Skocz do zawartości

Książka/poradnik o jeździ na motocyklu.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem tu nowy i ogólnie moja przygoda z motocyklami jest całkiem młoda, a dokładnie jestem w trakcie robienia kat A. Zamierzam po zrobieniu prawajazdy kupić motor (pewnie gs500e) ale zanim będę miał swoje 2 kółka chciałbym jak najwięcej zdobyć wiedzy teoretycznej dlatego pytam: jaką książkę/poradnik możecie polecić "żółtodziobowi" do poznania podstaw na sucho i do wykorzystania ich w późniejszym treningu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Motocyklista doskonały" sam nie nie mam ale kazdy poleca :clap:

 

Ogólnie to udało mi się znaleźć 2 pozycje:

- właśnie wpomniany przez Ciebie "Motocyklista doskonały"

- "Strategie uliczne"

 

Czy to są najlepsze pozycje czy moze znacie cos ciekawszego/lepszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że "MOTOCYKLISTA DOSKONAŁY" aut David L. Hough to świetna pozycja. Znajdziesz tam szereg informacji praktycznych i propozycji doskonalenia własnych umiejętności. Dużym atutem jest sposób podania tresci. Czyta się prawie jak interesującą powieść. Polecam. Nie będziesz żałował.

Edytowane przez Maro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie będę oryginalny polecając "Motocyklistę doskonałego". Sporo ciekawych rzeczy w niej jest. Niektóre, dla mnie jako total świeżaka, wydawały się na tyle dziwne, że aż niemożliwe. Do czasu przećwiczenia tego w praktyce ;-).

W przyszłym tygodniu powinna pojawić się w księgarniach następna książka tego samego autora tzn. przywoływane już w innych postach "Strategie uliczne". Ma to być o jeździe po mieście.

pzdr

Znawcy mówią, że znacznie zabawniej jest najpierw się kochać, a potem zadawać pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie trzymam w ręku "Strategie uliczne" pachnące jeszcze farbą. :icon_rolleyes:

 

Dedykacja autora:

 

"Książkę tę dedykuję wszystkim instruktorom motocyklowym, którzy tak hojnie szafują czasem kursantów zarówno na zajciach teoretycznych, jak i na placach treningowych. Tym, którzy pomagają motocyklistom w zdobywaniu wiedzy oraz nowych umiejętności praktycznych. Nauka zapobiegania wypadkom nie jest tak ekscytująca, jak ratowanie bezradnych ofiar w szpitalu, ale znacznie skuteczniej pozwala uniknąć bólu. Zapobiegajmy cierpieniu ucząc motocyklistów jak unikać wypadków."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie trzymam w ręku "Strategie uliczne" pachnące jeszcze farbą. :biggrin:

 

Dedykacja autora:

 

"Książkę tę dedykuję wszystkim instruktorom motocyklowym, którzy tak hojnie szafują czasem kursantów zarówno na zajciach teoretycznych, jak i na placach treningowych. Tym, którzy pomagają motocyklistom w zdobywaniu wiedzy oraz nowych umiejętności praktycznych. Nauka zapobiegania wypadkom nie jest tak ekscytująca, jak ratowanie bezradnych ofiar w szpitalu, ale znacznie skuteczniej pozwala uniknąć bólu. Zapobiegajmy cierpieniu ucząc motocyklistów jak unikać wypadków."

 

hmmm, ale czy tylko do nich? bo ta ksiażka chyba tylko pod ich kątem nie była pisana :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, ale czy tylko do nich? bo ta ksiażka chyba tylko pod ich kątem nie była pisana :icon_rolleyes:

 

Czytaj między wierszami :biggrin:

Książka jest dla motocyklistów.

A inna sprawa, to pytanie, czy niektórzy instruktorzy nimi sa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wszelkie pozycje autorstwa Andrzeja Kwiatkowskiego i Krzysztofa Bruna :bigrazz: :biggrin:

Wszelkie i we wszelkiej formie :icon_rolleyes:

Niestety do nabycia tylko w antykwariatach i innych formach obiegu wtórnego.

Przy powyższych autorach, David H. wymięka pod względem techniki i taktyki jazdy...

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...