Skocz do zawartości

GS 500 nie pali z rozrusznika! proszę o pomoc:(


qbi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Kupiłem Suzi GS 500 z padniętym akumulatorem. Na starym akumulatorze odpalała na zimno i ciepło z elektrycznego startera. Po tygodniowej przerwie w użytkowaniu motocykla kupiłem do niego nowy akumulator zalałem kwasem zgodnie z instrukcją zainstalowałem w motocyklu. Teraz nie chce odpalać jak naciskam starter to brzmi jakby chciał się kręcić ale nie mógł:icon_twisted: żęzi tzn kręci i przestaje...

A z pychu odpaliła. Czy ktoś z was wie co to może być? Jeszcze spróbuję podpiąć aku pod prostownik ale boje się, że to może nic nie dać.

 

POMOCY!:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Kupiłem Suzi GS 500 z padniętym akumulatorem. Na starym akumulatorze odpalała na zimno i ciepło z elektrycznego startera. Po tygodniowej przerwie w użytkowaniu motocykla kupiłem do niego nowy akumulator zalałem kwasem zgodnie z instrukcją zainstalowałem w motocyklu. Teraz nie chce odpalać jak naciskam starter to brzmi jakby chciał się kręcić ale nie mógł:icon_twisted: żęzi tzn kręci i przestaje...

A z pychu odpaliła. Czy ktoś z was wie co to może być? Jeszcze spróbuję podpiąć aku pod prostownik ale boje się, że to może nic nie dać.

 

POMOCY!:rolleyes:

 

Nie ładowałeś akumulatora po zalaniu? Naładuj, powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na starym odpalał dopóki się nie rozładował na rozładowanym wyglądało to podobnie jak tera. Kupiłem identyczny aku jak był do tej pory, sprzedawca powiedział, że po 30 minutach od zalania ma 70% naładowania. A prąd rozruchowy to 160A...

 

A czy orientujecie się w takim razie czy GS 500 odpali bez aku (zakładając oczywiście, że ma ładowanie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze to wcale nie jest wina aku tylko ci sie szczotki w rozruszniku zawiesily :icon_twisted: ja tez mialem tak samo jak ty w hondzie vfr750. mlotek lekko j***lem pare razy w rozrusznik i po klopocie :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w toyocie wieszały mi się szczotki rozrusznika :buttrock: zanim to zrobiłem to jak sie zawiesiły - wrzucałem 3jkę i pół metra autko do przodu :crossy:...

 

moze w moto też sie da.(w sumie sprzęgło kierunkowe rozłącza rozrusznik dopiero gdy silnik pracuje,wiec na wyłączonym obracać będzie rozrusznikiem tak samo jak w samochodzie...

 

heh ale ja i tak bym zaczął od sprawdzania akumulatora :)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj się okaże;) Akumulator zaniosłem dzisiaj do sklepu bo w fabrycznie zapakowanym zestawie akumulator + elektrolit było za mało elektrolitu :buttrock: , powiedzieli, że to uzupełnią oraz uprzejmie zaproponowali, że do wieczora podepną go pod prostownik. Sklep jest nie daleko więc się zgodziłem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...