Skocz do zawartości

I znowu żwirek na drodze... dywersja drogowców


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ten sposób łatania dziur jest nieakceptowalny... nawet gdy jadę samochodem.

 

Drogowcy nie są winni, tylko inwestorzy, właściciele dróg. Właściciel drogi decyzje podejmuje jaką metodą będzie "naprawa".

 

Aha... jest również winne prawo, normy... prawnie powinno być ustalone, że taka naprawa, tj. łatanie dziur przez żwirek lub całej drogi przez kamyki, jest niedopuszczalna, chociażby ze względu na stwarzane niebezpieczeństwo

 

Ch*l*ra w końcu mamy XXI wiek!!!!!!!!!

Edytowane przez Maestro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupi kazdy za 10zl oczojebny zielony spray i zaznaczac na drodze te kwiatki :)

To ja musiałbym całą drogę malować... Mam ten kurewski żwirek od miesiąca na moich ulubionych winklach.

 

Piszcie gdzie ta petycja! Zaraz podpiszę!

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żwirek w 2005 roku popsuł moją CBR... niestety niewiele da się z tym zrobić widać a raczej słychać go dopiero jak się na niego wjedzie. ja też podpiszę się pod petycją tylko co ona da? kiedyś zatrzymałem się koło gości sypiących żwir i spytałem czy nie możnaby jakigoś znaku postawić - powiedzieli że tylko chwilę sypią i zaraz jadą więc się nie opłaca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą właśnie po kolejnym początku roku z naszymi pier***nymi drogowcami i ich żwirkiem rozważałem napisanie solidnej petycji do ministerstwa, żeby zabronili tych praktyk. przecież to jest zaplanowane morderstwo! i co roku to samo: smoła, żwirek, bo tanio i teoretycznie ma się wklepać w smołę jak jeżdżą samochody. a nasypane więcej, bo część odleci. a nalane z górką, bo się uklepie... a potem póki się nie ubije, to jak lufa wycelowana w potylicę, jak po tym jedziesz. a jak się uklepie, to się okazuje, że żwirek wbrew genialnym planom poszedł w pi...u, a na drodze została cholerna świecąca się, śliska w deszczu jak fiks, plama smoły!

 

panowie i panie, podpisujemy petycję? jakoś ją wspólnymi siłami zredagujemy ;)

jsz

 

pomysł świetny, ale jakiś najazd na ministerstwo wzmocniłby argumenty.

co do żwirku, to również niemiło wspominam, a co do jakości asfaltu, to masakra - postawiłem ostatnio moto na ulicy - asfalt, wracam, a motor leży na glebie :eek: już myślałem, że to jakieś skur....ny mi ją przewróciły :evil: jednak okazało się, że pod nóżkami rozpłynął się asfalt i taki był skutek :)

starty nie są duże, ale zawsze nowe rysy i zniszczenia przybyły :)

uwaga na asfalt!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sa jakies jaja i kpiny. Wlosi a raczej Rzymianie kilka tysiecy lat temu zrobili drogi i sa do dzis, a w Polsce ni huhu :) . Co do robienia lepszego asfaltu na dlugie czas w Polsce to nie ma racji bytu bo:

1) klimat- jest bardzo zmieny, mamy zime, lato jesien wiosne(przedstawiam, aby bylo widac kontrast, wiem jaka jest kolejnosc por roku :) ) i drogi nie zawsze poradza sobie z takimi zmianami

2) tiry- w Polsce, jako w kraju Eur. Srodkowej wiekszosc przesylek, transportow powinna sie odbywac koleja, a jakie one sa wiemy, tak wiec jezdza tiry i asfalt znow dlugo nie wytrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że w Polsce branża drogowa jest na poziomie tureckiej ... będąc ostatnio w Turcji jeździłem trochę po górach Taurus i tam jednego dnia droga była polana smołą, która się lepiła do kół a następnego dnia posypali radośnie to wszystko żwirkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sa jakies jaja i kpiny. Wlosi a raczej Rzymianie kilka tysiecy lat temu zrobili drogi i sa do dzis, a w Polsce ni huhu :) . Co do robienia lepszego asfaltu na dlugie czas w Polsce to nie ma racji bytu bo:

1) klimat- jest bardzo zmieny, mamy zime, lato jesien wiosne(przedstawiam, aby bylo widac kontrast, wiem jaka jest kolejnosc por roku :) ) i drogi nie zawsze poradza sobie z takimi zmianami

2) tiry- w Polsce, jako w kraju Eur. Srodkowej wiekszosc przesylek, transportow powinna sie odbywac koleja, a jakie one sa wiemy, tak wiec jezdza tiry i asfalt znow dlugo nie wytrzyma.

 

Tir po to jest, żeby po drodze jeździł, a droga jest po to żeby to wytrzymała.... Zauważ, że dojeżdzżając np. do granicy z Niemcami znikają dziury, koleiny, łaty żwirku na smole... a tiry przecież na pociąg nagle nie wsiadają, a i klimat po drugiej stronie Odry drastycznie się od naszego nie róźni :evil: Czyli - zrobienie dobrej drogi jest wykonalne... i nie trzeba być do tego makaronem :eek:

 

PS. A że kpiny jawne i jaja jak berety to się zgadzam w całej rozciągłości....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żwirek jest rewelacyjny... a jeszcze lepsze efekty daje takie świecące gówno którym posypują świeżo namalowane pasy żeby były widoczne w nocy.. a posypują - jak sie domyślacie - po całej szerokości jezdni... ostatnio przeleciałem przez skrzyżowanie na wprost mimo że miałem zupełnie inne zamiary... po prostu jak lód... nic nie mogłem zrobić... puściłem hamulce, podparlem się obiemam nogami.. i zatrzymałem się tam gdzie to "coś" się skończyło.. specjalnie zlazłem ze sprzetu i poszedłem to obejrzeć.. cięzko było na butach ustać... uważajcie na miejsca gdzie malują pasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważajcie ludzie na ten żwirek, bo jak szlifa się nie złapie, to można nieźle po pysku kamykami dostac jadąc za jakąś większa ciężarówą! Ponieważ mam kask otwarty, to chyba w miejsce daszka dokupię taką dokładaną szybkę, żeby mi oczu nie powybijali na drodze... ;)

Nie wyprzedzisz takiego, bo na żwirku jak na lodzie, ciężko manewrowac, a jadąc z tyłu... szkoda słów! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Nie narzekajcie, tylko doskonalcie swoją technikę jazdy, a nie zaskoczy Was żadna sytuacja na drodze. Co do petycji, to podpisuję się pod nią, jak tylko powstanie. Pozdrawiam.

Ps: Moja żona zaliczyła szlifa na „rondzie”. Przyczyna znana: Żwirek i Muchomorek.

Ps II: Czy to nie jest , Świadome narażanie na niebezpieczeństwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz, jeszua tą petycję. Warto przynajmniej spróbować. W każdym razie lepiej coś zrobić, niz siedzieć z założonymi rękami.

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem, iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Bertrand Russell

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...