Skocz do zawartości

"coś" do ochrony skóry


Rekomendowane odpowiedzi

Może był ten temat ale prosze konkrety, tzn linki gdzie kupie preparaty do ochrony "skóry" Mam kombinezon 2 częściowy spodnie dainese+ kurtka MQP ale nie wiem gdzie kupić cos do ochrony macie jakieś linki? wiem że na jakiejś stronce interetowej kiedyś widziałem ale nie pamiętam co to za stronka:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepach z akcesoriami moto można spotkać produkty Moto-Cosmetic firmy "Pol-Expo" z Łodzi (0-42 640-71-55). Są to środki tematyczne, np. czysta szyba, usuwa owady, nowa skóra (mleczko do mycia, nabłyszczania i konserwacji skóry). Ja kupiłem ich wynalazki na motobazarze. Wg mnie są ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dość dobre kosmetyki czyszczące i ochronne firmy Dainese o nazwie:

Protection & cleaning kit only for Dainese leather suits.

 

Ale gdzie można to dostać w Polsce to nie wiem.

 

Tu link na ebay:

http://stores.ebay.co.uk/ODYSSEY-TRADING

Edytowane przez tom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w markecie KIWI krem do wyrobów skórzanych bezbarwny - zmiękcza, konserwuje itp i itd. krótko go używam ale myśle że jak KIWI to chyba troche się znają co dla skóry dobre :) zapłaciłem 33zł chyba za pudełko takie całkiem spore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w markecie KIWI krem do wyrobów skórzanych bezbarwny - zmiękcza, konserwuje itp i itd. krótko go używam ale myśle że jak KIWI to chyba troche się znają co dla skóry dobre :) zapłaciłem 33zł chyba za pudełko takie całkiem spore.

Polecam ten specyfik - sam go często stosuję; poza tym co jakiś czas można skóry spryskać impregnatem w sprayu.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od osoby ktora handluje obuwiem od wielu lat i to tym drozszym uslyszalem ciekawa opinie nt wyrobow KIWI. faktyczne skorka po KIWI ladnie sie blyszczy, zmiekcza ale podobno dosc szybko niszczy sama skore. Ingerencja tych preparatow w sama skore jest duza i mi polecono zeby uywaz wyrobow np firmy Collonil. nie wiem czy dobrze napisalem nazwe ale jakos tak leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zakupie zwróćcie uwagę, czy aby krem do renowacji skóry nie jest przeznaczony do skór GŁADKICH. Przeważnie na etykiecie jest to napisane bardzo maleńkimi literkami.

Ja nie zauważyłem w pierwszej chwili tej informacji i "załatwiłem" kurtkę. Szuwaks powłaził w pory skóry i wygląda to do bani.

Po tym doświadczeniu uważam, że żadnych polskich wynalazków z "Chudych Górek gmina Psioczany".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zakupie zwróćcie uwagę, czy aby krem do renowacji skóry nie jest przeznaczony do skór GŁADKICH. Przeważnie na etykiecie jest to napisane bardzo maleńkimi literkami.

Ja nie zauważyłem w pierwszej chwili tej informacji i "załatwiłem" kurtkę. Szuwaks powłaził w pory skóry i wygląda to do bani.

Po tym doświadczeniu uważam, że żadnych polskich wynalazków z "Chudych Górek gmina Psioczany".

 

 

Więc uważajcie na ten specyfik "Padany" przedstawiony wcześniej gdyż on jest właśnie do skór gładkich! :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zakupie zwróćcie uwagę, czy aby krem do renowacji skóry nie jest przeznaczony do skór GŁADKICH.

A to pewnie zależy też od rodzaju skóry. Na specyfiku, którego uzywałem nie dalej jak wczoraj również jest napisane, że jest do skór gładkich, a żadnego syfu mi z kombinezonem i butami nie zrobił. I na dodatek jest polskiej produkcji :buttrock:

 

Generalnie to nie ma co dramatyzować z tą pielęgnacją - znam jednego takiego, co 4 lata swojego kombinezonu nie czyścił i też było OK :crossy:

Edytowane przez Fat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Są dość dobre kosmetyki czyszczące i ochronne firmy Dainese o nazwie:

Protection & cleaning kit only for Dainese leather suits.

 

To są bardzo dobre preparaty, niemniej dość agresywne. Miałem taki zestaw i czyściłem swoje skóry. Pierwszy preparat usuwa stary nalot ze skóry, drugi nabłyszcza i nawilża. Trzeba uważać z pierwszym, gdyż naprawdę jest dość silnyi można zniszczyć skórę.

pzdr

 

Ja kupiłem w markecie KIWI krem do wyrobów skórzanych bezbarwny - zmiękcza, konserwuje itp i itd. krótko go używam ale myśle że jak KIWI to chyba troche się znają co dla skóry dobre :buttrock: zapłaciłem 33zł chyba za pudełko takie całkiem spore.

 

Też to mam, już drugi sezon! Doskonała sprawa, wyczyściłem tym wszystko co skórzane w chacie kiedyś gdy mi się na maksa nudziło :crossy:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...