Skocz do zawartości

Mycie silnika...


Rekomendowane odpowiedzi

No to już wiem teraz jak umyć swój ....Polak na błędach się uczy ale dzięki temu jest ich coraz mniej

 

Ciesze sie jesli sie jakos do tego przyczynilem :clap: .. kazdy uczy sie na bledach!

teraz bym nie mył tym preparatem silnika, albo zrobil to bym inaczej (na zimnym silniku np.) .. no ale Polak jest madry po fakcie ^^ (stareotyp) :) pozdrawiam piotrek! :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoje moto myje kacherem juz od dluzszego czasu przy myciu trzeba uwazac na lancuch wszystkie ussczelniacze w kolach i gumowe czesci zeby nie uszkodzic ogolnie mozna myc ale z pewnej odlegolosci i ogolnie nie powinno byc problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoje moto myje kacherem juz od dluzszego czasu przy myciu trzeba uwazac na lancuch wszystkie ussczelniacze w kolach i gumowe czesci zeby nie uszkodzic ogolnie mozna myc ale z pewnej odlegolosci i ogolnie nie powinno byc problemu

 

Ja swoja GS 500 myje na ciśnieniowej myjni ręcznej na BP

 

Odpowiednia odległość myjki od silnika i nie polewanie gaźników to gwarancja sukcesu :biggrin:

 

pozdr :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. to moze kiedy bym splukał pod durzym cisnieniem (np kracherem) z odleglosci oczywiscie to by osdał znikł ?! ?! .. ja splukiwałem zwykłem szlayfem tzn rozumiecie :icon_rolleyes: ... ale myjki nie mam ;/ .. chyba ze od znajomego by sie porzyczyło :] pozdrawiam piotrek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Arva jest super, myjemy nią silniki klientów, więc raczej nie używałbym gówna. Podstawa to spsikać i spłukać. Nie ma na co czekać, bo po co?

Dobrze użyć wysokiego ciśnienia, wówczas wypłucze się chemię z wszysstkich szczelin.

Jeżeli chodzi o stosowanie myjek ciśnieniowych - tak, tak i jeszcze raz tak, tylko zachowoując kilka zasad:

- nie pizgać ciśnieniem po chłodnicach (wody czy oleju)

- nie pizgać ciśnieniem po łożyskach w kołach

- nie pizgać ciśnieniem po rolkach łańcucha

- nie pizgać ciśnieniem po wiązkach kabli

Poza tym po mocmym myciu odczekać aż moto nieco wyschnie, odpalić i wygrzać.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doswiadczen wynika, ze doskonale sprawdza sie benyna ekstrakcyjna. Nanosze to pistoletem natryskowym. W mijscach wiekszych zabrudzn pomagam sobie pedzelkami i szczoteczkami do zboww. potem jeszcze czysta bawelniana szmatka i jest miodzio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie slyszalem o czyms takim? <co?> ... co to jest? .. jak sie domyslam słozy zapewne do mycia silnikow ? :>

 

"Doskonale rozpuszcza tłuszcze i oleje, nie wykazujea gresywności do metali , lecz chroni je przed korozją."

 

" Rewelacyjny, niezmiernie skuteczny preparat do mycia silników i komór silników, mycia części samochodowych, czyszczenia felg aluminiowych, odtłuszczania blach, usuwania plam z karoserii samochodowych, czyszczenia kostki brukowej i kafelków ceramicznych."

To są cytaty z opakowania. Osobiście uwazam, że jest to prawda. Raz umyłem tym nawet łańcuch z o - ringami :D Ciekaw jestem jednak opini innych użytkowników.

Producentem tego siuwaksu jest"BRESROMA"s.c. z Gniezna. Kupisz go w sklepie motoryzacyjnym w butelkach 0,5 i 1l. To dość wydajny koncentrat , przed użyciem trzeba go rozcieńczyć w zwykłej zimnej wodzie. Nie rozcieńczonego też używałem i nic się nie stało ;) Kosztuje poniżej 10 zeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do usuwania wszelkiego syfa z silnika, wahacza, felgi itp. używam preparatu "Czysty Motor" firmy Eurocolor.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos z Was bawil sie w takiej myjni? Mozna smialo jechac, czy lepiej nie ryzykowac smile.gif?

 

Mój Ural ze WSZYSTKIMI ważnymi kablami na wierzchu (stop, pozycja, światła, ładowanie, + i - akumulatora), co pewnie w Borkach wszyscy zauwazyli ;) , odpalił po takim myciu od kopa. Mając japońca w ogóle bym się tym nie przejmował :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

No wiec bylem, koles objechal mi wszystko co sie dalo woda z plynem do mycia silnikow, tryskal cisnieniem gdzie tylko potrafil i moto odpalilo bez pudla :crossy:. I jest czysciutkie :D. Za jedyne 10zl ;).

 

Pozdrowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...