Skocz do zawartości

I znowu żwirek na drodze... dywersja drogowców


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

...

Ot tak - polewają ulicę kleje, sypią na to żwirek np. czerwony na BUS LANE czy szary przed przejściami dla pieszych i czekają aż to wyshnie. Tylko że ta nawierzchnia po wyschnięciu ma niesamowitą przyczepność. Z bliska to wygląda jak papier ścierny gradacji "40" więc nawet gdy ostro pada deszcz można śmiało deptać heble na tym a moto stanie na przednim kole a nie ślizgnie się.

...

Fajnie fajnie.... ale jak sobie wobraze szlifa na takim szmerglu.... do konca to juz tylko zadupek i oczy dojada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i temat ucichł. A jakaś petycja miała być. Czy mi się zdaje?

 

wpaść w taką studzienkę to zgroza bierze! maskara co za debil wyciąga studzienki na środku ulicy! do lasu z takimi.

 

Ja kilka(naście) lat temuc w taką wpadłam. Znaczy nie ja... tylko przednie koło mojego roweru. I w nie całkiem taką, tylko w tą odpływową, prostokątną. Samochód mnie zepchnął na kraj drogi no i... przeleciałam przez kierownicę. Efekt - jak zwykle - złamana ręka.

Oczywiście odszkodowania nie udało się wyciagnąć.

Po tym wypadku przez kolejnych 10 lat nie wsiadłam na rower. :banghead:

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem, iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Bertrand Russell

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja kilka(naście) lat temuc w taką wpadłam. Znaczy nie ja... tylko przednie koło mojego roweru. I w nie całkiem taką, tylko w tą odpływową, prostokątną. Samochód mnie zepchnął na kraj drogi no i... przeleciałam przez kierownicę. Efekt - jak zwykle - złamana ręka.

Oczywiście odszkodowania nie udało się wyciagnąć.

Po tym wypadku przez kolejnych 10 lat nie wsiadłam na rower. :)

 

masz szczęście, że to był rower...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

petycja zasadniczo jest, czeka na sprawdzenie poprawności merytorycznej. no i przede wszystkim na pomysł na odpowiednie nagłośnienie sprawy. pytanie: ma ktoś odpowiednie wtyki w redakcji śm i motocykla, żeby tam wydrukowali widoczną wiadomość? z portalami internetowymi będzie łatwiej, ale gazety mają większy zasięg - i wiarygodność. petycja ma szanse powodzenia tylko w przypadku, kiedy się zmobilizujemy i zbierzemy odpowiednią, dużą, ilość popisów

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz szczęście, że to był rower...

 

Ehe... Wtedy miałam ok. 12 lat. I zrąbane wakacje...

:)

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem, iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Bertrand Russell

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

petycja zasadniczo jest, czeka na sprawdzenie poprawności merytorycznej. no i przede wszystkim na pomysł na odpowiednie nagłośnienie sprawy. pytanie: ma ktoś odpowiednie wtyki w redakcji śm i motocykla, żeby tam wydrukowali widoczną wiadomość? z portalami internetowymi będzie łatwiej, ale gazety mają większy zasięg - i wiarygodność. petycja ma szanse powodzenia tylko w przypadku, kiedy się zmobilizujemy i zbierzemy odpowiednią, dużą, ilość popisów

jsz

 

Zapytaj Pawła Borute, on pisze testy dal swiata motocykli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą właśnie po kolejnym początku roku z naszymi pier***nymi drogowcami i ich żwirkiem rozważałem napisanie solidnej petycji do ministerstwa, żeby zabronili tych praktyk. przecież to jest zaplanowane morderstwo! i co roku to samo: smoła, żwirek, bo tanio i teoretycznie ma się wklepać w smołę jak jeżdżą samochody. a nasypane więcej, bo część odleci. a nalane z górką, bo się uklepie... a potem póki się nie ubije, to jak lufa wycelowana w potylicę, jak po tym jedziesz. a jak się uklepie, to się okazuje, że żwirek wbrew genialnym planom poszedł w pi...u, a na drodze została cholerna świecąca się, śliska w deszczu jak fiks, plama smoły!

 

panowie i panie, podpisujemy petycję? jakoś ją wspólnymi siłami zredagujemy :rolleyes:

jsz

 

Jestem za,w Poznaniu walą to świństwo na potęgę a najchętniej na lub przed zakrętami,jak dla mnie jest to świadome stwarzanie zagrożenia na drodze zwłaszcza że jakoś nie widziałem nigdy żadnego oznaczenia.

Wysłałem kiedyś mail'e do gazet motocyklowych (nikt nie odpisał) i do portali tuTej i epoznań ale oni wolą pisać o wypadkach "dawców" bo to bardziej medialne.

