Skocz do zawartości

Jazda bez prawa jazdy? (bez prawka)


Gość grzesiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a w związku z moim pytaniem ktoś wie

 

jeśli jechałerm 50km/h mam OC przegląd tylko nie mam prawa jazdy to bezwzględnie zabierają moto na parking czy moge zapchać do domu ??

 

500 zł to często pikuś przy kosztach parkingu i wartości moto......widomo jak jest na parkingach ukradną ci benzyne kto wie czy oleju nie spuszczą a nie zdziw sie jak będzie porysowany i np braknie kierunkowskazów.....potem z nimi nie wygrasz...oni takie zarekwirowane moto traktują jak ścierwo wrzucają luzem do suki że sie wywali plastiki połamią kogo to obchodzi ?? do tego ciecie pilnujący parkingów co chodzą z wężykiem i spuszczają benzyne kradną olej czasem jakiś jeden migacz rąbną (ło bo kolega piwko postawi a jak taki gnojek złapany bez prawka udowodni że ten migacz był ??)

 

jak na razie to mozesz po okolicy po smigac smile.gif

 

teraz nigdzie nie można czuć sie bezpiecznym :clap: ja jeździłem po okolicy wieś crossem bez świateł i rejestracji (wiadomo jak to wieś crosy )i pech chciał że wracali praktycznie polną drogą z jakiejś chyba interwencji we wsi i była zabawa w ganianego :) także do dt125 blache lepiej założ choćby zieloną samoróbke czy od komarka...po lesie nie wolno jeździć a nawet większośc dojazdówek do pól to drogi publiczne więc licho nie śpi :bigrazz:

 

natomiast w całym temacie przewijało sie już z 30 razy więc powtarzam do tych co nie czytają wina i brak prawka dla policji to 2 osobne rzeczy!! może ktoś cxiebie potrącić przyjeźdza policja i ty z miejsca dostajesz 500 za brak prawka ale wina jest dopiero rozstrzygana jeśli nie jest twoja to sprawca dostaje mandat. Za brak prawka nie masz wyższego mandatu za to że jesteś sprawcą tylko normalny jakbyś miał prawko (+500 za brak prawka)

 

generalnie jeśli zdarzył sie wypadek i nie jest on masakrycznie krwawy nie leżymy bez nogi w rowie 30m dalej od miejsca wypadku a sprawca jest świadom winy i wykazuje skruche to lepiej sie dogadać przyjąć te 200-400 zł i po sprawie (np niegroźna stłuczka facet nieustąpił ci pierwszeństwa i obił ci moto bo prędkośc była niewielka albo np tylko przerysował dupe)bo wtedy mamy te 200-400 zł na naprawe moto i to najlepsze rozwiązanie....bo jak przyjedzie policja to my dostaniemy 500 za brak prawka facet mandat a ubezpieczalnia nam za zniszczenia moto nie zapłaci (bo nie mamy prawka) więc jesteśmy 500 do tyłu +wpis w kartotece......nawet moim zdaniem jeżeli trafił sie burek przetrąci cie doda gazu i zwieje a uszkodzenia są niegroźne (ot jakaś obita lampa krzywy błotnik urwany plastik)to odpuścmy jedźmy dalej bo wiadomo że wezwanie policji to -500 a zero zysku....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA 100 % MIęDZY 300 A 500 Zł ;) BO DOSTAłEM ;( OSTATNIO 300 Zł UBłAGAłEM JESZCZE HEHE

 

(JEżDZE 4 LATA BEZ PRAWKA... DOPIERO 1 RAZ MNIE ZłAPALI BO KUMPLOWI ZACHCIAłO SIE PALIć GUME... )

POZDRAWIAM

 

Prawdziwy KOZAK jestes :buttrock: :notworthy: :banghead:

 

 

...Przemyślcie.

 

prawdziwi kozac nie mysla :notworthy:

 

 

Idziesz do banku, bierzesz pożyczke 500zł na 24 raty i tyle...

