Skocz do zawartości

Silne wiatry - inne niebezpieczeństwo


miro_N
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Był niedawno temat o jeździe podczas silnych wiatrów, ale jakoś nie wspomniano tam (chyba) o jeszcze jednym zagrożeniu, jakie niosą.

Dziś wracałem sobie autkiem, bardzo spokojnie, z jak zwykle udanego zjazdu absolwentów :D :D . Od rana przetaczały się deszcze, burze i wiało, jakby sie kto powiesił. Za kolejnym zakrętem na niezbyt szerokiej drodze - zonk! Właśnie przed chwilą (byłem drugi) wiatr przewrócił sporych rozmiarów drzewo, dokładnie w poprzek drogi. W zasadzie, to na taki przypadek powinno być się przygotowanym, jak na furmankę na zakręcie, ale koniecznie trzeba pamiętać o jeszcze jednej rzeczy często towarzyszącej wichurom, nawet krótkotrwałym - spadające gałęzie (czasem wręcz konary), które motocykliście mogą wyrządzić dużo krzywdy, czego rzecz jasna, nikomu nie życzę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wiało ale spokojnie raczej na ulicach najgorsze że nastepne dni wcale nie lepsze będą ...a ja mam wolne i dupa z jazdy ...deszcz wiatr ...zero przyjemności :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam na wiatr nie narzekam. gdy mocno wieje to jade nad jezioro poplywac na desce :biggrin: :bigrazz: :wink: dzisiaj plywalem caly dzien i bylo rewelacyjnie. czasami to nawet lepsze niz jazda motocyklem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej, gdy miniecie jakąś przeszkodę ledwo co i wiecie, że inny motocyklista może nie dać rady, to zwróćcie i sprzątnijcie to.... bardzo was proszę :biggrin:

pozdrawiam

 

Bardzo ważne przypomnienie, bo przecież to naturalny odruch i nie dotyczy tylko motocyklistów, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Trójmieście na szczęście jest w miarę porządnie. Przynajmniej ja nie spotkałam się z takimi utrudnieniami na drogach :wink:

No może poza tym ciągle padającym deszczem.

 

 

Tez nie spotkalam sie z zadnymi "huraganami"..no chyba,ze gdzies blisko morza jade..to cos tam czuc..a deszcz rzeczywiscie mnie juz dobija..bo slonko to swieci,ale tylko w godzinach pracy :biggrin: :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mierzwa2 wlasnie jechalem z panna w niedziele ta trasa. Wialo niemilosiernie, ale galezi za bardzo nie bylo jeszcze. Prawie zamykalismy opony na prostej.

 

Co do tych niebezpieczenstw zwiazanych z wiatrem. Podczas wyprzedzania trzeba uwazac i wyprzedzac szerokim lukiem. Prawie mnie zepchnelo na wyprzedzane auto wlasnie w ta niedziele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiatr to nieprzyjemna sprawa. Ja w ostatnim czasie dwa razy jezdzilam w dosc silnym wietrze + raz deszcz...idzie sie wsciec...czasami to sie nawet zastanawialam czy mnie nie zrzuci:(

Co do galezi....hmmm.....na ulicy nie lezaly, za to widzialm drzewa poprzewalane w strone pol....tyle, ze to byly glowne trasy....na jakis bocznych drogach zapewne galezie leza i jakos nikt tego nie sprzata, a potem ze wypadki sa.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...