Dobrym rozwiązaniem byłoby podpięcie tego pod zakończenie sezonu dzięki czemu poszło by na cały kraj,oczywiście wcześniej można wysyłać petycje z podpisami,można też napisać do gościa co prowadzi program "Motocyklicznie" na TVN Turbo w końcu lata motorkiem.Kiedyś chciałem to pozbierać i wysłać kurierem do "pana prezydente' Grobelnego. :wink: oczywiście z wyrazami szacunku. :crossy:

Na forum to najlepiej zrobić tak że jeżeli ktoś się nie podpisze to nie będzie działał licznik nowych postów :rolleyes:

Albo jak napisał kolega w innym temacie zbieramy 100 tys. podpisów potrzebnych do wniesienia projektu ustawy

"Projekt ustawy" w tym przypadku to parę linijek zobowiązujących ministra do zmiany rozporządzenia."

Edytowane przez lombardo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już widzę te naklejki...

 

Drogowcu, patrz co sypiesz na drogę. Sprawdź dwa razy.

MOTOCYKLE SĄ WSZĘDZIE

forum.motocyklistow.pl

 

joke, pod petycją oczywiście się podpiszę obiema rencami i nogyma.

Jakby się tak poważniej zastanowić, to kto inny jak nie motocykliści powinni się tym zająć, jeśli z tego środowiska nie wyjdzie ofensywa to z żadnego innego.

Edytowane przez tmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko na to trzeba uważać. Te drogowe fleje jak kładą warstwę asfaltu często zostawiają bardzo wysoką krawędź pomiędzy starą nawierzchnią. Przy najechaniu pod zbyt małym kątem gleba jak w banku.

Prawda .. Kiedys omal bym sie glebnal przez takie cos .. Dosyc spora roznice zostawiaja .. ;/ Kolo sie slizgnie i lezysz ;/ :icon_twisted: :biggrin:

Ahh ta Polska :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Przyszła wiosna, zrobiło się gorąco i... zaczęło się!

Drogi jakie mamy w PL każdy wie. Dziura na dziurze, dodatkowo powiększające się zimą w wyniku działania nieskich temperatur i lodu. Jak zwykle wiosną, drogowcy wyszli na drogi i dawaj! Zaczęli łatac te nieszczęsne dziury. Niby wszystko OK, bo nawierzchnia od razu zrobiła się równiejsza, ale gdzie tam! Zamiast zrobic coś dobrze z dobrych materiałów, nawalili w te nieszczęsne dziury jakiejś smoły czy czegoś podobnego. Teraz zrobiło się gorąco i w efekcie smoła zaczęła się rozpuszczac. Co dalej? Oczywiście tworzą się kolejne dziury ale tym razem dodatkowo jakieś wzdłużne rowy przypominające tory kolejowe! Sukcesów każdemu, kto chciałby na tym czymś utrzymac tor i kierunek jazdy. Ale to jeszcze nie wszystko, jakie niespodzianki mają nasi drogowcy! Wpadli na genialny pomysł aby wzmocnic tę rozłażącą się smołę! Od kilku dni widzę na potęgę wysypywane tony wszelkiej maści żwiru na drogi! Ale ile tego! Miejscami grubośc warstwy żwiru na drodze sięga po kostki! Jazda po tym przypomina samobójcze próby latania po lodowisku! I tak w kółko cały rok, co sezon jakaś niespodzianka. Dziury, rowy, rozpuszczona smoła, śliska farba, brak poboczy, ślepi kierowcy...Ech, aż się wsiadac na motocykl odechciewa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee bo wy wszyscy macie jakichś takich "be" drogowców. U nas nie wysypują za dużo żwirku ;)

Za to jak robią remonty, to pierwszy ostatni słupek ustawiają bliżej krawędzi drogi, a środkowy (przeważnie jeden) dość wysunięty do krawędzi z drugiej strony :P

Ale na szczęście nasza kochana policja jest czujna i jeździ po robotach drogowych, kontroluje i jak są jakieś niedogodności dla kierowców, to drogowcom wręczają mandaty :P ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz mowa o drogowcach i ich wyczynach, tu opisałem co mi sie stało wczoraj :/ Przestroga na przyszłość dla wszytskich

 

http://forum.motocyklistow.pl/Uszkodzilem-...ej-t116243.html

 

Niech szlag trafi wszytskich bezmózgów ktorzy sa odpowiedzialni za stan dróg, dumnie nazywanych ze sa "remontowane"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zrobiło się gorąco i w efekcie smoła zaczęła się rozpuszczac. Co dalej? Oczywiście tworzą się kolejne dziury ale tym razem dodatkowo jakieś wzdłużne rowy przypominające tory kolejowe! Sukcesów każdemu, kto chciałby na tym czymś utrzymac tor i kierunek jazdy.

 

W mieście na wielopasmówkach lepiej nie jeździć prawym pasem, na którym zatrzymują się autobusy. Miejscami w "asfalcie" są wytłoczone tak ostre rynny i garby na kilka cm, że w razie przypadkowego wtoczenia się tam na moto, gleba robi się bardzo prawdopodobna bez względu na prędkość (ja miałem niezapomniane przeżycia na ul. Serbskiej w Poznaniu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...