Skocz do zawartości

Oleje Orlenu do motocykli


MadMax997
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na ten moment jeśli idzie o motocykle świata poza Motul'em nie widzę :bigrazz:

 

Osobiście gdybym musiał, całkiem prawdopodobne, że rozważałbym ze względu na cenę lanie tego oleju. Jednak mimo wszystko zaufania nie mam, wolę coś bardziej "motocyklowo renomowanego".

 

No i moja Honda lubi Motul'a ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojeździsz.Jeżeli natomiast cokolwiek się stanie,to nie z winy oleju.Stosuje Platinum Semi od ok 9 lat w motocyklu ,który ma moc i jest używany do dynamicznej jazdy i ostrych przyspieszeń.

Pierwsza chyba odpowiedż w temacie , poparta konkretami a nie tym czy sie komuś nazwa bądż producent podoba , czy też nie.Dzięki! :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Każda sroczka swój ogonek chwali"

nie jestem dealerem zadnego oleju i kupuje po prostu w hurtowni tak wiec nie mam powodu zeby tak robić a ty podstaw zeby tak to oceniac. to po prostu dobre oleje

 

A w czym ipone i agip są lepsze od np. motula 300v factory line , ktorego jako laik używam ?

 

powodów jest sporo. jednym z nich jest np. to ze agip ma klasyfikacje SJ a mitul SG, kolejnym ze agip wystepuje w wersji z szerszym zakresem temperatur bo az 60 a motul tylko do 40.

 

Tak,to są dobre oleje ,podobnie jak oleje kilku innych marek!

Dla sprostowania: http://sklep.scigacz.pl/olej-silnikowy-mot...ry-p-20792.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Wiosną 2010 wymieniłem olej na orlenowski syntetyk (nie pamiętam jego wartości technicznych)W sezonie bardzo dużo jeżdżę po mieście (ok 40km dziennie) oraz w miarę możliwości zaliczam trasy plenerowe . Po ok 1000km olej ściemniał ale do zakończenia sezonu nie zauważyłem żadnych problemów ze swym wiaderkiem . Trzeba jednak wspomnieć że wiaderko pracuję na trochę niższych obrotach niż moto typu *ścigacz* Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...pieprzenie w bambus panowie , pieprzenie ... olej Orlenu jest taki sam jak i inne oleje ... firma ma własną rafinerię wytwarza paliwa oleje i smary ... wielu polaków i instytucji leje te artykuły do swoich pojazdów i maszyn , zaczyna to przypominać dewagacje na temat wyższości świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkiej Nocy...Osobiście znam nie mała grupę motonitów i żaden z tych którzy leja Orlen do sowich maszyn tak 2oo jak i 4oo nie narzeka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nigdy nie kieruje się ceną w zakupie oleju, po prostu musi być najlepszy jaki jest przewidziany do mojego motocykla, na tym się nie oszczędza :icon_exclaim:

 

olej typu 80zł za 4L to nie to samo co olej np. za 180zł komuś się coś chyba pomyliło :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o klase jakosciowa to oleje orlenu nie sa gorsze od zagranicznych

ze wzgledu na wiek mojego moto patrze na cene, cokolwiek bym nie zalal bedzie lepsze niz zalecane przez producenta

jednak w nowszych maszynach lepiej wziac olej przeznaczony typowo do motocykli, jesli orlen takie ma to tez mozna, nie widze powodu aby przeplacac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o klase jakosciowa to oleje orlenu nie sa gorsze od zagranicznych

ze wzgledu na wiek mojego moto patrze na cene, cokolwiek bym nie zalal bedzie lepsze niz zalecane przez producenta

jednak w nowszych maszynach lepiej wziac olej przeznaczony typowo do motocykli, jesli orlen takie ma to tez mozna, nie widze powodu aby przeplacac

Dokładnie tak jak mówisz.Ja też przechodzę na 10W50 ORLEN GSXR 750 i wiem że to będzie dobry wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...