 

Przejdz sie do banku i wez kredyt. Juz widze usmiech pracownika / czki gdy kladziesz na biorku legitymacje szkolna :icon_mrgreen: .

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nie mogłem znaleźć tutaj takiego tematu, więc chciałbym poruszyć ten temat, bo dręczy mnie cały czas a nie mam kogo sie zapytać ze znajomych... Otóż mam prawko kat.B ale nie mam A , a kupiłem już sobie motorek Honde CB 500 i nie sposób sie oprzeć, żeby nie pojeździć. Ucze sie poza domem a dokładnie podróżuje miedzy Warszawą a Dęblinem trasą na Lublin i chciałbym sie dowiedzieć, czy jeśli sie zdecyduje wyruszyć i policja zechce przeprowadzić rutynową kontrolę, to jakie mogą być tego konsekwencje. Słyszałem ( to głupio brzmi ) ale od kumpla, który z kolei podobno rozmawiał ze swoim znajomym policjantem, że jeśli nie mam punktów karnych to nie mają jak sprawdzić czy posiadam faktycznie prawko na motor i wtedy mówiąc, że zapomniałem dokumentu płace tylko 50 zł madatu... Prosze aby ktoś rozwiał mioje wątpliwości.

 

z góry dziękuje;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałeś powiadasz .......????

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?ac...bez+prawa+jazdy

Jak się czepiać to na całego DO POWITALNI ;)

Edytowane przez gnida

A nas wiedzie siedem demonów, co nami się karmią: Na przedzie pycha podąża z tańczącą latarnią, Chciwość wczepiła się w siodło i grzebie po sakwach, Broi pod zbroją lubieżność, pokusa niełatwa. Bandzioch domaga się płynów i straw do przesytu, Wabi rozkoszne lenistwo do łóż z aksamitu, Gniew zrywa ze snu i groźbą na oślep wywija, A zazdrość nie wie, co sen i po cichu zabija...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam co może mi grozic za jazde motocyklem bez prawa jazdy kat A ?

Bo slyszalem ze jak posiadam na kat.B to moge dostac mandat w wysokosci 300 zl i czy cos wiecej ?

 

Używaj wyszukiwarki

"Kierowanie pojazdem silnikowym lub tramwajem przez osobę niemającą:

art. 87 ust. 1

 

art. 94 § 1

1) uprawnień do kierowania pojazdami

500zł

2) uprawnień wymaganych dla danego

rodzaju pojazdu

300zł"

 

Jeśli będziesz uczestnikiem stłuczki/wypadku to nie działa twoje OC i oddajesz kasę towarzystwu ubezpieczeniowemu za naprawę drugiego pojazdu z własnej kieszeni.

 

pzdr

kjujik

Od urodzenia skazany na sukces, a jesli teza o zaostrzaniu sie walki klasowej w miare postepu socjalizmu jest prawdziwa,
to w przyszlosci takze na wiezienie. :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Gość grzehupakier

Witam wszystkich

Mam pytanie. Chcę sobie kupić jakiś motorek (może nsr 125), i nie wiem co by zrobiła policja jakby mnie na nim zatrzymali i nie miał bym prawa jazdy na ten motor (kat. A1) --- mam tylko kartę motorowerową :P . Aha, i jeszcze chciałem sie zapytać ile mniej więcej kosztuje wyrobienie sobie prawka A1 ?

Z góry dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Mam pytanie. Chcę sobie kupić jakiś motorek (może nsr 125), i nie wiem co by zrobiła policja jakby mnie na nim zatrzymali i nie miał bym prawa jazdy na ten motor (kat. A1) --- mam tylko kartę motorowerową :P . Aha, i jeszcze chciałem sie zapytać ile mniej więcej kosztuje wyrobienie sobie prawka A1 ?

Z góry dzięki za odpowiedzi

 

Tobie policja nie zrobi nic ale Twój stary po zapłaceniu kary na pewno Ci coś zrobi :biggrin:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...