Skocz do zawartości

enduro - motocross


Rekomendowane odpowiedzi

enduro to motocykl który mozna zarejestrowac, posiada oswietlenie, jest troche cięższy od crossa, mozna sie nim poruszac po drogach lasach, równie dobrze po torze (to zalezy jakie enduro) itd.

cross to lekki motocykl przeznaczony do wyścigów na torze i i do freestyle'a. Nie mozna go zarjestrowac, i koszty jego utrzmania są bardzo duże.

Zawody enduro to długie przeprawy przez lasy, rzeki i inne tereny.

Zawody motocross to wyścigi na torze.

 

Mam nadzieje ze wszystko teraz rozumiesz i dostrzegasz róznice ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykl enduro posiada światła i można go zarejestrować

Motocykl crossowy nie posiada świateł i nie można go zarejestrować

 

To tak w wielkim skrócie ;)

 

kwas byłeś kilka sekund szybszy :bigrazz::D

Edytowane przez hubertmtx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszke przesada z tym: Cross .....koszty jego utrzmania są bardzo duże." Po lasach tez mozna smiało min smigać :bigrazz: Jak się dba o motor i tak wkłada się w niego pieniądze. To w sumie tylko w polsce bardzo często zdarza się, ze się robi remont silnika itd w momęcie jak cos stuka i puka. Jeśli lubisz dużą bombe w jeżdzie przez las i troszke poskakać to Crossik będzie jak znalazł (ale będzie pewnie i sporo ucieczek ) "hałas" ps róznie jest ze spalaniem. Miałem enduro a teraz jeżdze CR-ką i troche więcej pali. Ale i ma prawo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do 10 000 pln kupię jakiegoś fajnego 4t, przy którym nie będzie trzeba bez przerwy robić (wymieniać tloków i wału)? Co byście polecili do jazdy po bezdrożach dla rozrywki i frajdy?

 

 

wału nie wymieniamy !

 

Róznice miedzy crosema a enduro są znaczne: inne zawieszenie, inna waga , inny ukłąd wydechowy, inaczej zestrojony, inne przełożenia.

 

Tak kupisz juz coś fajnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 10 000??

no ba :)

zalezy tylko od pojemnosci:

250 to na lajcie :icon_razz:

400 tez sie uda jak poszukasz a w gore to juz ciezko

 

 

Tak sobie czytam i zastanawiam się o czym tutaj piszecie ?????!!!!

 

Dwusuw 250 cmm wyczynowy to sprzet dla kogoś kto od dziecka lata na motocyklach !!!!!!

(to moto o niesamowitym przyspieszeniu ... całkowicie nie do opanowania dla początkujecego)

Czterosuw enduro 400 ccm to juzprędzej ale również ABSOLUTNE PRZEGIĘCIE !!!

 

Dla początkującego polecam słabą 125'kę w dwusuwie ... np. YAMAHA DT to 125 idealny

srzęt na pierwsze 2-3 lata zabawy w enduro (może z elementami cross'u)

 

I nie pisze tego dlatego że jestem jakimś fanem DT 125 (ale chyba jestem :-)

tylko dlatego że każdy normalny doradzi ten motocykl początkującemu.

 

ABSOLUTNIE NIE KUPUJ WYCZYNOWYCH MOTOCYKLI ... nawet tych o pojemności

zaledwie 125 ccm ... to sprzęt nie dla poczatkującego ... nic się nie nauczysz tylko

się połamiesz i szybko zrazisz do enduro ... mam wielu kolegów którzy tak włąśnie

zakńczyli swoją przygodę w enduro i motocyklami w ogóle.

 

YAMAHA DT 125 wymaga remontu silnika przy ostrej jeździe co 3 lata ... poczatujący

pojeździ na niej bez remontu nawet 5 lat. Części są tanie i w Polsce dosyć łatwe

do kupienia.

Edytowane przez Tomy M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem o jakims 4T, 250cc lub max 350cc

 

I bardzo dobrze ta pojemnosc cie nie zabije, a po za tym to Ty siedzisz na motorze i to Ty regulujesz gaz, jak ze wszystkim trzeba powolutku i z czasem sie nauczysz.

Na poczatek z enduro bym radzil Honde XLR 250 Baja albo Suzuki DR 350 lub Suzuki DRZ 400 ale co do ostatniego to nie wiem w jakich sa cenach. :) :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 10 tys spokojnie kupisz suzuki dr 350 i jeszcze zostanie na kask, buty i całą reszte

 

YAMAHA DT 125 wymaga remontu silnika przy ostrej jeździe co 3 lata ... poczatujący

pojeździ na niej bez remontu nawet 5 lat

no tylko, że jedni w ciagu roku robia 2 tys km a inni 10 tys :biggrin:

sprecyzuj te przebiegi :icon_razz:

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...