Skocz do zawartości

Kamerka na moto (kamera)


Rekomendowane odpowiedzi

Aaaaaa jeszcze jedno, co najwazniejsze to obowiazkowo z przodu kamerki gdzie jest glosnik trzeba dac mala szmatke i przylkejic go szczelnie. W innym przypadku od predkosci ok 110km/h juz nic nie bedzie slychac w glosniku oprocz wiatru :( Tutaj macie przyklad mojego pierwszego przejazdu z kamerka w tamtym roku gdzie ten problem wystepuje :evil: http://wyscigi.pulse.pdi.net/pliki/tytus_cbr600_f3.avi

W tym roku juz wszystkie przejazdy byly idealne, nie bylo juz naklejki z przodu a silnik motorka :D bylo slychac grubo powyzej 200 km/h :D :( :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio też stałem się posiadaczem kamery cyfrowej - właściwie cały czas planowałem ją zakupić głównie z myślą o motocyklu :( Tak więc kamera już jest (i to z dobrym stabilizatorem optycznym, więc powinno być ok), pozostaje tylko wykombinować sposób jej zamocowania. Przeczytałem z zainteresowaniem Wasze wypowiedzi i zgadzam się całkowicie z Embe, że im prostsze rozwiązanie tym lepiej (mniej punktów, w których może się coś popsuć :evil: ) - najbardziej przemawia do mnie pomysł z gąbką na baku (jak zresztą widzę - skuteczność jego została już sprawdzona), mam jednak pewne wątpliwości - czy przypadkiem gdy obwiniemy kamerę czymś, a następnie zakleimy jakąś taśmą, nie będzie w tym mocowaniu zbyt dużych luzów? Chyba bym się pochlastał, jakby mi sprzęt w czasie jazdy roztrzaskał się o asfalt :( Druga - i moim zdaniem dużo ważniejsza sprawa - to poruszony już tutaj temat zabezpieczenia optyki przed wszelkimi niezidentyfikowanymi obiektami latającymi. Nie raz i nie dwa oberwałem czymś w kask i wolałbym, aby delikatna konstrukcja kamerki nie musiała się zmiarzyć z podobnymi efektami - stąd myślę o wsadzeniu jej w jakieś pudło, z np. jedną ścianką wykonaną z plexi. I tu znowu wątpliwości - jak to zrobić, aby obsługa kamery była możliwa po umocowaniu jej w takim stelażu? Czy kawałek plexi przed obiektywem nie będzie w istotny sposób pogarszał jakości nagrania?

Do praktycznej realizacji zabiorę się za tydzień, jak już będę miał spokój z uczelnią, niemniej będę wdzięczny za wszelkie wskazówki jak się do tego przygotować.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... mam jednak pewne wątpliwości - czy przypadkiem gdy obwiniemy kamerę czymś' date=' a następnie zakleimy jakąś taśmą, nie będzie w tym mocowaniu zbyt dużych luzów? Chyba bym się pochlastał, jakby mi sprzęt w czasie jazdy roztrzaskał się o asfalt....[/quote']

Jak pisalem wczesniej ten ten pasek jest pod korkiem w baku i dodatkowo jest przycisniety wiec gdzie ma ona spasc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wystarczyłoby szczelne opakowanie przodu kamery plexi? Z boku nic raczej jej nie zaatakuje. Mam na myśli pod kątem prostym. Nie musisz robić całego pudła na kamerę. Może wystarczy pożądnie osłonić przód. "Szybka" oczywiście prostopadle do kierunku jazdy - żeby nie było żadnych zniekształceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaa jeszcze jedno' date=' co najwazniejsze to obowiazkowo z przodu kamerki gdzie jest glosnik trzeba dac mala szmatke i przylkejic go szczelnie. W innym przypadku od predkosci ok 110km/h juz nic nie bedzie slychac w glosniku oprocz wiatru :evil: Tutaj macie przyklad mojego pierwszego przejazdu z kamerka w tamtym roku gdzie ten problem wystepuje :D http://wyscigi.pulse.pdi.net/pliki/tytus_cbr600_f3.avi

W tym roku juz wszystkie przejazdy byly idealne, nie bylo juz naklejki z przodu a silnik motorka :D bylo slychac grubo powyzej 200 km/h :D :( :mrgreen:

to moze daj nam linke do tych lepszej jakosci filmikow? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie. Dlaczego zapatrujecie się na nagranie filmu z widokiem na to, co przed motocyklem (takich filmików było już wiele). Dwa lata temu wykonałem nagranie z widokiem z tyłu. Wrażenia były niesamowite, gdyż odbywało się to na ulicy Grunwaldzkiej w Gdańsku (trzy pasy przez 10 km) w godzinie szczytu. Widok zostających samochodów na starcie ze świateł, mijanki ,między autami, skakanie z pasa na pas i ta różnica przyśpieszeń motocykla i samochodów. Uwierzcie mi, tego nie da się opisać.Najwięszy ból był wtedy, gdy podpier**lono mi kamerę z samochodu gdy poszedłem po swoją kobietę do domu i po 5 minutach wróciłem i .... to był koniec spotkania, gdyż troszeczkę się wku**łem.Ale nic straconego, w tym roku powtórzę ten wyczyn i pochwalę się tym co udało mi się nagrać. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisalem wczesniej ten ten pasek jest pod korkiem w baku i dodatkowo jest przycisniety wiec gdzie ma ona spasc?

 

Sorrki' date=' faktycznie, trochę się zaplątałem w tym opisie i niedoczytałem :oops:

 

1. Obudowa wodoszczelna - do zdjec podwodnych

2. filtr UV/szary - dodatkowa 'szkielko' jedna warstwa wiecej - koszt 20-120zl - dobrze zamocowany nie pogorszy jakosci.

obsluga kamery - "pilotem zdalnego sterowania"? tylko nie wszystkie kamery go maja.

 

Ta opcja z filtrem to super pomysł :evil: Co do sterowania pilotem to i owszem, z tym, że w mojej kamerze czujnik podczerwieni jest chyba pod obiektywem, więc trzebaby ją obsługiwać jakoś od przodu... ale jeżeli nie będzie żadnej obudowy, tylo sam filtr na obiektyw, to z obsługą przyciskami nie będzie problemu.

 

Nie wystarczyłoby szczelne opakowanie przodu kamery plexi? Z boku nic raczej jej nie zaatakuje. Mam na myśli pod kątem prostym. Nie musisz robić całego pudła na kamerę. Może wystarczy pożądnie osłonić przód. "Szybka" oczywiście prostopadle do kierunku jazdy - żeby nie było żadnych zniekształceń.

 

Faktycznie, źle to napisałem - oczywiście wystarczyłaby sama przednia ściana wraz z podstawą.

 

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich!!! Może ktoś zobrazuje temat odnośnie zamontowania kamerki na moto albo na hełmie tak żeby się sprawa nagrywała.Może być wszystko na temat,gdzie kupić ,czym się kierować,cena itp. Mam chęć nie raz pokręcić trochę jazdy i potem cieszyć się na stare lata z własnej głupoty :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze kumple śmigający na crossach montują zewnętrzną kamerkę (takie małe coś wielkości kostki 2x2 cm) na kasku lub sprzęcie i podłączają ją do kamerki np. w plecaku. Widziałem filmik i nawet fajnie wychodzą zdjęcia. :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...