Skocz do zawartości

Czy wam tez po glebach tak gnie sie kierownica?


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio koleżanka glebę solidną zaliczyła - i faktycznie kierownica się skrzywiła - ale interwencja płci przeciwnej szybko wszystko doprowadziła do porządku.

 

Szkoda, że nie jest tak jak przy rowerze, koło między nożki i prostujemy :lalag: - trochę się namęczyli, ale najważniejszy jest wynik ostateczny - pewnie w serwisie by się posłużyli takim samym "sprzętem", ale by odpowiednio skasowali - na przyszlosc

 

NIE ZLICZAĆ TAKICH GLEB :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz mialem duzo kierownic w cenie +/- 100 zł i przy kazdej glebie sie krzywiły ... . Zaczeło mnie to juz poprostu wku***ac, przejechalem się do Olka i polecił mi stalową kierownicę z poprzeczką REIKON. Cos jak tu na tej aukcji http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M141093 . Powiem tylko, ze za tą cene to nic tylko brać. Od czasu jak ją kupiłem jestem z niej bardzo zadowolony, zaliczylem kilka gleb (takich przy ktorych tamte kierownice juz sie krzywily) a ta jest caly czas prosta. Szczerze moge polecic :icon_rolleyes: :) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W CZ kierownice są nie do zgięcia ...Ale za to przy ostatniej glebie wybiły mi sie te tulejki w takich gumowych stożkach(silent-blockach-dobrze mówie ??)I to tak ze prawa rekę miałem 15 cm bardzej odchylona do tyłu w stosunku do lewej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trochę odkopie temat, ale muszę się o coś spytać.

Miałem glebę i kierownica się skrzywiła, tylko, że nie sama rurka tylko te mocowania jakoś się przekzywiły, czyli nie są równoległe. Już tak wcześniej miałem i zostało to wyprostowane, ale co trzeba zrobić żeby doprowadzić to do porządku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odkopie temat, ale muszę się o coś spytać.

Miałem glebę i kierownica się skrzywiła, tylko, że nie sama rurka tylko te mocowania jakoś się przekzywiły, czyli nie są równoległe. Już tak wcześniej miałem i zostało to wyprostowane, ale co trzeba zrobić żeby doprowadzić to do porządku?

 

Cos mi się zdaje, ze to nie mocowania sie przekrzywiły(bo wątpie aby dalo się tam cos skrzywic), ale pewnie półki wzgledem siebie. Musisz poluzowac lagi w półkach oraz górną śrubę, potem to juz tylko zaprzyj się tą stroną w ktorą schodzi kolo(gdy kierownice trzymasz prosto wzgledem moto) o jakis murek itp itd i prostuj. Chwila roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj własnie dajemy to takiemu mechanikowi aby wyprostował, a skrzywiona jest taka śruba na dole mocowan(nie wiem jak sie to nazywa), ale trzeba rozbierac i sciągac kiere, jedno mocowanie przesuneło sie i wygieło do przodu a drugie do tyłu:/ zobaczymy powinno sie dac to zrobic, mechanik powiedział ze wyprostuje raczej :icon_razz:

Edytowane przez >DANIEL<
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moge polecić mało znanego Star Bara. Kolega na takich startuje w MP supermoto a drugi który mi je polecił latał w MX. Ja teraz też mam taką. Narazie jest nie do zajechania. Cena nowej u importera jak sie potargujesz (powiesz ze jestes zawodnikiem i w ogule ;p ) to 250 zł. Tu można ją zamówić www.ptm.pl

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio koleżanka glebę solidną zaliczyła - i faktycznie kierownica się skrzywiła - ale interwencja płci przeciwnej szybko wszystko doprowadziła do porządku.

 

Szkoda, że nie jest tak jak przy rowerze, koło między nożki i prostujemy :clap: - trochę się namęczyli, ale najważniejszy jest wynik ostateczny - pewnie w serwisie by się posłużyli takim samym "sprzętem", ale by odpowiednio skasowali - na przyszlosc

 

NIE ZLICZAĆ TAKICH GLEB :cool:

 

No kochana jak tu nie zaliczac takich gleb, skoro chlopaki na takie piachy nas ciagna, a manetke az kusi, zeby odkrecac :D

Przy okazji podziekowania dla Mikiego za wyprostowanie mojej kierownicy!

Nie obiecuje - ale postaram sie poprawic - choc nie ukrywam, ze kazdy upadek czegos nauczy :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... po glebach tak gnie sie kierownica?

zaliczylem poki co 2 gleby w tym sezonie, obie na twardym podlozu.. efekt jest taki, ze kierownica z obu stron jest krzywa. prostowalem lewa strone i skonczylo to sie tak, ze blokowala mi sie manetka gazu -> szlifierka w ruch, potem pasta polerska + wazelina i wrocilo do normy.. po drugiej glebie nawet mi sie nie chce zabierac za prostowanie.. jeszcze kiera peknie i w ogole nie bede latal...

 

czy wy tez tak macie?

 

ja wiem ze mam gowniana seryjna kierownice kawasaki... mysle ze z czasem kupie cos lepszego.. pytanie tylko co, zeby bylo dobre i w miare niedrogie?

 

thefex nie czepiaj sie jestem nowym urzydkownikiem i sie ucze dopiero a jak nie chcesz odpisywać to nie odpisuj :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...