Skocz do zawartości

oleje valvoline


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad zmianą oleju. Słyszałem, że valvoline są bdb, a wy co sądzicie na ten temat?

 

Nie wiem czy są bardzo dobre, ale są wystarczające. Stosuję zwykle właśnie Valvoline, a raz LiquMoly. Przy tej samej klasie lepkościowej i rodzaju ojelu (półsyntetyczny) nie dostrzegam żadnych różnic. Motocykl jeździ normalnie.

Kup taki jaki będzie tańszy i bliżej domu. Nie ma chyba co robić filizofii z doboru marki oleju (zakładam, że wiesz jaką lepkość potrzebujesz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, właśnie nie są drogie. 1l. mineral 10w kosztuje ok 18-24 zł. zależy gdzie kupujesz.

co do jakości - przejeździłem na tym oleju ok 35-40kkm i powiem że naprawdę na tą cenę jest super. zwłaszcza że pracował w starszym motocyklu. ale ostatnio zalałem castrola i powiem że zurzycie oleju znacznie się obniżyło. na valvoline ok1,5-2 l a na castrolu po 2000 km nie zauważyłem ubytku. z drugiej strony znajomy co kata KTM w terenie, mówi że leje tylko to i jest super.

tak czy inaczej polecam ten olej. na pewno z tej półki cenowej nie ma nic lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można np. kupić w allegro za 75 zł pięć litrów valvoline 10W/40 półsyntetyka, to nie jest aż tak drogo.

Aha czy ktoś z Was wie czy można zalać półsyntetyk po uprzednim laniu mineralnego?

oj lepej nie wlewaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj lepej nie wlewaj...

 

 

 

:icon_mrgreen: :D ;)

 

A weź ty przeczytaj na 4um chociaż jeden temat o olejach!

 

 

bmw itd. - NIE MA PRZECIWSKAZAŃ!!!

 

Jeśli kieszeń wytrzyma - lej!

Nie ma co płakać nad rozlanym szambem. Wsiąknie i smród minie [michoa]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosuję Valvoline VR1 Racing w aucie od 3 lat. Gdy przeszedłem z Mobila byłem bardzo zadowolony tyle, że wtedy olej był pakowany tylko i wyłącznie w butelki 1L. Teraz kupłem bańke 4L i po zmianie nie widze żadnej reakcji silnika. nie wiem czy przypadkiem jakiejs trefnej bańki nie kupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całkiem możliwe, ja kiedyś kupiłem z beczki elfa i był to taki syf, że zmieniałem po tygodniu. podobno takie oleje są pozbawione właściwości smarujących. Nabrałem się na cenę 15 zł za 5 l. To był mój duży błąd :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całkiem możliwe, ja kiedyś kupiłem z beczki elfa i był to taki syf, że zmieniałem po tygodniu. podobno takie oleje są pozbawione właściwości smarujących. Nabrałem się na cenę 15 zł za 5 l. To był mój duży błąd :icon_biggrin:

To po cholere olej bez właściwości smarujących,zresztą chyba każdy gorzej albo lepiej smaruje?? 15 zł za 5 l-to ty rzepakowy kupowałeś??

Edytowane przez Domel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam kupować oleju z beczki bo są zawsze gorsze

u mnie fakt ze w aucie po 2000 km olej castrola do wymiany z powodu tego ze ciśnienia olej juz niezapewniał dobrego i kontrolka sie zapalała }

Kumpel olej Texaco z beczki po 4 tys. km olejk do wymiany to samo co wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam kupować oleju z beczki bo są zawsze gorsze

 

Urban legends :banghead:

 

Olej w beczce jest tym samym olejem co konfekcjonowany w mniejszych opakowaniach więc bajki o rzekomej niższej jakości można szeptać wnukom do snu.

 

Mogę się zgodzić jedynie z tym że olej w beczce jest dużo łatwiej/opłacalniej podrabiać niż pakowany w mniejsze opakowania i to może być powód rzekomej niższej jakości oleju sprzedawanego z beczki w porównaniu z małymi bańkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrusgsx napisał:

Olej w beczce jest tym samym olejem co konfekcjonowany w mniejszych opakowaniach więc bajki o rzekomej niższej jakości można szeptać wnukom do snu.

 

Mogę się zgodzić jedynie z tym że olej w beczce jest dużo łatwiej/opłacalniej podrabiać niż pakowany w mniejsze opakowania i to może być powód rzekomej niższej jakości oleju sprzedawanego z beczki w porównaniu z małymi bańkami.

 

Własnie o tym mówimy.

Te oleje są identyczne, ale niestety tylko teoretycznie. Zmieniam olej na ten sam już dłuższy czas. Zmiana następuje po około 6-7tys.km, a że mam wskaźniki temp. i ciśnienia oleju, to mam monitoring na bierząco i bardzo łatwo mi stwierdzić że z oliwką jest coś nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...