać bo załozyłem je dopiero 500 km temu.

 

Jeśli Nissiny to pomyśl o innych. Są jeszcze złote i czerwone ( i może jeszcze jakieś inne o których nie słyszałem ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mają być do K2, to żadne z powyższych :biggrin: Jeździłem na dwóch z trzech wskazanych wyżej model i generalnie nic specjalnego. Szukaj klocków typu sintermetal. Jeśli EBC to model HH, jeśli Ferodo to Racing, jeśli Nissin to (chyba) złote.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Nissiny to pomyśl o innych. Są jeszcze złote i czerwone ( i może jeszcze jakieś inne o których nie słyszałem ).

SS - szare. Rekomendowane do lekkich motocykli szosowych (0-500 ccm),

GS - żółte. Rekomendowane do motocykli off road,

NS - niebieskie. Zapewniają wysoką skuteczność hamowania w każdych warunkach. Rekomendowane do motocykli szosowych i sportowych,

ST - złote. Sinterowe. Rekomendowane do motocykli szosowych i sportowych, także najcięższych i najmocniejszych (powyżej 750 ccm),

ST-MX - zielone. Sinterowe, zapewniające wysoką skuteczność hamowania w trudnych warunkach (piasek, błoto). Rekomendowane do motocykli cross i offroad,

RS - czerwone. Sportowe, tylko do motocykli wyścigowych i zatosowania w suchych warunkach.

Tak w każdym razie piszą na stronie scigacz.pl :biggrin:

Edytowane przez Domel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem od nich te niebieskie nissiny do hayabusy. I wyladowaly w koszu. Wielka pomylka, zero hamulca, po dwoch hamowaniach przy predkosci 40km/h zeszklone klocki. Poza tym w tej aukcji jest taki myk zrobiony ze cena ktora jest podana dotyczy tylnych klockow. Na przod sa o 15 zl drozsze. Osobiscie polecalbym EBC oznaczenie HH. Sa w tej samej cenie a skutecznosc o niebo lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem od nich te niebieskie nissiny do hayabusy. I wyladowaly w koszu.

Hayabusa to wyjątkowy motocykl, który ze względu na masę i moc właściwie pracuje tylko na oryginalnych materiałach.

 

W 929 mam Nissiny NS i jest bez zarzutu. I korek chłodnicy też działa jak trzeba... Nie wiem... może się nie znam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mają być do K2, to żadne z powyższych :icon_exclaim: Jeździłem na dwóch z trzech wskazanych wyżej model i generalnie nic specjalnego. Szukaj klocków typu sintermetal. Jeśli EBC to model HH, jeśli Ferodo to Racing, jeśli Nissin to (chyba) złote.

zgadzam sie w 100%

Ja jezdze na EBC HH i sa super. Kiedys kupiłem EBC FA i kiszka, nadają sie do skuterów albo na bardzo zuzyte tarcze. Lepiej dołożyć 30-40zł i kupic porzadne

Edytowane przez bartez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takich motocykli TYLKO klocki typu HH, inne nie mają sensu. Co ciekawe - nieźle spisują się tanie Gold Freny (70 zł za komplet na tarczę), a nie tylko oryginalne złote Nissiny. Sprawdzone przez są też wspomniane przez Was EBC HH.

 

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...