Skocz do zawartości

Czy wam równiez chuczy w kaskach


Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy miale zawodowy kask pod tytułem Max oprócz szumy, huraganu i otwierającej się szybki kiedy chciałem luknąć na bok dochodziły wibrację masujące główkę powyżej 150 km/h ;) ..teraz mam Nolanka X- lite 901 i zostały tylko szumy ......zreszta ja tam sobie śpiewam podczas jazdy i nie słychać tak bardzo :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakladasz kominiatke ktora wypelni luzy (mozliwy wlot powietrza do kasu) i masz cicho ;) mam Xj600 N i jest wmiate cicho

 

Jak wypełni luzy moja kominiarka jest z cieniutkiej bawełny i raczej nie wypełni zadnych luzów. Chba ze zona zrobi mi nowa na drutach :icon_twisted:

<p>była mz - była xj600s - była vn800 - była vl 800 - był Road King 1550 - był Fat Boy TC 96 - była Electra TC - był Night Rod - był Heritage Softail TC jest Electra i Softail Springer - malina. :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja przyznam ze kominiarka jest dobrym rozwiazaniem. troszeczke polepsza jakosc jazdy.

obecnie zmuszony jestem jezdzic w Tigerze, to dopiero jest jazda:D

jak skrece glowa w bok to mi sie szybka podnosi, choc dokrecona do tego stopnia, ze az jedna strona szybki przy mocowaniu mi pekla...

 

jednym slowem- kupujcie tigera:D

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbycho dzieki za podpowiedz oczywiscie h a nie ch ale nigdy nie byłem dobry z polskiego dlatego skonczyłem polibude i zostałem inzynierem :icon_twisted:

<p>była mz - była xj600s - była vn800 - była vl 800 - był Road King 1550 - był Fat Boy TC 96 - była Electra TC - był Night Rod - był Heritage Softail TC jest Electra i Softail Springer - malina. :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli macie kaski z wysokiej półki tak powiedzmy wiecej niz 1300pln to czy w nich jest spokojniej niz w tych za ok 400-600 Czy nie ma wiekszych róznic :icon_twisted:

Edytowane przez chorcio

<p>była mz - była xj600s - była vn800 - była vl 800 - był Road King 1550 - był Fat Boy TC 96 - była Electra TC - był Night Rod - był Heritage Softail TC jest Electra i Softail Springer - malina. :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli macie kaski z wysokiej półki tak powiedzmy wiecej niz 1300pln to czy w nich jest spokojniej niz w tych za ok 400-600 Czy nie ma wiekszych róznic :icon_twisted:

 

Zasadą jest, że drogi kask jest drogi bo :

 

- jest z dobrego materiału (jakies kevlarowe kompozyty np) który nie pęknie jak robisz baranka o asfalt:lalag:

- ma bajerancką naklejkę (np. Arai, Shoei...) ;)

- ma fajne malowanie (za malowanie w replice płaci się kilka stówek wiecej niż za jednokolorowy... :) )

- ma doskonałą aerodynamikę

- jest lekki

- ma świetna wentylację.

 

Ze względu na trzy ostatnie, a zwłaszcza ostatni pukt, im droższy kask tym ...głośniejszy. No, powiedzmy generalnie drogie są głośne (odwrotnie niż zwykle w samochodach). Ale za to jak przy 200 km/h chcesz spojrzeć w bok, nie masz wrażenia że Ci głowę ukręca. I przy 250 nie musisz cały chować się za owiewkę, bo kark i tak daje radę... a o to właśnie chodzi.

 

Przyczyną huczenia w kasku może też być strumień powietrza odchylany przez szybę - może Ci właśnie na kask lecieć....

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Shoei xr-1000 i jest ciszej wygodniej niż w moim poprzednim Nolanie N-81 ale nie wyobrazam sobie jazdy bez zatyczek :icon_twisted: . Uszy co prawda bola ale trzeba sie przyzwyczaic- wyprobowalem juz wszystkie modele zatyczek jakie sa na rynku łacznie z woskowymi ktore sie do tego celu zupelnie nie nadaja ;) Teraz jezdze w uvexach i niema co narzekac-boli tylko przy sciaganiu kasku ale czego sie nie robi dla przyjemnej jazdy

Edytowane przez romek21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osito, jaki kauczuk, no widze że w tej Szwajcarii już ci sie w głowie przewraca ;)

Kup normalne z takiego miękiego materiału, jakby cienkoziarnista gąbka czy cuś ;)

 

Fakt :icon_twisted: Ale i tak chyba złożę podanie o azyl, po tym co właśnie oglądam na TVN24... :)

A zatyczki rzeczywiście spróbuję kupić takie miękkie.

 

boniek, nie takie rzeczy się w uszach nosiło ;) Ale właśnie chyba problem w tym, że zatyczki są skubane nieco za małe i dlatego niezbyt skuteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Ja mam Bayard'a z otwierana szczeka, wiec w nim to dopiero mam tornado. Przez te zawiasy wieje jak jasna cholera, wiec prawdopodobnie jak cos mi kasy skapnie, to sobie kachola wymienie...

Podobno kask Probikera, ten tani za 160zl z allegro jest cichutki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam kaska enduro maxa... gogle tez jakies nijakie przy 80 chce mi go zerwac z glowy niemowiac otym ze wieje jak chu* komiarka poprawia troche komfort ale itak przy 80 zrywa go z głowy a przy kazdym spojrzeniu z w bok ukreca mi łeb... ehh niema jak super kask za 125z;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie, czy jak zatrzymacie się w lesie na siusiu ( oczywiście motocyklem) i jak lejecie na suchą ściółke, też słyszycie ten głośny dźwięk odbijającego się moczu od powierzchni? Bo jak ja zaczynam lać to cała fauna leśna zaczyna uciekać a ptaki przestają śpiewać. :icon_twisted: ;)

 

 

A tak serio, to w każdej aptece dostaniesz co najmniej 10 różnych rodzajów zatyczek. Chociaż słyszałem, że do jazdy na moto najlepiej stosować zatyczki "motocyklowe", a czy faktycznie są one lepsze, czym się różnią od tych co można dostać w aptece?? i gdzie ich w Polsce szukać?? to nie wiem.

Edytowane przez 01kriters
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Ja mam Bayard'a z otwierana szczeka, wiec w nim to dopiero mam tornado. Przez te zawiasy wieje jak jasna cholera, wiec prawdopodobnie jak cos mi kasy skapnie, to sobie kachola wymienie...

Podobno kask Probikera, ten tani za 160zl z allegro jest cichutki.

 

Pozdrawiam

 

 

Mam taki kask i niestety nie jest cicho. :icon_twisted:

Ale mnie osobiście to nie przeszkadza.

 

Gorzej jest, gdy próbuje odwrócić głowę, wtedy dają o sobie znać dość kiepskie właściwości aredynamiczne.

 

 

 

Mam taki kask i niestety nie jest cicho. ;)

Ale mnie osobiście to nie przeszkadza.

 

Gorzej jest, gdy próbuje odwrócić głowę, wtedy dają o sobie znać dość kiepskie właściwości aredynamiczne.

 

P.S. Mowa oczywiście o Probikerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...