Skocz do zawartości

Kawasaki ZZR 1100


Rekomendowane odpowiedzi

Robiłem taką operację ze zmianą przełożenia w hornecie żony. Narzekała, że moto jest nerwowe. Wydłużenie przełożenia sprawiło, że moto stało się "grzeczniejsze". Poprawiła się elastyczność i sposób oddawania mocy.

 

Żużu77, Cieszyn, R12RT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo go trochę "przycięło". Hornet ma w oryginale krótkie przełożenia i żywiołowo reaguje na odkręcenie. Jak dla małżonki za żywiołowo to było.

 

Żużu77, Cieszyn, R12RT

Ok ale charakterystyki silnika, szczególnie elastyczności nie zmieniło.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciebie jako użytkownika niezbyt powinna interesować charakterystyka samego silnika, a sposób oddawania mocy i momentu na KOLE.

I właśnie ta charakterystyka została zmieniona poprzez dobranie innego przełożenia.

Prościej się nie da.

 

Żużu77, Cieszyn, R12RT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, zmiana przełożenia w żaden sposób nie może zmieniać charakterystyki silnika a co za tym idzie pojazdu. Jest wręcz odwrotnie. To przełożenia dobiera się względem danej charakterystyki silnika, by móc w pełni wykorzystać jego parametry. Też prościej nie potrafię :)

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skup się teraz: czy odczujesz różnicę ruszając z dwójki lub nawet trójki zamiast z jedynki?

Właśnie taki efekt miał być osiągnięty poprzez zmianę zębatek.

Jeżeli Twoje posty mają na celu wyłącznie podbicie licznika to gratuluję.

Moja dyskusja w tym momencie się kończy z szacunku dla ciebie i żeby ci nie naubliżać.

Miłego dnia.

 

Żużu77, Cieszyn, R12RT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skup się teraz: czy odczujesz różnicę ruszając z dwójki lub nawet trójki zamiast z jedynki?

Właśnie taki efekt miał być osiągnięty poprzez zmianę zębatek.

 

 

Żużu77, Cieszyn, R12RT

Było tak napisać od razu a nie jakieś bzdety o poprawie elastyczności i zaoszczędzilibyśmy sobie czasu na tą czczą gadaninę.

Równiez życzę miłego dzionka.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem taką operację ze zmianą przełożenia w hornecie żony. Narzekała, że moto jest nerwowe. Wydłużenie przełożenia sprawiło, że moto stało się "grzeczniejsze". Poprawiła się elastyczność i sposób oddawania mocy.

 

Żużu77, Cieszyn, R12RT

Może i w Hornecie była taka potrzeba, nie wiem, raczej wątpię, ale w zygzaku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak mija sezon? Jakieś dłuższe wypady już zaliczone? ;) Ja muszę się pochwalić bo w niedzielę wyskoczyłem sobie motorkiem nad morze :biggrin:

 

Ponawiam pytanie czy są na forum użytkownicy Big Zeta z województwa łódzkiego a dokładniej z Łodzi i okolic? :)



Powiem szczerze że po przebyciu prawie 800km tyłek dał mi się we znaki!!!

Spalanie uzależnione od prędkości... do 140 km/h mieściłem się w 6 litrach (oczywiście na pokładzie był pasażer :wub: )

Poziom satysfakcji 100% :crossy: :lalag: :tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...