Skocz do zawartości

jak wyciszyc simsona?


tomekkula
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

djkula :biggrin: Boże.... Przecież simek to taki cichutki sprzęcik. Po prostu cichutko chodzi. Chyba, że masz jakiś hmm..... padaczke :clap:

Tak jak kolega mówił chyba że uszczelka między kolankiem a tumikiem coś nie tak, albo coś w środku w tumiku jest nie tak.

 

 

Pozdr. Magik

Pozdrowienia z Kołobrzegu, europejskie miasto, ceny niemieckie pogoda angielska :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy masz dysze w końcówce tłumika bo jak niemasz to kup i zamontuj a bedzie o 50% cichszy.

Tak może być (mój kolega miał taki przypadek chodził mu jak harley

Albo najzwyklej uszczelnij sróby przy kolanku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie Simson, ale w Charcie wyciszałem wydech właśnie na połączeniu kolanka z tłumikiem. Nie mogłem tego nijak uszczelnić, więc nawinąłem trochę takich kłaków hydraulicznych (wiadomo, o co chodzi) i dla pewności posmarowałem to klejem Pattex SuperFix. Po skręceniu postało z godzinkę i już chodzi cichutko. Na niskich obrtoach prawie nie słychać tłumika, tylko silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Do np. uszczelnienia połączenia kolanka z tumikiem warto użyć koca pożarniczego.

Ja używam kawałka właśnie takiego koca między kolankiem a cylindrem.

Na prawde te niteczki (dosłownie mówić) na dłuuugo starczają i są wytrzymałe. Zarazem mało tego potrzeba.

 

Pozdr. Magik

Pozdrowienia z Kołobrzegu, europejskie miasto, ceny niemieckie pogoda angielska :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEj ludzie, ale kolega to pytał nas o to, czy znamy jakieś sposoby na wyciszenie silnika w simku i pewnie chodzi mu brzęczące pierścionki.Hehe

 

Ja simka wycziszyłem wsadzając w otwór wydechu rurke która wchodziła do środka i wystawała z na zewnątrz. Simek chodził o niebo ciszej i lepiej. Chodzi mi tu o przyspieszenie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...