Skocz do zawartości

Drgania kierownicy


rad3k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jadąć z prędkością 80km/h puszczam kierownice na idealnie równej prostej drodze. Po chwili kierownica wpada w lekkie wibracje,które z czasem przeradzają się w coraz bardziej gwałtowne. Jakie mogą być przyczyny takiego zachowanie ? Krzywa opona, niewyważone koło, łożyska głowki ramy.. ? Macie jeszcze jakieś propozycje ?

Motocykl w zakrętach wydaję mi się mało stabilny. Jazda z małą prędkością to walczenie z kierownicą prawo lewo. Dodam,że opony nie są w najgorszym stanie a ciśnienie jest prawidłowe.

Edytowane przez rad3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem cos dokladnie podobnego w MZ przy predkosci 60km/h, tlumaczylem sobie to zcentrowanym kolem, a tak pozatym to wszystko co wymieniles moze byc przyczyna, sprawdz to dokladnie jeszcze raz, moze krzywa rama (jesli jest to swierzo kupiony moto, i nie wiedziales co sie z nim dzialo wczesniej). Pozdrowienia i Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez identyko to samo w jajku mialem, ale zmieniłem oponke i wywazyłem i znikneło, ale jak moj kumpel miał to samo w xj to mu poradziłęm zmienić lacze i dalej to samo sie działo.Dopiero jak wymienił łozysko główki ramy to bylo luxx.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również kiedyś tak miałem .Im bardziej zużyta opona tym silniejsze bicie . Bezpośrednio przed wymianą na nową , nie można było puścić kierownicy nawet na sekundę . Po wymianie jak ręką odjął .Ta następna opona nie wykazała się właściwością bicia , nawet na maksymalnym zużyciu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jeszcze jakieś propozycje ?

Motocykl w zakrętach wydaję mi się mało stabilny. Jazda z małą prędkością to walczenie z kierownicą prawo lewo. Dodam,że opony nie są w najgorszym stanie a ciśnienie jest prawidłowe.

 

 

siemano, na dzien dobry proponuje kolejy test: robisz to samo i w momencie pojawiania sie drgan pochylasz sie nad kierownica coraz bardziej, ale jej nie dotykasz. jezeli drgania przejda masz wszystko w normie. ja tak mam jak sie za bardzo wyprostuje (cialo dziala jak zagiel i odciaza przod, ktory myszkuje, przy czym u mnie nie ma drgan narastajacych), a qmpel w rc36II ma tak po zalozeniu kufra. obaj mamy nowe lozyska glowki ramy, on ma nowke opone przod, ja tez mam nie najgorsza i ogolnie nasze bajki sa proste i klada sie do zamkniecia gumy tyl. jezeli nadal bedzie drgalo jak sie bedziesz pochylal, to:

 

 

- niewywazenie kola odpada-ma wplyw na podbijanie przodu przy 200

 

- wstaw moto na central, podloz cos pod kolektory tak, zeby przod byl w powietrzu. kiera powinna sie plynnie obracac jednym, najmniejszym paluszkiem, bez zaciec i oporu. jezeli jest inaczej->lozysko glowki ramy

 

- moze cos z wahaczem? jakies luzy?

 

- cisnienie w kolach, zwlaszcza przod

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obczaj czy przednia opona jest gładka. Czasami oponę ząbkuje ( takie górki, dołki ) i przy pewnej prędkości kiera wpada w drgania. Ja stawiam na to. :wink:

Potwierdzam miałem identycznie zniszczoną opone, po wymianie jak ręką odioł rewelacja. :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Bez paniki :icon_mrgreen: to tylko "schimi" lub "shimi" (cholera wie jak to sie pisze :wink: )

 

Najprawdopodobniej -jak koledzy napisali -to oponka, sprawdz tez wywazenie koła , wyjscie ostateczne- amortyzator (skretu). :icon_mrgreen:

 

 

to ja na kostkach moge puscic kierownice przy 80 ;p

jak lozysko glowki ramy to jeszcze mozna sprobowac dokrecic w koncu one sa stozkowe(czy jestem w bledzie?), wiec moze to pomoze i zniknie luz, no chyba ze juz jest tak dobite...

W moto enduro-cross shimi wystepuje rzadziej :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Moto jest proste opona prawie nowa bo mam jeszcze te "cycki" na bokach, cisnienie sprawdzone. Przy 140 km/h zaczyna drgac kierownica im szybciej jade ym mocniej. Wczesniej mialem to samo w XJ 600s ale to byla sprawa cisnienia z przodu, naplompalem i zniknelo. A tu to niewem o co biega.

SUPPORT 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...