Skocz do zawartości

Kamerka na moto (kamera)


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

też nad tym myślę (ale ja będę używał aparatu cyfrowego) i nie wydaje się to zbyt skomplikowane, tym bardziej, że każdza kamera (ew. aparat cyfrowy) jest wyposażona u dołu w gwint, za pomocą którego montujemy ją do stojaka (statywu) - z niego własnie zrobie użytek, choć co do sposobu montowania musze parę rzeczy przemyśleć (np jak uniknąć drgań - użyje grubej gumy, ktora będzie je amortyzowała - wyobraź sobie literę "c" poziomo, gdzie górna i dolna kreska to ta guma) -

ja pier** jak ja tlumacze!! dajcie mi na nauki swoje dzieci!

jakoś to wszystko zrobię i wtedy się zastanowię jak to opisać, bo widzę ze teoretyzując to mogę tak wytłumaczyć, że ... HEJ! :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

w zeszłym roku w Bieszczadach mieliśmy zamontowana kamerę na moto za pomocą gąbki i taśmy. Efekt był całkiem niezły. Zamontowanie na sztywno przenosiłoby wszystkie drgania i nawet atofocus chyba nie pomoże.

Pozdro

Dyzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mimo wszystko ja np. nie moge zamontować jej na baku bo mam ciemną szybke, musiałbym gdzieś z boku, nie widze tego jak ją przymocować, przecież nie bedę wiersił dziur żadnych! Domyślam się już jakwygląda kamera cyfrowa jak spadnie na ulice przy predkości 200 km/h :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

jakis wysięgnik na pewno można zamontować, a ten gwint u dołu (w kamerze) jest solidny, jak uzyjesz do niego przeciwnakrętki (chyba tak to sie nazywa) to nic nie ma prawa się odkręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zauważyłem, że najlepszy efekt wizualny i ogólnie wrażenia daje zamontowanie kamery (odpowiedniej oczywiście) na kasku, wygląda to potem zupełnie jak widok z pozycji oczu kierowcy. Nic ciekawego oglądać chmury, jak koleś daje na gumie, a tak to wygląda, jak kamera jest na baku. Możnaby zaszaleć i więcej kamer zamontować, a potem ciekawie złożyć film do kupy z różnych widoków.

Ponieważ nie dysponuję odpowiednio lekką kamerą do zamontowania na kask, to myślałem o zrobieniu specjalnej prostokątnej półeczki, z czterema sterczącymi do góry szpilkami na jej narożach, na szpilkach miękkie, długie sprężyny, na to z góry kolejna półeczka (na kamerę) z czterema otworami na narożach i znowu cztery sprężyny zabezpieczone jakoś na końcach tych szpilek. Taka konstrukcja zapewniłaby stałe usadowienie kamery wzdłuż jednej pionowej osi (nie bujałoby na boki, ani przód-tył), a wózek (półka) z kamerą mógłby wytłumiać drgania i wstrząsy poruszając się góra-dół. Odpowiedenia masa poruszającej się półki z kamerą zapewniłaby jej odpowiednią bezwładność co by ruchy kamerki uspokoić. Cała ta konstrukcja londuje na bak. Mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi. 8) Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

stelaż można zrobić z konstrucji lapek stolikowych - widzialem take "ramiona" ze sprężynami - są stabilne a sprężyny powinny trochę tłumić

(tylko nie wiem jak z ciężarem - czy utrzymaja kamerę - jest cięższa od samej lampki - no ale zawsze można podpaatrzec jak zrobić.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luudzieee!! Nie kombinujcie aż tak i nie zakładajcie żadnych rusztowań na sprzęt. Zobaczycie, że w czasie jazdy będziecie zwracać większą uwagę na kamerę niż całą resztę. Jeśli z kasku, potrzebna jest malutka, płaska cyfrowa przyklejona do kasku taśmą i tyle. Na baku trzeba położyć gąbkę (np. kąpielową - dosyć miękką, ale sporą), na to kamerę i również przykleić taśmą do baku. Taśma spokojnie zejdzie po zabawie. Nie róbcie żadnych stelaży - to tylko popsuje zabawę. Najprostsze rozwiązania są zazwyczaj najlepsze.

 

pees: Dysponuję kamerą taką, jak w TV (około 8kg wagi) i chciałbym ją przymocować do kasku. Macie jakieś pomysły? Zastanawiam się jeszcze, jak umocować pozostałe trzy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Cytat:

Taśma spokojnie zejdzie po zabawie

 

pytanie czy zejdzie z lakierem czy bez

Pytasz się serio?

No to ja mam drugie pytanie w podobnym klimacie. No wieć, zamierzam umyć moto. Ale co jak mi się farba zmyje?? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja juz duzo razy bawilem sie w mocowanie kamerki na motorku. Probowalem oczywiscie na baku, podnozku tylnim, kasku ale najpwewniej jest typowy tankcam. W innych przypadkach nie bylo to stabilne i nie ryzkowalem.

 

Co do mocowania to to jest bardzo proste i szybkie do zrobienia. Ja w mojej cbrce otwieram bak i przeciagam taki pasek z klamerka pod ta zamykana klapka. Trzeba troche wiecej sily na zamkniecie (pasek nie jest taki cienki) Pozniej przewijam ten pasek wokol kamerki kilka razy a na koncu zamykam na klamerke. Nastepnie pod kamerke daje byle jaka szmate by lekko amortyzowalo i od gory w poprzek baku przeciagam 2 pasy tej grubej tasmy co Macgyver uzywal :( Takie zamocowanie powoduje ze kamerka jest super stabilna i nic sie nie rusza :evil: Akurat tak sie sklada ze mam malutka cyfrowa kamerke wiec i malo miejsca to zajmuje , nie krepuje ruchow kierowcy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...